Dantų protezavimas

Danties kietųjų audinių anatominės formos ir spalvos atkūrimas, kai dantis dėl įgimtos ar įgytos patologijos suyra ir jo negalima atkurti plombinėmis medžiagomis ...

Protezavimas – tai danties kietųjų audinių anatominės formos ir spalvos atkūrimas, kai dantis dėl įgimtos ar įgytos patologijos suyra ir jo negalima atkurti plombinėmis medžiagomis. Dantys taip pat protezuojami esant patologiniams dantų nusidėvėjimui, po periodontologinių operacijų ar ortodontinio gydymo, dantų formos ir kontaktų atstatymui. Protezavimas galimas fiksuotais (vainikėliais, tiltais ir panašiai) bei išimamaisiais protezais (įvairių rūšių plokštelėmis).

Burna yra pirmoji virškinamojo trakto grandis. Netekus dantų, maistas iki galo nesukramtomas, blogai virškinamas skrandyje ir žarnyne, todėl gali atsirasti virškinamojo trakto sutrikimų. Jei nėra krūminių dantų, sužemėja sąkandis. Tai neigiamai veikia žandikaulio sąnarį – jis pradeda traškėti, skauda.

Dėl sąnario deformacijų atsiranda veido raukšlės. Kai netenkama krūminių dantų, įkrinta skruostai. Praradęs priekinius dantis žmogus vengia plačiai šypsotis, todėl susiduria su psichologinėmis problemomis.

Norint išvengti tolesnių veido – žandikaulių sistemos deformacijų, būtina protezuoti dantis. To nepadarius, į prarasto danties vietą pasvyra gretimi dantys, tuščios vietos link pasislenka ir priešingo žandikaulio dantys, t.y. formuojasi antrinės sąkandžio deformacijos. Dantų migracija vyksta ir dėl vieno danties netekimo, todėl dantų eilių defektai turi būti atstatomi.

Dantų eilių defektai gali būti atstatomi:

image
1

fiksuotais dantų protezais (vainikėliais, tiltais);

2

dantų implantais;

3

išimamais dantų protezais.

Fiksuoti dantų protezai

Plastmasiniai vainikėliai nėra ilgaamžiški ir pakankamai patvarūs kramtymo jėgai. Tai laikini vainikėliai, dedami, kol protezuojamam dančiui pagaminamas nuolatinis metalo keramikos, bemetalės ar cirkonio keramikos vainikėlis. Plastmasiniais vainikėliais gali būti apvelkami dantys vaikams, kol, sulaukus 16–18 m., juos galima pakeisti metalo keramikos ar kitais vainikėliais.

Metalo keramikos vainikėliai – šių protezų šerdis pagaminta iš metalo, kuris padengiamas porceliano sluoksniu, atitinkančiu paciento dantų spalvą. Tokie protezai nepraleidžia šviesos, gražiai atrodo ir yra pigesni nei bemetaliai. Tačiau šis protezavimo būdas turi vieną trūkumą: vainikėlyje esantis metalas šviesą atspindi, todėl danties protezas atrodo ne toks natūralus, kaip bemetalės keramikos vainikėlis. Be to, aplink metalo keramikos vainikėlį ilgainiui atsiranda „juodoji linija“, dar labiau pabrėžianti danties nenatūralumą. Dėl šių priežasčių metalo keramikos protezai labiau tinka krūminiams dantims protezuoti. Taip galima protezuoti pavienius dantis bei didelius dantų eilių defektus.

Bemetalės keramikos vainikėliai gaminami tik iš porceliano. Šis protezavimo būdas estetiškas, tvirtas ir ilgalaikis. Tokie protezai laidūs šviesai, atrodo natūraliai ir yra labai tikslūs. Bemetaliai protezai puikiai tinka priekiniams dantims protezuoti. Bemetaliai protezai pranašesni už metalo keramikos vainikėlius dar ir tuo, kad išvengiama alergijos, kurią gali sukelti tam tikri metalai. Bemetalę keramiką rekomenduojama rinktis dėl šių priežasčių: ji estetiška ir biologiškai suderinama; nematyti metalo krašto; gerai priglunda prie danties audinių; ši medžiaga skaidri ir pakankamai tvirta, kaip ir natūralūs danties audiniai. Bemetalės keramikos protezai tinkami tik pavieniams priekiniams dantų defektams panaikinti.

Cirkonio keramikos vainikėliai – tai itin estetiški ir labai tvirti protezai. Jų pagrindą sudaro cirkonio oksido karkasas, kuris ruošiamas kompiuterinio frezavimo būdu. Jis lengvas ir tvirtas, natūralios danties spalvos, todėl, uždėjus keramikos apdailą, atrodo labai natūraliai. Tvirtumu toks protezas lenkia bemetalės keramikos konstrukcijas, o vietoj tamsaus metalinio karkaso naudojamas cirkonio oksido tvirtas baltas karkasas. Taip užtikrinama gera estetika ir tvirta vainikėlio konstrukcija. Naudojama tiek šoninių, tiek priekinių dantų pavieniams ir dideliems defektams pašalinti.

Lieti metaliniai vainikėliai tinka protezuojant galinius, sunkiai pasiekiamus dantis, kai reikalingas patvarumas, taip pat gaminant stipresnį tiltinį protezą. 

Išimami dantų protezai

Išimami protezai burnoje laikosi dėka įvairių apkabėlių, kurios išdėstomos ant išlikusių atraminių dantų. Tačiau apkabėlės turi estetinių trūkumų, t.y. matosi šypsantis. Be to, jos ilgainiui pralaisvėja ir protezo fiksacija pablogėja. Todėl šiandien mes galime pasiūlyti geresnį sprendimą – gali būti daromi vienpusiai ar dvipusiai protezai su užraktais. Užraktai šiuo atveju pakeičia apkabėles, tačiau jie nematomi ir pacientas drąsiau gali šypsotis, kalbėti, valgyti nebijodamas, kad protezas sujudės ar išsikreips burnoje. Protezas išsiima tik tada, kai pacientas jį “atrakina”. Šie protezai yra labai estetiški, patogūs, todėl pacientai juos mielai nešioja ir jais džiaugiasi. Išvalius tokį protezą, jis iš karto įdedamas atgal į burną, todėl dažnai net namiškiai nežino, kad žmogus nešioja išimamą protezą. Pritaikius išimamą protezą su užraktu, sukandimo krūvis tolygiai paskirstomas ir gleivinei, ir atraminiams dantims. Kadangi gleivinė nėra įpratusi prie kramtymo spaudimo, po kelių mėnesių ji šiek tiek nusėda.

Tarp protezo ir gleivinės susidaro tarpas ir visas krūvis tenka atraminiams dantims. Jie perkraunami. Todėl pacientas privalo apsilankyti pas jį protezavusį gydytoją praėjus dviems, o po to šešiems mėnesiams nuo protezo įdėjimo. Šių apsilankymų metu į protezą įvedamas papildomas plastmasės sluoksnis ir vėl atstatomas tolygus krūvio paskirstymas. To neatlikus pacientas gali net prarasti atraminius dantis. Nuo perkrovimo jie gali pradėti skaudėti, judėti ir visas didelis darbas neteks prasmės. Ilgainiui gleivinė pripranta prie krūvio. Tačiau nežiūrint to pacientas, nešiojantis dantų protezą su užraktais, bent kartą metuose turi profilaktiškai apsilankyti pas jį protezavusį gydytoją.

Protezo tarnavimo laikas priklauso nuo žmogaus higieninių įpročių. Tiek išimamus, tiek fiksuotus tiltinius protezus reikia labai kruopščiai valyti. Priešingu atveju ant jų taip pat kaupiasi apnašos, formuojasi akmenys, kurie skatina periodonto ligų atsiradimą ir trumpina atraminių dantų amžių. priemonė, kuri neatstoja protezo mechaninio valymo šepetėliu ir pasta.

Gaminant fiksuotus tiltinius protezus visada paliekamas tam tikro dydžio tarpas tarp gleivinės ir tarpinės tilto dalies tam, kad pacientas galėtų išsivalyti maistą, patenkantį valgymo metu. Vaistinėse galima įsigyti specialius šepetėlius, o taip pat specialius siūlus, kurie skirti tiltų valymui po tarpine dalimi.

Implantacijos kainos

Žemiau galite matyti mūsų teikiamų paslaugų kainas.

Paslaugos pavadinimas
Kaina
Dantų protezavimas
Pilno kontūro cirkonio vainikėlis/dantis
300.00 €
Pilno kontūro cirkonio vainikėlis/dantis (priekinių dantų srityje)
320.00 €
Cirkonio oksido keramikos vainikėlis/dantis
400.00 €
Cirkonio oksido keramikos vainikėlis/dantis (priekinių dantų srityje)
420.00 €
Bemetalės keramikos vainikėlis/dantis EMAX
320.00 €
Laminatė
390.00 €
Lietas metalinis vainikėlis
160.00 €
Plokštelė kietos bazės
350.00 €
Elastinė plokštelė (maža)
300.00 €
Elastinė plokštelė (vidutinė)
400.00 €
Elastinė plokštelė (didelė)
500.00 €
Stiklo pluošto/lietas kaištinis įklotas
90.00 €
Implantų protezavimas
Pilno kontūro cirkonio vainikėlis ant implanto (be dalių)
310.00 €
Pilno kontūro cirkonio vainikėlis ant implanto (be dalių, priekinių dantų srityje))
330.00 €
Cirkonio oksido keramikos vainikėlis ant implanto (be dalių)
410.00 €
Cirkonio oksido keramikos vainikėlis ant implanto (be dalių, priekinių dantų srityje)
430.00 €
Sijinė plokštelė ant implantų
1400.00 €
Plokštelė ant implantų su LOCATOR sistema (be implantų)
nuo 770.00 €
„Visi dantys ant 4 implantų“ akrilikos tiltas su lieta titano štanga
2700.00 €
Laikinos restauracijos
Laikinas vainikėlis
40.00 €
Laikinas frezuotas vainikėlis
70.00 €
Kosmetinė plokštelė (iki 4 dantų)
145.00 €
Laikinas frezuotas vainikėlis ant implanto
150.00 €
Laikinas „Visi dantys ant 4 implantų“ tiltas
950.00 €
Kiti darbai
Individualus šaukštas
20.00 €
Diagnostinis modelis
25.00 €
Vainikėlio pricementavimas
15.00 €
Pavaškavimas
15.00 €
Kapos
Kapa balinimo
70.00 €
Kapa bruksizmo
nuo 100.00 €

Mūsų kvalifikuoti specialistai laukia Jūsų atsinaujinusioje „Panevėžio odontologai“ klinikoje!

Mūsų gydytojai

Mūsų klinikoje dirba patyrę gydytojai odontologai, burnos chirurgai, periodontologai, ortopedai bei burnos higienistai.
Visi kolektyvo nariai – aukštos kvalifikacijos specialistai, nuolat tobulinantys savo žinias ir taikantys naujoves praktikoje.

Specialistai, kuriais galima pasitikėti

Susipažinkite su mūsų klinikos profesionalais ir sužinokite, kodėl jais verta pasitikėti.

Aktuali informacija pacientams

Norime, kad mūsų teikiamos paslaugos būtų prieinamos visiems, todėl siūlome galimybę už jas atsiskaityti išsimokėtinai.

General Financing

Odontologijos paslaugos išsimokėtinai

Naudodamiesi „GENERAL FINANCING BANKO“ paslauga MEDLIZINGAS suplanuotoms ar netikėtoms medicininėms išlaidoms galime paskolinti iki 15 000 eurų. Galėsite naudotis vienu plačiausių įmokų surinkimo tinklų, o pirmąją įmoką atidėti net iki 3 mėn.

Registracija internetu

Pasirinkite paslaugą

Jums patogiausias vizito laikas

Mano vizito tikslas

Kontaktinė informacija