Profesionali burnos higiena
Dantų akmenys – tai kalkinės dantų apnašos. Atrodytų, kalkės yra baltos spalvos, bet dantų akmenys yra pakankamai tamsūs. O taip yra dėl to, kad jo sudėtyje be kalcio druskų dar yra maisto ...
Dantų apnašos
Dantų akmenys – tai kalkinės dantų apnašos. Atrodytų, kalkės yra baltos spalvos, bet dantų akmenys yra pakankamai tamsūs. O taip yra dėl to, kad jo sudėtyje be kalcio druskų dar yra maisto likučių, apmirusių ląstelių, bakterijų, fosforo ir geležies druskų bei įvairiausių kitų dalykų. Dantų apnašos svarbiausia dantų ir dantenų ligų priežastis.
Dantų akmenų susidarymo priežastys
Dantų akmenys gali susidaryti, jei žmogus:
visai nevalo dantų, pamiršta juos valytis reguliariai (ryte ir vakare) ar valo juos neteisingai;
naudoja nekokybiškus dantų šepetukus ar dantų pastas;
pripratęs valgyti vien minkštą maistą;
kramto tik viena žandikaulio puse (kaire arba dešine);
serga medžiagų apykaitos sutrikimu, dažniausiai – druskų apykaitos.
Taip pat dantų akmenų susidarymo priežastis gali būti nepakankamai lygus (gruoblėtas) dantų paviršius ir neteisinga jų padėtis.
Per dieną dantų paviršius pasidengia minkštomis apnašomis, kurias galima nuvalyti šepetėliu, tarpdančių siūlu, skalavimo skysčiu. Tačiau ne visuomet pavyksta idealiai tai padaryti. Tuomet po kelių dienų prasideda jų mineralizacija ir per dešimt – dvidešimt dienų minkštos apnašos virsta dantų akmenimis.
Dantų apnašose kaupiasi mikroorganizmai, kurie tampa ėduonies kaltininkais. Akmenys trukdo burnai natūraliai valytis, joje dauginasi bakterijos. Dėl to vargina nemalonus kvapas iš burnos, apnašos gali sukelti dantenų uždegimą, vėliau – periodontitą, kuris pažeidžia dantis, ima tirpti kaulas. Norint išvengti dantų ir dantenų ligų būtina periodiškai atlikti profesionalią burnos higieną.
Kaip atliekama profesionali burnos higiena?
Atliekant burnos higieną, prieš procedūrą, dantys gali būti nuskausminami. Procedūros metu akmenys nuvalomi ultragarsiniu aparatu. Dantų kišenėse esantys akmenys pašalinami specialiais instrumentais. Procedūros metu gali būti atliekamos gydomųjų preparatų – fluoro lako bei GC kalcio kremo aplikacijos, kurios stiprina danties audinius, sumažina dantų jautrumą.
Tabako, raudonojo vyno arbatos, kavos ar kitų dažančių medžiagų apnašos net sunkiai prieinamose vietose nuvalomos stipria oro, vandens ir medicininių sodos miltelių srove – šiuolaikišku dantų apnašų šalinimo metodu „Air Flow“, po jos dantys tampa puse tono baltesni.
Atliekant profesionalią burnos higieną paprastai reikia vieną ar du kartus apsilankyti pas burnos higienistą. Procedūrą reikėtų atlikti porą kartų per metus, o jei akmenys linkę intensyviai kauptis, sergate periodonto ligomis – kas 3 – 4 mėnesius.
Mūsų klinikoje burnos higienistas ne tik atlieka profesionalią burnos higieną, bet ir įvertina, ar tinkamai prižiūrite dantis, paaiškina jų valymo metodiką, parenka tinkamiausias priemones.
Gydytojai, atliekantys šią procedūrą
Odontologines procedūras atliekantys gydytojai siekia džiuginančių gydymo rezultatų.
Mūsų gydytojai
Mūsų klinikoje dirba patyrę gydytojai odontologai, burnos chirurgai, periodontologai, ortopedai bei burnos higienistai.
Visi kolektyvo nariai – aukštos kvalifikacijos specialistai, nuolat tobulinantys savo žinias ir taikantys naujoves praktikoje.
Specialistai, kuriais galima pasitikėti
Susipažinkite su mūsų klinikos profesionalais ir sužinokite, kodėl jais verta pasitikėti.
Aktuali informacija pacientams
Norime, kad mūsų teikiamos paslaugos būtų prieinamos visiems, todėl siūlome galimybę už jas atsiskaityti išsimokėtinai.
Registracija internetu
Prireikus papildomos informacijos, dalinamės mūsų klinikos telefono numeriu +370 656 41115 Taip pat pasidalinus savo kontaktais, susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.