Dantų griežimo ir dilimo profilaktika, gydymas

Griežimas dantimis (kitaip – bruksizmas) – tai nevalingas, ritmiškas ar pastovus dantų sukandimas dieną ar naktį, kurio metu viršutinio ir apatinio žandikaulio dantys trinasi dantų paviršiais.

Griežimas dantimis (kitaip – bruksizmas) – tai nevalingas, ritmiškas ar pastovus dantų sukandimas dieną ar naktį, kurio metu viršutinio ir apatinio žandikaulio dantys trinasi dantų paviršiais. Dantys turėtų liestis tik kramtymo ar rijimo metu, o esant dantų griežimui, tai vyksta daug ilgesnį laiką. Todėl dantys nusidėvi, sutrumpėja, įskyla, lūžta, atsiranda pleištiniai defektai, pažeidžiami dantų audiniai, dantys pradeda klibėti. Dantų griežimui tęsiantis ilgą laiką, nudyla ir lūžta ne tik dantys, bet ir restauracijos ar protezai, skyla plombos.

Dantų griežimą gali sukelti netaisyklingas sąkandis, žandikaulio padėtis, prastai atliktas dantų plombavimas ar protezavimas. Tačiau viena dažniausių griežimo dantimis priežasčių – patiriama emocinė įtampa, baimė, stresas, nerimas. Pastebėta, kad bruksizmas dažniau pasireiškia nerimą ar pyktį savyje kaupiantiems žmonėms.

Dažniausiai pacientai net neįtaria, jog griežia dantimis, o į gydytoją odontologą kreipiasi dėl bruksizmo sukeltų simptomų. Apie griežimą dantimis išduoda nudilę dantys, padidėjęs kramtymo raumenų tonusas, apatinio žandikaulio sąnario skausmas.

Bruksizmo gydymo metodai

Sukandiminės kapos. Specialios, iš akrilo gaminamos sukandiminės (okliuzinės) kapos, nakčiai uždedamos ant vieno iš žandikaulio dantų, neleidžia dantims kontaktuoti tarpusavyje ir saugo juos nuo tolesnio dilimo. Šios kapos taip pat atpalaiduoja raumenis, apsaugo sąnarį, mažina dantų restauracijų bei protezų komplikacijų riziką.

Pažeistų dantų atkūrimas. Jeigu pažeidimai nedideli, gali pakakti tik atkurti nugriežtus dantų paviršius, pasitelkus estetinį plombavimą, dantų laminates ar protezus. Kai kreipiamasi pavėluotai, gali prireikti sąkandžio kėlimo, dantų protezavimo, o jeigu dantys pažeisti itin stipriai, gali tekti netgi juos pašalinti.

Ortodontinis gydymas. Šis gydymo būdas taikomas, jeigu griežimą dantimis sukelia netaisyklingas sąkandis ar kreivi dantys.

Kineziterapija. Kineziterapinis gydymas (specialiai pritaikytos mankštos, fiziniai pratimai) taikomas tais atvejais, kai griežimas dantimis kyla dėl raumenų įtampos, netaisyklingos žandikaulio padėties.

Kompleksinis gydymas. Dažniausiai bruksizmą sukelia kelios priežastys, todėl daugeliu atveju derinami keli gydymo metodai, o pacientu rūpinasi skirtingų sričių specialistai. Kompleksinio gydymo metu pacientas mokomas ir kontroliuoti savo emocijas, kad patirtų mažiau įtampos bei streso.

Pastebėjus griežimo dantimis simptomus, svarbu nedelsti ir kreiptis į gydytoją odontologą, kuris, įvertinęs dantų pakenkimo lygį, paskirs gydymą, apsaugosiantį dantis nuo didesnių pažeidimų. Klinikoje „Panevėžio odontologai“ bruksizmo gydymą atlieka ilgametę patirtį šioje srityje turintys specialistai, užtikrinantys, jog kiekvienam pacientui bus pasiūlytas individualus, jam asmeniškai tinkamiausias, geriausią rezultatą užtikrinantis sprendimas.

Gydytojai, atliekantys šią procedūrą

Susipažinkite su procedūrą atliekančiais gydytojais ir registruokitės vizitui.

Mūsų kvalifikuoti specialistai laukia Jūsų atsinaujinusioje „Panevėžio odontologai“ klinikoje!

Mūsų gydytojai

Mūsų klinikoje dirba patyrę gydytojai odontologai, burnos chirurgai, periodontologai, ortopedai bei burnos higienistai.
Visi kolektyvo nariai – aukštos kvalifikacijos specialistai, nuolat tobulinantys savo žinias ir taikantys naujoves praktikoje.

Specialistai, kuriais galima pasitikėti

Susipažinkite su mūsų klinikos profesionalais ir sužinokite, kodėl jais verta pasitikėti.

Aktuali informacija pacientams

Norime, kad mūsų teikiamos paslaugos būtų prieinamos visiems, todėl siūlome galimybę už jas atsiskaityti išsimokėtinai.

General Financing

Odontologijos paslaugos išsimokėtinai

Naudodamiesi „GENERAL FINANCING BANKO“ paslauga MEDLIZINGAS suplanuotoms ar netikėtoms medicininėms išlaidoms galime paskolinti iki 15 000 eurų. Galėsite naudotis vienu plačiausių įmokų surinkimo tinklų, o pirmąją įmoką atidėti net iki 3 mėn.

Registracija internetu

Pasirinkite paslaugą

Jums patogiausias vizito laikas

Mano vizito tikslas

Kontaktinė informacija