Dantų balinimas

Dantų balinimas – tai danties spalvos šviesinimas naudojant chemines medžiagas.

Kas yra dantų balinimas?

Kas yra dantų balinimas?

Dantų balinimas – tai danties spalvos šviesinimas naudojant chemines medžiagas, kurios oksiduoja danties organinį pigmentą (nereikėtų painioti su dantų valymu balinamąja pasta, kramtomosios gumos kramtymu ir panašiai, kuomet nuvalomas tik išorinis pigmentas, bet pats danties audinys netampa baltesnis, – jam geriausiu atveju suteikiamas pirminis atspalvis, t. y. dantis pasidaro tokios spalvos, kokios jis buvo vos išdygęs).

Dantų balinimas yra viena iš estetinės odontologijos procedūrų, suteikianti galimybe džiaugtis sniego baltumo dantimis.

Kodėl keičiasi mūsų dantų spalva?

Dantų spalvą lemia įvairios priežastys. Dantys praranda švytintį baltumą dėl amžiaus, spalvą neigiamai veikia kava, žalioji arbata, raudonas vynas, rūkymas. Įtakos turi ir paveldimumas, dantų traumos, antibiotikų vartojimas.

Ar balinimas nekenkia dantims?

Tikrai ne: daugelis tyrimų, atliktų įvairiose šalyse, patvirtina, kad tai saugi, veiksminga dantims ir dantenoms jokios žalos nedaranti procedūra, nekeičianti danties struktūros, tik skaidanti spalvotus junginius ir šviesinanti dantis. Dantų balinimo medžiagoms yra suteikti kokybės sertifikatai CE ir ISO. Dantų balinimui naudojamas karbamido peroksidas (silpna vandenilio peroksido forma). Daugelį dešimtmečių jis buvo žinomas kaip antiseptinė priemonė, tik vėliau nustatyta, kad jis turi ir balinamųjų savybių: nepažeisdamas danties emalio ištirpdo baltymines dėmes. Tyrimais įrodyta, kad ši balinimo medžiaga danties emalį pažeidžia mažiau nei pasta, kurios sudėtyje yra abrazyvinių dalelių, pavyzdžiui, sodos.

Balinimo efektyvumas priklauso nuo dantų struktūros, emalio storio ir dantyse esančio pigmento atsparumo balinančiai medžiagai. Kad rezultatai nenuviltų, mūsų odontologijos klinikoje apsilankiusiam žmogui suteikiama išsami specialisto konsultacija ir parenkamas tinkamiausias dantų balinimo būdas.

Dantų balinimo būdai:

Dantų balinimas diodiniu lazeriu. Tai saugi, greita,  neskausminga ir efektyvi procedūra. Balinimas lazeriu yra pranašesnis už visas kitas balinimo priemones, nes nesukelia dantų jautrumo, rezultatai matomi iš karto ir išlieka labai ilgai, poveikis efektyvesnis, balinimo medžiagos nepatenka į organizmą. Taip maksimaliai sumažinama tikimybė pakenkti dantų audiniams, nes procedūros metu medžiaga nekontaktuoja su aplinkiniais audiniais.

Dantų balinimas namuose. Apsilankius odontologijos klinikoje gydytojas įvertina jūsų dantų spalvą ir nuima atspaudus. Pagal juos pagaminamos specialios formelės (kapos), į kurias reikia įšvirkšti balinamosios medžiagos ir kurias būtina dėvėti 3 – 8 valandas per parą (patogiausia – naktį). Jų dėvėjimo trukmė yra 10 – 14 parų: balinimo laikas priklauso nuo pradinės dantų spalvos, nuo naudojamos medžiagos stiprumo. Kapos gaminamos iš elastingos medžiagos, todėl nesukelia daug nemalonių pojūčių, tiesa, dantys kurį laiką gali būti jautresni. Balinant dantis namuose tenka daugiau pastangų dėti pačiam žmogui, bet šis būdas yra pigesnis.

Dantų balinimas odontologijos klinikoje. Tai greitesnis, tačiau brangesnis balinimo būdas. Dantys padengiami specialiu, daug stipriau veikiančiu balinimo geliu, kuris aktyvinamas helio lempos šviesa, todėl pasiekiami gilieji danties sluoksniai. Procedūra užtrunka apie 1 valandą. Geresnio rezultato pasiekiama atlikus 2 – 3 balinimo procedūras.

Pavienių dantų balinimas. Negyvybingi dantys įprastam balinimui nepasiduoda, todėl jie balinami iš vidaus, įvedant balinamąją medžiagą į danties kanalą. Ši procedūra paprastai atliekama kartą per porą metų – per tiek laiko negyvybingas dantis pakeičia spalvą.

Svarbu žinoti. Plombų ir vainikėlių balinimo procedūros neveikia, tad juos gali tekti keisti ar koreguoti. Todėl dantų balinimo procedūrą patariama atlikti pora savaičių iki estetinio plombavimo. Negalima balinti dantų esant dantenų uždegimui, sergant periodontitu, nusidėvėjus emaliui.

Gydytojai, atliekantys šią procedūrą

Susipažinkite su procedūrą atliekančiais gydytojais ir registruokitės vizitui.

Mūsų kvalifikuoti specialistai laukia Jūsų atsinaujinusioje „Panevėžio odontologai“ klinikoje!

Mūsų gydytojai

Mūsų klinikoje dirba patyrę gydytojai odontologai, burnos chirurgai, periodontologai, ortopedai bei burnos higienistai.
Visi kolektyvo nariai – aukštos kvalifikacijos specialistai, nuolat tobulinantys savo žinias ir taikantys naujoves praktikoje.

Specialistai, kuriais galima pasitikėti

Susipažinkite su mūsų klinikos profesionalais ir sužinokite, kodėl jais verta pasitikėti.

Aktuali informacija pacientams

Norime, kad mūsų teikiamos paslaugos būtų prieinamos visiems, todėl siūlome galimybę už jas atsiskaityti išsimokėtinai.

General Financing

Odontologijos paslaugos išsimokėtinai

Naudodamiesi „GENERAL FINANCING BANKO“ paslauga MEDLIZINGAS suplanuotoms ar netikėtoms medicininėms išlaidoms galime paskolinti iki 15 000 eurų. Galėsite naudotis vienu plačiausių įmokų surinkimo tinklų, o pirmąją įmoką atidėti net iki 3 mėn.

Registracija internetu

Pasirinkite paslaugą

Jums patogiausias vizito laikas

Mano vizito tikslas

Kontaktinė informacija