Rentgenologiniai tyrimai

Dantų rentgeno nuotraukos reikalingos įvertinti audinius aplink dantis, nustatyti šaknų kanalų būklei prieš protezavimą, įvertinti kariozinio pažeidimo laipsnį ir kt.

Odontologijoje dažniausiai taikoma dentalinė rentgenografija ir ortopantomografija.

Dantų rentgeno nuotraukos reikalingos įvertinti audinius aplink dantis, nustatyti šaknų kanalų būklei prieš protezavimą, įvertinti kariozinio pažeidimo laipsnį ir kt.

Mūsų klinikoje naudojami šiuolaikiniai skaitmeniniai rentgeno aparatai skleidžia labai siaurą spinduliuotės pluoštą, todėl organai, esantys netgi netoli nuo šviečiamo žandikaulio, gauna labai mažas apšvitos dozes. Tos dozės tokios mažos, jog dažnai paciento švinuota prijuoste dengti net nebereikia, pakanka tik kaklo sritį. Tačiau norint, kad pacientas, jau pripratęs prie švino prijuosčių, jaustųsi ramiau, tokios prijuostės dar naudojamos.

Skaitmeninis panoraminis rentgenas

Skaitmeninis panoraminis rentgenas tai naujausias odontologinės rentgeno technikos pasiekimas. Skaitmeninė technologija leidžia dar iki 70% sumažinti rentgeno spindulių dozę. Be to, ši technologija turi ir visus kitus skaitmeninių technologijų privalumus: gydytojas nuotrauką mato savo kompiuteryje, gali ją analizuoti naudodamas specialią svarbias detales išryškinančią programinę įrangą. Nuotrauką galima perduoti elektroniniu paštu ar įrašyti į kompiuterinę laikmeną.

Panoraminė rentgeno nuotrauka (ortopantomograma) – labai svarbi diagnostinė priemonė odontologijoje. Tai nuotrauka, apimanti visą burną ir aplinkui esančias sritis (apatinio žandikaulio sąnarius bei žandikaulių sinusus).

Panoraminės nuotraukos diagnostinė vertė gydytojui labai didelė – joje daug informacijos apie paciento dantų ir burnos audinių būklę.

Didelis šio tyrimo pranašumas yra tas, kad darant panoraminę nuotrauką pacientui tenka tik labai nedidelė rentgeno spindulių dozė. Taip yra dėl to, kad rentgeno spindulių šaltinis tolygiai juda paciento veido atžvilgiu. Spindulių dozė tik maždaug 2 kartus didesnė, nei įprastinės intraoralinės rentgeno nuotraukos.

Ar saugūs dantų radiologiniai tyrimai?

Daugelis žmonių mano, kad šie, odontologo kabinete „gauti” spinduliai, sukelia didžiulę žalą jų organizmui. Tai yra mitas. Galime paskaičiuoti, kad net dažnai lankantis gydytojo kabinete ir sumuojant gautą rentgenos spindulių dozę – sveikatai ši procedūra praktiškai yra nereikšminga.

image
1

Bet kokios rūšies radiacija – įskaitant saulės, dirvožemio mineralų, prietaisų namuose ir odontologijoje taikomus rentgenologinius spindulius – gali pažeisti kūno audinius ir ląsteles bei kai kuriais atvejais paskatinti vėžio vystymąsi. Tačiau radiacijos dozė, kuri reikalinga dantų rentgenologiniams tyrimams, yra itin maža.

2

Rentgeno spinduliuotės dydis yra ribojamas taip, kad atitiktų rentgeno juostą ar naudojamą sensorių. Tiriant pacientui uždedama švino prijuostė su apykakle (dalis rentgeno spindulių yra sustabdoma švino dėka).

Mūsų kvalifikuoti specialistai laukia Jūsų atsinaujinusioje „Panevėžio odontologai“ klinikoje!

Mūsų gydytojai

Mūsų klinikoje dirba patyrę gydytojai odontologai, burnos chirurgai, periodontologai, ortopedai bei burnos higienistai.
Visi kolektyvo nariai – aukštos kvalifikacijos specialistai, nuolat tobulinantys savo žinias ir taikantys naujoves praktikoje.

Specialistai, kuriais galima pasitikėti

Susipažinkite su mūsų klinikos profesionalais ir sužinokite, kodėl jais verta pasitikėti.

Aktuali informacija pacientams

Norime, kad mūsų teikiamos paslaugos būtų prieinamos visiems, todėl siūlome galimybę už jas atsiskaityti išsimokėtinai.

General Financing

Odontologijos paslaugos išsimokėtinai

Naudodamiesi „GENERAL FINANCING BANKO“ paslauga MEDLIZINGAS suplanuotoms ar netikėtoms medicininėms išlaidoms galime paskolinti iki 15 000 eurų. Galėsite naudotis vienu plačiausių įmokų surinkimo tinklų, o pirmąją įmoką atidėti net iki 3 mėn.

Registracija internetu

Pasirinkite paslaugą

Jums patogiausias vizito laikas

Mano vizito tikslas

Kontaktinė informacija