Nematomos dantų tiesinimo kapos

Dantų tiesinimas kapomis – tai inovatyvus ortodontinis gydymas individualiai gaminamomis skaidriomis kapomis.

Dantų tiesinimas kapomis – tai inovatyvus ortodontinis gydymas individualiai gaminamomis skaidriomis kapomis, kurio tikslas – ištiesinti dantis, grąžinti juos į taisyklingą padėtį ir taip atstatyti taisyklingą dantų lanką. Šis, net sudėtingiausiems atvejams tinkantis metodas, šiuo metu specialistų pripažįstamas vienu efektyviausių ir patogiausių dantų tiesinimo būdu. Dantų tiesinimo kapomis gali būti koreguojamas dantų susigrūdimas, tarpai tarp dantų, atsikišę priekiniai dantys, sąkandis.

Kapos – tai skaidrios, permatomos plokštelės, stumiančios dantis į norimą padėtį. Dantų tiesinimas kapomis – tai puiki alternatyva alergiškiems metalams ir vengiantiems gydymo breketais pacientams, o taip pat norintiems, kad ortodontinis gydymas būtų beveik nepastebimas aplinkinių. Naudojant šį dantų tiesinimo būdą, nepriekaištinga šypsena pasiekiama nepastebimai ir greitai.

Gydymas kapomis gali būti taikomas suaugusiems pacientams ir vaikams, turintiems nuolatinius dantis.

Gydymo eiga

Prieš pradedant gydymą kapomis, būtina gydytojo ortodonto konsultacija, kurios metu įvertinama, ar pacientui gali būti taikomas šis gydymo būdas. Jeigu šis metodas tinkamas, atliekami reikalingi tyrimai – padaromos veido ir dantų nuotraukos, skenuojami dantų lankai arba nuimami silikoniai atspaudai, atliekamas rentgenologinis ištyrimas. Nusprendus, kokios korekcijos bus atliekamos, kiekvienam pacientui sudaromas individualus gydymo planas.

Tuomet tyrimų duomenys siunčiami į dantų technikų laboratoriją, kur pagaminamos individualiai pritaikytų kapų komplektas ir pradedamas ortodontinis gydymas. Vidutiniškai vienam žandikauliui prireikia apie 10–20 kapų. Gydymui įpusėjus, gali prireikti dar kartą skenuoti dantų lankus ar nuimti silikoninius atspaudus baigiamųjų kapų gamybai.

Ką svarbu žinoti

Tam, kad kapa geriau laikytųsi, gydymo metu ant kai kurių dantų užklijuojami maži plombinės medžiagos gabalėliai. Gydytojas ortodontas gali paskirti nešioti ir specialas elastines gumytes.

Pradėjus gydymą kapomis ar pakeitus į naujas, 2–3 dienas gali jaustis veržimo, tempimo jausmas, kuris vėliau praeina. Pirmomis nešiojimo dienomis kapos gali turėti įtakos aiškiam garsų tarimui.

Nors pasirinkus šį dantų tiesinimo būdą galima mėgautis smėgstamu maistu ir nereikia keisti savo kasdienių įpročių, svarbu žinoti, jog norint pasiekti pageidaujamą rezultatą, kapos turi būti nešiojamos ne mažiau 22 val. per parą. Jas reikia išsiimti, kai valgote, geriate (su kapomis galima gerti tik vėsų vandenį), taip pat tuomet, kai valotės dantis. Kapas taip pat reikia valyti, tam rekomenduojama naudoti minkštą dantų šepetėlį ir neabrazyvią dantų pastą. Išsiėmus kapas, rekomenduojama jas laikyti specialiose dėžutėse, taip apsaugant nuo pažeidimų. Tam, kad dantys nuolatos judėtų pageidaujama kryptimi, kapos kas 14 dienų keičiamos, o kas 6–8 savaites reikia apsilankyti pas gydytoją ortodontą, kad jis įvertintų, ar gydymas vyksta tiksliai taip, kaip suplanuota. Prireikus, gydymo planas gali būti koreguojamas. Gydymo trukmė priklauso nuo klinikinės situacijos ir norimo rezultato, o gydymo sėkmė – nuo paciento disciplinos ir pasirengimo atsakingai dėvėti kapas.

Baigus gydymą kapomis, dantys taisyklingoje padėtyje užfiksuojami retencine kapa arba vielute, apsaugantčia dantis nuo grįžimo į pradinę padėtį. Taip pat gali būti rekomenduojama tam tikrą laiką tęsti kapų nešiojimą naktimis.

Nematomos kapos – komfortiškas dantų tiesinimas. Sužinok daugiau!

Kviečiame pasižiūrėti šiuos video ir sužinoti atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie dantų tiesinimą nematomomis kapomis.

1. Ar kapos gali sumažinti tarpą tarp priekinių dantų?

2. Ar gydymas kapomis brangesnis už gydymą breketais?

3. Kiek laiko trunka gydymas kapomis?

4. Ar kapos gaminamos individualiai?

5. Kas kiek laiko reikia naujų kapų?

6. Kas laukia po gydymo kapomis?

7. Kokia turi būti dantų priežiūra tiesinantis dantis su kapomis?

Registruokitės konsultacijai dėl dantų tiesinimo kapomis klinikoje „Panevėžio odontologai“ ir gydymo metu nepatirdami jokio diskomforto greitai galėsite džiaugtis nepriekaištinga šypsena ir didesniu pasitikėjimu savimi.

Gydytojai, atliekantys šią procedūrą

Susipažinkite su procedūrą atliekančiais gydytojais ir registruokitės vizitui.

Mūsų kvalifikuoti specialistai laukia Jūsų atsinaujinusioje „Panevėžio odontologai“ klinikoje!

Mūsų gydytojai

Mūsų klinikoje dirba patyrę gydytojai odontologai, burnos chirurgai, periodontologai, ortopedai bei burnos higienistai.
Visi kolektyvo nariai – aukštos kvalifikacijos specialistai, nuolat tobulinantys savo žinias ir taikantys naujoves praktikoje.

Specialistai, kuriais galima pasitikėti

Susipažinkite su mūsų klinikos profesionalais ir sužinokite, kodėl jais verta pasitikėti.

Aktuali informacija pacientams

Norime, kad mūsų teikiamos paslaugos būtų prieinamos visiems, todėl siūlome galimybę už jas atsiskaityti išsimokėtinai.

General Financing

Odontologijos paslaugos išsimokėtinai

Naudodamiesi „GENERAL FINANCING BANKO“ paslauga MEDLIZINGAS suplanuotoms ar netikėtoms medicininėms išlaidoms galime paskolinti iki 15 000 eurų. Galėsite naudotis vienu plačiausių įmokų surinkimo tinklų, o pirmąją įmoką atidėti net iki 3 mėn.

Registracija internetu

Pasirinkite paslaugą

Jums patogiausias vizito laikas

Mano vizito tikslas

Kontaktinė informacija