Informacija pacientams po procedūrų
Ką pacientas turi žinoti po atliktos procedūros? Čia pateikiame informaciją, kuri padės jums rasti atsakymus į klausimus susijusius su odontologinėmis paslaugomis.
Kapų naudojimo rekomendacijos
Kapų naudojimo rekomendacijos
- Kapos turi būti nešiojamos visą parą. Optimalus nešiojimo laikas 22 valandos.
- Kapų rinkiniai keičiami kas 14 dienų, jei gydytojas nenurodė kitaip. Senas kapas rekomenduojame dėti į maišelį, užrašyti įdėjimo datą. Pradėjus naudoti naują kapų rinkinį galimas dantų jautrumas ir maudimas.
- Visada nuiminėkite kapas pirmiausia nuo galinių krūminių dantų, o užsidėkite nuo priekinių dantų, užsidedant kapas nekąskite. Užsidėjus kapas įsitikinkite, kad jos gerai uždėtos ir prispaustos ant dantų.
- Pradėjus gydymą, plombuoti dantų nerekomenduojama, nes kapos gali nebetikti.
- Neatidėliotinais terapinio gydymo atvejais reikėtų informuoti gydytoją ortodontą.
Mityba gydymo metu
- Su kapomis draudžiama valgyti. Galima gerti tik vėsų vandenį.
- Naudojant kapas – nekramtykite kramtomos gumos.
- Negalima gerti karštų gėrimų ir plauti kapų po karštu vandeniu, nes jos gali pakeisti savo formą.
- Nepatartina rūkyti esant su kapomis, nes jos gali pakeisti spalvą ir elastingumą.
Burnos priežiūra
- Dantis kaip ir įprastai valykite dantų šepetėliu su pasta, naudokite tarpdančių siūlą.
- Po valgių ir užkandžiavimų patartina dantis išsivalyti dantų šepetėliu su pasta, jei nėra galimybės – naudoti kramtomąją gumą arba praskalauti vandeniu ar skalavimo skysčiu.
- Kapų priežiūrai naudokite šepetėlį ir dantų pastą, neturinčią abrazyvių medžiagų tokių kaip: aliuminio oksidas, kalcio karbonatas, kalcio fosfatas (šių medžiagų yra balinamojoje dantų pastoje). Plaukite po tekančių drungnu arba šaltu vandeniu.
- Kai kurių kapų kraštai dėl gamybos proceso gali būti šiurkštūs, tokiu atveju naudokite ortodontinį vašką arba padilinkite kapos kraštą su minkšta nagų dilde.
- Pirmomis gydymo savaitėmis nusiėmus kapas gali būti jautri gleivinė, atsirasti pūslelių (nuo ant danties esančių sagučių). Galima truputi paskalauti drungnu druskos tirpalų (1 šaukštelis druskos ½ stiklinei vandens) arba silpnu antiseptiniu skysčiu.
- Nedėkite kapų į kišenę ar ant stalo – jos gali lengvai pasimesti ar sulūžti. Laikykite specialioje dėžutėje, saugokite nuo naminių gyvūnų.
Atmintinė po protinio danties rovimo
- Po danties rovimo, ištraukto danties vietoje apie pusvalandį laikykite stipriai sukąstą marlės tamponėlį, kraujavimui sustabdyti. Jei kraujavimas nesiliauja, tamponėlį pakeiskite nauju ir palaikykite dar pusvalandį.
- Patinimai veido srityje yra laikoma norma po chirurginės intervencijos. Tinimui malšinti naudokite šaltą kompresą (į medžiagą įsukite ledą, naudokite šaltą pūslę ir pan.). Šaldant, svarbu daryti 20-30 min. pertaukas.
- Protinio danties rovimo operacija atliekama suleidus vietinių anestetikų (nuskausminamųjų), todėl skausmo Jūs nejusite. Diskomfortas po operacijos trunka nuo kelių dienų iki kelių savaičių. Diskomforto trukmė beveik tiesiogiai proporcinga procedūros sudėtingumui.
- Jaučiant varginantį skausmą, vartokite gydytojo rekomenduotus ar išrašytus vaistus. Jei skausmas nesiliauja ar jį sunku numalšinti, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją.
- Valgyti rekomenduojame ne anksčiau kaip po 3 val. Maistą rinkitės kuo švelnesnį, drungną, minkštą. Rekomenduojame tokį maistą rinktis tol, kol pajusite patys, kad galite grįžti prie įprastų mitybos įpročių.
- Ne rečiau kaip du kartus per dieną valykite dantis minkštu dantų šepetėliu ypač švelniais judesiais, kad nepažeistumėte burnos ertmėje esančios žaizdelės, į ją nepatektų infekcijų. Antrą dieną po danties rovimo naudokite skalavimo skystį. Jį Jums rekomenduos Jūsų gydytojas odontologas.
- Žinotina, kad rūkymas ir alkoholis lėtina žaizdos gijimą.
Atmintinė po implantavimo
- Susiplanuokite laiką po operacijos: rekomenduojame nebegrįžti į darbą ir laiką po operacijos skirti poilsiui. Aktyvi fizinė veikla (sportas, pirtis, masiniai renginiai) rekomenduojama po operacijos praėjus 2 savaitėm.
- Galimi patinimai veido srityje, jei buvo implantuota du ir daugiau implantų. Tinimui malšinti naudokite šaltą kompresą (į medžiagą įsukite ledą, naudokite šaltą vandens pūslę ir pan.). Šaldant, svarbu daryti 20-30 min pertaukas.
- Po operacijos atslūgus vietinei nejautrai, pacientai dažniausiai skausmo nejaučia. Vis dėlto, jei skausmas vargina, vartokite gydytojo paskirtus priešuždegiminius vaistus. Jei skausmas nesiliauja ar jį sunku numalšinti, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją.
- Trumpam (bent 3-4 dienom) atsisakykite įprasto valgiaraščio – venkite karšto, šalto aštraus maisto.
- Ne rečiau kaip du kartus per dieną valykite dantis labai minkštu (ultra soft) dantų šepetėliu. Ypač švelniais judesiais valykite dantis ir dantenų sritį šalia operuotos vietos, kad nepažeistumėte burnos ertmėje esančios žaizdelės. Antrą dieną po implantavimo operacijos naudokite skalavimo skystį. Jį Jums rekomenduos odontologas. Implantacijos sritį valykite labai minkštu (ultra soft) dantų šepetėliu švelniais šluojamaisiais judesiais, ne anksčiau kaip po savaitės.
- Griežtai draudžiama rūkyti operacijos dieną ir mažiausiai 2 savaites po jos. Rūkymas lėtina kraujotaką burnos gleivinėje, todėl žaizdos gyja lėčiau, gali patekti bakterijų. Sulėtėjus kraujotakai, atsiranda implanto atmetimo galimybė.
Atmintinė po plombavimo
- Plombuotas dantis ir dantenos apie jį gali būti jautresni nei įprastai. Neišsigąskite, jei keleta dienų dantenos gali truputį pakraujuoti.
- Valgykite ne anksčiau kaip po 1-2 valandų, arba atslūgus nejautrai (jei buvo nuskausminta).
- Valykite dantis įprastai: minkštu dantų šepetėliu, naudokite dantų siūlą bei burnos skalavimo skystį.
Atmintinė po profesionalios burnos higienos
- Dantenos bei dantys gali būti jautresni nei įprastai, ypač jautrūs terminiams dirgikliams (karštiems ir šaltiems valgimas, gėrimams); keleta dienų dantenos gali pakraujuoti.
- Dantis valykite minkštu dantų šepetėliu ypač švelniais judesiais, kad nepažeistumėte dantenų. Norėdami paskatinti gijimą, naudokite skalavimo skystį, kurį rekomenduos Jūsų burnos higienos specialistas.
Atmintinė po profesionalaus dantų balinimo
- Dantenos bei dantys gali būti jautresni nei įprastai, ypač terminiams dirgikliams.
- Venkite maisto ir gėrimų, turinčių natūralių ar maistinių dažiklių (kava, raudonasis vynas, morkų ar burokėlių sultys ir pan.).
- Dantis valykite minkštu šepetėliu, naudokite dantų siūlą bei skalavimo skystį.
Registracija internetu
Prireikus papildomos informacijos, dalinamės mūsų klinikos telefono numeriu +370 656 41115 Taip pat pasidalinus savo kontaktais, susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.