Estetinis dantų plombavimas

Estetinė odontologija – tai gana jauna odontologijos sritis. Jos tikslas – atkurti nudilusius, nuskilusius, ėduonies pažeistus, spalvą pakeitusius dantis,

Estetinė odontologija

Estetinė odontologija

Estetinė odontologija – tai gana jauna odontologijos sritis. Jos tikslas – atkurti nudilusius, nuskilusius, ėduonies pažeistus, spalvą pakeitusius dantis, taip pat patobulinti jų formą, panaikinti per didelius tarpdančius, esant nedideliems defektams keisti padėtį dantų lanke. Taigi estetinė odontologija panaikina priežastis, dėl kurių iki šiol negalėjote plačiai ir nuoširdžiai šypsotis, nes neturėjote ar nepavyko išsaugoti gražių, sveikų dantų.

Nors daugelis žmonių estetinį plombavimą supranta tik kaip priekinių dantų rekonstrukciją, tačiau šiuolaikiniai gydymo metodai ir medžiagos sudaro galimybes funkcionaliai ir estetiškai atkurti ir krūminius dantis, jų anatominį kramtomąjį reljefą – kauburėlius, vageles. Tai saugo dantis nuo savaiminio nudilimo, užkerta kelią sąkandžio žemėjimui, kramtymo efektyvumo prastėjimui, nes taisyklinga dantų forma svarbi ne tik grožiui, bet ir kramtymo kokybei.

Kaip atliekamas estetinis plombavimas?

Estetinis plombavimas reikalauja ypatingo gydytojo profesionalumo ir juvelyriško kruopštumo. Procedūros trukmė priklauso nuo dantų pažeidimų sudėtingumo. Vieno apsilankymo pas estetinio plombavimo specialistą metu galima atkurti 4 – 6 dantis.
Atliekant estetinį plombavimą preciziškai tiksliai sluoksnis po sluoksnio atkuriami nesantys danties audiniai, keičiama ir tobulinama danties forma, dydis, skaidrumas, spalva. Taip sukuriama natūrali ir graži danties išvaizda. Estetinio plombavimo metu maksimaliai išsaugomas natūralus dantų gyvybingumas, nešlifuojant sveiko jų audinio. Tai dantis tausojantis gydymo būdas, nes šiuolaikinės kompozicinės (plombavimo) medžiagos savo fizinėmis savybėmis: susitraukimo koeficientu, laidumu terminiams dirgikliams, atsparumu kramtymo jėgoms, dilumu yra panašios į danties audinius. Todėl atkurti dantys yra pakankamai tvirti, blizgantys, atrodo natūraliai. Kartais estetinis plombavimas gali atstoti ilgą ir varginantį ortodontinį gydymą. Tačiau kiekvienas atvejis yra individualus, ir tik konsultacijos metu mūsų klinikos specialistai rekomenduos Jums efektyviausius estetinio dantų koregavimo metodus.

Kaip galite jaustis po estetinio plombavimo procedūros?

Jūs galite jaustis neįprastai, gali neaiškiai tartis kai kurie garsai (ypač jei buvo uždaromi tarpai, tiesinama dantų padėtis ar atliekama kita sudėtinga restauracija). Plombuotų dantų spalva gali būti netolygi: plombuojant dantys izoliuojami drėgmei nelaidžia guma (koferdama), todėl darbo metu jie išdžiūsta ir pastebimas spalvos skirtumas. Tačiau per keletą dienų dantys vėl prisigeria drėgmės ir spalva atsistato.

Po estetino plombavimo gali jaustis dantenų maudimas, atsirasti paraudimas, nežymus kraujavimas valant, gali būti dantų jautrumas.

Adaptacinis periodas gali užtrukti iki dviejų savaičių, kai kuriais atvejais ir ilgiau.

Plombavimo dieną nerekomenduojama vartoti dažančių maisto produktų (raudono vyno, mėlynių, burokėlių …).

Kaip prižIūrėti estetiškai plombuotus dantis?

Įprastas dantų valymas šepetėliu ir pasta, tarpdančių valymas higieniniu siūlu. Nepatartina naudoti kieto dantų šepetėlio ir pastų turinčių stipresnių ambrazyvinių medžiagų (t. y. balinamųjų ar su mikrogranulėmis), nes taip greičiau suardomas nupoliruotas plombuoto danties paviršius, nelieka blizgesio. Rekomenduojame kas pusę metų atlikti profesionalią burnos ertmės higieną, taip pat estetiškai plombuotų dantų poliravimą (t. y. atnaujinti paviršiaus blizgesį).

Restauracijos ilgaamžIškumas

Bet kuris pasirinktas restauracijos būdas turi savo tarnavimo laiką (neteisinga būtų manyti, kad dantis sutaisomas visam gyvenimui).

Estetinis plombavimas gali tarnauti 8-10 metų ir ilgiau. Tačiau restauracijos ilgaamžiškumas priklauso ir nuo paties žmogaus pastangų – teisingos dantų priežiūros. Būtina kas pusę metų atlikti profesionalią burnos ertmės higieną bei restauruotų dantų poliravimą.

Gera individuali burnos higiena, taisyklingas dantų valymas pasta ir šepetėliu, tarpdančių valymas higieniniu siūlu bei tarpdančių šepetėliu – užtikrins ir restauracijos ilgaamžiškumą.

Gydytojai, atliekantys šią procedūrą

Susipažinkite su procedūrą atliekančiais gydytojais ir registruokitės vizitui.

Mūsų kvalifikuoti specialistai laukia Jūsų atsinaujinusioje „Panevėžio odontologai“ klinikoje!

Mūsų gydytojai

Mūsų klinikoje dirba patyrę gydytojai odontologai, burnos chirurgai, periodontologai, ortopedai bei burnos higienistai.
Visi kolektyvo nariai – aukštos kvalifikacijos specialistai, nuolat tobulinantys savo žinias ir taikantys naujoves praktikoje.

Specialistai, kuriais galima pasitikėti

Susipažinkite su mūsų klinikos profesionalais ir sužinokite, kodėl jais verta pasitikėti.

Aktuali informacija pacientams

Norime, kad mūsų teikiamos paslaugos būtų prieinamos visiems, todėl siūlome galimybę už jas atsiskaityti išsimokėtinai.

General Financing

Odontologijos paslaugos išsimokėtinai

Naudodamiesi „GENERAL FINANCING BANKO“ paslauga MEDLIZINGAS suplanuotoms ar netikėtoms medicininėms išlaidoms galime paskolinti iki 15 000 eurų. Galėsite naudotis vienu plačiausių įmokų surinkimo tinklų, o pirmąją įmoką atidėti net iki 3 mėn.

Registracija internetu

Pasirinkite paslaugą

Jums patogiausias vizito laikas

Mano vizito tikslas

Kontaktinė informacija