Dantų implantacija: nauda ne tik išvaizdai, bet ir sveikatai

Žmonių, kuriems trūksta bent vieno danties yra gerokai daugiau, nei būtų galima pamanyti.

Žmonių, kuriems trūksta bent vieno danties yra gerokai daugiau, nei būtų galima pamanyti. Tačiau, jei priekinių dantų netekimas dažną priverčia greičiau kreiptis į specialistą, į dantis, kurių niekas nemato, gan dažnai numojama ranka. Specialistai įspėja, kad taip elgtis nereikėtų. Net jei daugeliui atrodo, jog dantų praradimas kenkia tik estetinei išvaizdai, iš tiesų, netekus dantų, susiduriama su gerokai rimtesnėmis problemomis.

Ilgametę patirtį turinčių klinikos „Panevėžio odontologai“ gydytojų teigimu, net ir vieno ar kelių dantų praradimas gali pridaryti daug žalos. Netekus vieno ar kelių dantų, keičiasi žandikaulio padėtis, sutrinka kramtymo funkcija, gali varginti virškinimo, kalbos sutrikimai, galvos ar kaklo skausmai. Blogėjant gyvenimo kokybei, jaučiamas ir vis didesnį psichologinis diskomfortas. Netekusieji dantų žmonės tampa dirglūs, ima vengti bendravimo, patiria nuolatinę įtampą ir nepasitenkinimą savimi. Atsiranda socialinė atskirtis, žmonės praranda gyvenimo džiaugsmą.

Viena pagrindinių problemų, atsirandanti praradus bent vieną ar kelis dantis – žandikaulio kaulo nykimas. Žandikaulio kaulas prarasto danties vietoje negauna reikiamo krūvio, nebeatlieka jokios funkcijos, todėl ima tirpti. Šalia prarasto danties vietos esantys dantys pradeda sparčiai slinkti į atsiradusią tuščią ertmę, nes nebetenka atramos. Tiesiogiai priešais esantis sveikas dantis, priklausomai nuo to, ar jis yra viršutiniame, ar apatiniame žandikaulyje, nusileidžia arba pakyla. Netekus daugiau dantų, žemėja sąkandis, stipriai keičiasi veido anatomija: suglemba skruostai, atsiranda lūpų perteklius, formuojasi raukšlės, smakras pasislenka į priekį. Dėl tokių ryškių išvaizdos pokyčių žmogus atrodo gerokai vyresnis, nei yra iš tikrųjų.

Prarasti dantys kelia grėsmę ir šalia esančių dantų būklei. Netekus danties, kramtymo funkcija atitenka šalia esantiems dantims. Dėl pernelyg didelio kramtymo krūvio, sveiki dantys greičiau dyla, didesnė lūžių tikimybė. Maža to, netekę atramos šalia esantys dantys pradeda krypti. Dėl to tampa sunkiau kokybiškai juos išvalyti, lengviau kaupiasi apnašos ir bakterijos, padidėja karieso rizika. Pasislinkę dantys gali nulemti ir sąkandžio pokyčius.

Netekus keleto dantų, tampa sunkiau kokybiškai sukramtyti maistą. Nepakankama kramtymo funkcija ilgainiui sukelia ir virškinimo sutrikimus bei kitus skrandžio negalavimus. Nesant galimybės sukramtyti kietesnių maisto produktų, dėl riboto maisto raciono organizmas neaprūpinamas reikiamomis medžiagomis, ima trūkti vitaminų ir mikroelementų, silpsta imunitetas, blogėja bendra žmogaus savijauta.

Kai kuriais atvejais gali pasireikšti ir kalbėjimo sutrikimai (šveplavimas, neaiškus garsų tarimas).

Klinikos „Panevėžio odontologai“ specialistai įspėja, kad kuo ilgiau delsiama atkurti dantis, tuo didesnės sveikatos problemos laukia ateityje. O laiku atlikta dantų implantacija padės išvengti ne tik neigiamų išvaizdos ir fizinės bei psichologinės sveikatos pokyčių, bet ir sudėtingesnio ir brangesnio gydymo.

Mūsų kvalifikuoti specialistai laukia Jūsų atsinaujinusioje „Panevėžio odontologai“ klinikoje!

Klinikos paslaugos

Odontologijos klinika Panevėžyje pacientams siūlo išskirtines kokybiškas odontologinio gydymo paslaugas

Dantų plombavimas

Tai itin svarbi terapinės odontologijos sritis. Dantų plombavimo dėka atkuriami ėduonies pažeisti dantys, pakeičiamos hermetiškumą praradusios senos plombos, užkertamas kelias bakterijų …

Profesionali burnos higiena

Dantų akmenys – tai kalkinės dantų apnašos. Atrodytų, kalkės yra baltos spalvos, bet dantų akmenys yra pakankamai tamsūs. O taip yra dėl to, kad jo sudėtyje be kalcio druskų dar yra maisto …

Dantų balinimas

Dantų balinimas – tai danties spalvos šviesinimas naudojant chemines medžiagas.

Dantų implantacija

Danties implantas – tai dirbtinė šaknis, pagaminta iš titano, kurią gydytojas įsuka į žandikaulį, o prigijus, ant šios dirbtinės šaknies uždeda vainikėlį, tiltą ar kitą pasirinktą protezą.

Visų dantų atkūrimas ant 4 implantų

Esant bedančiui žandikauliui, visi jo dantys gali būti efektyviai atkurti sriegiant 4 implantus ir ant jų fiksuojant nenuimamą protezą.

Registracija internetu

Pasirinkite paslaugą

Jums patogiausias vizito laikas

Mano vizito tikslas

Kontaktinė informacija