Dantų kanalų gydymas
Endodontinis gydymas reikalingas tuomet, kai danties kanalų viduje esančiame minkštajame audinyje (pulpoje) prasideda uždegimas.
Endodontinis gydymas
Endodontinis gydymas reikalingas tuomet, kai danties kanalų viduje esančiame minkštajame audinyje (pulpoje) prasideda uždegimas. Šio gydymo tikslas – sunaikinti ten esančius mikroorganizmus ir apsaugoti dantį bei aplinkinius audinius nuo infekcijos. Ją gali sukelti gilus ėduonis, daugkartinės dantų gydymo procedūros, danties įtrūkimas ar skilimas. Pulpą sudaro nervai, kraujagyslės, jungiamasis audinys. Infekcijai juos pažeidus dantį gali skaudėti, jis supūliuoja, kraujagyslės ir nervai žūva, tad dantis tampa negyvas. Be to, bakterijos patenka ir į aplinkinius audinius, tirpina žandikaulio kaulą. Kanalų gydymas padeda išsaugoti natūralų dantį. Sėkmingai išgydytas dantis dažniausiai toliau gyvuoja, o nuolat tobulėjant endodontinio gydymo metodams dantys šalinami vis rečiau. Dažniausiai galima gydyti visus dantis – labai retai danties kanalai yra nepraeinami. Tad prieš raunant dantį svarbi konsultacija naujausius endodontijos pasiekimus išmanančiu mūsų klinikos gydytoju.
Sveikas dantis su nepažeista pulpa.
Ėduonies sukeltas pulpos uždegimas / pūlinys.
Dantų kanalų valymas pašalina pažeistą pulpa ir mikrobus.
Išvalyti kanalai užplombuoti gutaperča.
Svarbu atminti! Jei jaučiate skausmą, ilgai trunkantį jautrumą karščiui ar šalčiui, nemalonius pojūčius kramtant, dantenų patinimą, pastebite danties spalvos pakitimą – tai požymiai, kad gali būti pažeisti danties kanalai ir reikalingas endodontinis gydymas. Beje, kartais jokių nemalonių simptomų gali net nebūti.
Kanalų gydymo procedūra
Gydytojas odontologas atlikęs radioviziogramą iškart įvertina danties būklę. Naudojant šiuolaikinius gydymo būdus ir medžiagas endodontinis gydymas dažniausiai būna sėkmingas. Jo trukmė priklauso šaknies kanalo pažeidimo sunkumo.
Gydant dantis nuskausminamas, izoliuojamas nuo seilių. Atvėrus danties vainiko viršų kruopščiai pašalinama uždegiminė pulpa, jei šaknies kanale yra infekcijos židinys, jis gydomas medikamentais. Išgydytas kanalas steriliai išvalomas ir hermetiškai užplombuojamas pripildant jį specialios plombinės medžiagos – gutaperčos. Ji lengvai įteka net į smulkiausias kanalo atšakas, todėl kanalą užpildo itin saugiai. Ertmė danties vainike užplombuojama nuolatine plomba. Po to reikia nedelsiant atstatyti danties vainiką restauracine medžiaga ar vainikėliu. Endodontiškai gydytus dantis patariama protezuoti, kad jie būtų tvirtesni.
Ar reikia pergydyti dantį?
Danties kanalai anksčiau buvo plombuojami ne tokiomis tinkamomis ir biologiškai suderintomis medžiagomis, nebuvo atliekama tinkama rentgeno diagnostika, todėl neretai juos tenka gydyti iš naujo, iš kanalo pašalinant jame esančią plombinę medžiagą.
Gydytojai, atliekantys šią procedūrą
Odontologines procedūras atliekantys gydytojai siekia džiuginančių gydymo rezultatų.
Mūsų gydytojai
Mūsų klinikoje dirba patyrę gydytojai odontologai, burnos chirurgai, periodontologai, ortopedai bei burnos higienistai.
Visi kolektyvo nariai – aukštos kvalifikacijos specialistai, nuolat tobulinantys savo žinias ir taikantys naujoves praktikoje.
Specialistai, kuriais galima pasitikėti
Susipažinkite su mūsų klinikos profesionalais ir sužinokite, kodėl jais verta pasitikėti.
Aktuali informacija pacientams
Norime, kad mūsų teikiamos paslaugos būtų prieinamos visiems, todėl siūlome galimybę už jas atsiskaityti išsimokėtinai.
Registracija internetu
Prireikus papildomos informacijos, dalinamės mūsų klinikos telefono numeriu +370 656 41115 Taip pat pasidalinus savo kontaktais, susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.