Dantų šalinimas

Nors šiuolaikinis odontologinis gydymas yra labai pažangus, kartais, siekiant išvengti grėsmės burnos sveikatai, nepataisomai pažeisto, nekokybiško ar galinčio sukelti komplikacijų ddanties pašalinimas būna neišvengiamas.

Kada atliekamas dantų šalinimas

Danties šalinimas dažniausiai atliekamas tuomet, kai dėl stiprių pažeidimų nebeįmanoma jo pataisyti, tinkamai atkurti plombavimo ar protezavimo pagalba, taip pat atliekant ortodontinį gydymą ar esant periodonto ligoms. Danties šalinamas gali būti atliekamas gręsiant komplikacijoms dėl neišdygusių ar nepilnai išdygusių (retinuotų) dantų ar atsiradus netaisyklingai išdygusių protinių dantų sukeltoms problemoms.

Klinikoje „Panevėžio odontologai“ profesionaliai ir be skausmo atliekamas pažeisto danties išrovimas ar chirurginis šalinimas, retinuotų ir protinių dantų šalinimas.

Kada reikalingas protinių dantų šalinimas

Specialistų teigimu, protinių dantų šalinti nereikia jeigu jie yra pilnai išdygę, sveiki, kontaktuoja su priešingo žandikaulio protiniu dantimi, atlieka įprastinę kramtymo funkciją ir galima juos kokybiškai išsivalyti.

Protinių dantų šalinimas turėtų būti atliekamas, kai jie yra nepagydomai pažeisti, netaisyklingai išdygę, aplink juos kaupiasi minkštasis apnašas, formuojasi apydančio audinių uždegimai, pūlynai, cistos. Protinius dantis rekomenduojama šalinti ir dėl gretimų dantų gadinimo, navikinių procesų, ortodontiniu tikslu.

Gydymo eiga

Prieš dantų šalinimo procedūrą būtina burnos chirurgo konsultacija, kurios metu atliekami reikalingi tyrimai, įvertinama paciento dantų būklė, protinių ar kitų retinuotų dantų padėtis, nusprendžiama, ar reikia ir, jei taip, kiek dantų reikia šalinti, pasirenkama dantų šalinimo technika. Gali būti atliekamas paprastas arba sudėtingas chirurginis dantų šalinimas.

Atliekant paprastą dantų šalinimą, specialaus pasiruošimo nereikia, tačiau rekomenduojama procedūrai atvykti pavalgius ir atsigėrus, nes 2–3 val po jos valgyti ir gerti negalima.

Paprastas danties šalinimas atliekamas taikant vietinę nejautrą, todėl procedūra yra neskausminga ir nesukelia didelio diskomforto. Nustojus veikti anestetikams, po procedūros gali būti juntamas nežymus skausmas, tokiu atveju jo malšinimui skiriami vaistai.

Sudėtingas pažeistų, protinių ar retinuotų dantų šalinimas, pacientui pageidaujant, gali būti atliekamas taikant sedaciją, taip išvengiant nemalonių pojūčių. Ruošiantis dantų šalinimui su sedacija, 6 valandas iki procedūros negalima valgyti, 3 valandas – gerti skysčių. Valandą ar kelias po procedūros, kurios metu taikoma sedacija, pacientas gali jaustis šiek tiek apsvaigęs, todėl svarbu, kad po procedūros juo pasirūpintų lydintis asmuo. Taip pat svarbu žinoti, jog gydymas su sedacija gali būti atliekamas tik pacientui esant visiškai sveikam – sergant peršalimo ar kitomis ligomis, kosint, sloguojant ar karščiuojant procedūrą būtina atidėti.

Kaip elgtis po danties pašalinimo

Siekiant užtikrinti sklandų gijimo periodą, po danties pašalinimo rekomenduojama laikytis procedūrą atlikusio gydytojo rekomendacijų.

Normalu, kad po danties pašalinimo ( ypač sudėtingo), operuota sritis patinsta. Siekiant sumažinti tinimą, pirmąsias valandas po procedūros skruostą pašalinto danties vietoje rekomenduojama šaldyti ledo maišeliais ( po 20 min., darant pertraukas).

Normalu, kad po danties pašalinimo ( ypač sudėtingo), operuota sritis patinsta. Siekiant sumažinti tinimą, pirmąsias valandas po procedūros skruostą pašalinto danties vietoje rekomenduojama šaldyti ledo maišeliais ( po 20 min., darant pertraukas).

Normalu, kad po danties pašalinimo ( ypač sudėtingo), operuota sritis patinsta. Siekiant sumažinti tinimą, pirmąsias valandas po procedūros skruostą pašalinto danties vietoje rekomenduojama šaldyti ledo maišeliais ( po 20 min., darant pertraukas).

Kartais ant veido gali susiformuoti nedidelės mėlynės, tačiau jos išnyksta kelių dienų laikotarpyje.

12 val. po danties pašalinimo negalima valyti dantų, o vėliau juos reikėtų valyti aplenkiant pašalinto danties vietą. 24 val.po procedūros dantų negalima skalauti, vėliau reikėtų pradėti atsargiai skalauti gydytojo paskirtu burnos skalavimo skysčiu.

Nepataisomai sugedę, nepilnai išdygę ar netaisyklingai išdygę protiniai dantys gręsia komplikacijomis ir kelia grėsmę burnos sveikatai? Registruokitės į patyrusių burnos chirurgų konsultaciją klinikoje „Panevėžio odontologai“! Profesionalūs specialistai pasirūpins, kad pažeisto danties išrovimas ar chirurginis šalinimas, protinių ar retinuotų dantų šalinimas būtų atliktas greitai, profesionaliai ir neskausmingai.

Gydytojai, atliekantys šią procedūrą

Odontologines procedūras atliekantys gydytojai siekia džiuginančių gydymo rezultatų.

Prireikus papildomos informacijos, dalinamės žemiau esančiais mūsų klinikos kontaktais.

Mūsų gydytojai

Mūsų klinikoje dirba patyrę gydytojai odontologai, burnos chirurgai, periodontologai, ortopedai bei burnos higienistai.
Visi kolektyvo nariai – aukštos kvalifikacijos specialistai, nuolat tobulinantys savo žinias ir taikantys naujoves praktikoje.

Specialistai, kuriais galima pasitikėti

Susipažinkite su mūsų klinikos profesionalais ir sužinokite, kodėl jais verta pasitikėti.

Aktuali informacija pacientams

Norime, kad mūsų teikiamos paslaugos būtų prieinamos visiems, todėl siūlome galimybę už jas atsiskaityti išsimokėtinai.

General Financing

Odontologijos paslaugos išsimokėtinai

Naudodamiesi „GENERAL FINANCING BANKO“ paslauga MEDLIZINGAS suplanuotoms ar netikėtoms medicininėms išlaidoms galime paskolinti iki 15 000 eurų. Galėsite naudotis vienu plačiausių įmokų surinkimo tinklų, o pirmąją įmoką atidėti net iki 3 mėn.

Registracija internetu

Pasirinkite paslaugą

Jums patogiausias vizito laikas

Mano vizito tikslas

Kontaktinė informacija