5 ligos, kurios gresia neatkūrus prarastų dantų

Gydytojai odontologai įspėja: mūsų kūne viskas susiję, todėl sunegalavus vienam organui, sutrikimai pasireiškia ir kitiems. Kokios ligos gresia laiku neatkūrus prarastų dantų ir kaip jų išvengti?

Kramtymo problemos ir virškinimo ligos

Netekus net kelių dantų, tampa nepatogu kramtyti. Į skrandį patenka prastai susmulkintas maistas, todėl nepavyksta produktų tinkamai suvirškinti. Dėl to prastai pasisavinamos maistinės medžiagos, ilgainiui prasideda įvairios virškinamojo trakto problemos, kaip refliuksas, skrandžio opa.

Širdies ir kraujagyslių ligos

Mokslinių tyrimų duomenimis, kelių ar daugiau dantų netekę žmonės, kuriems diagnozuota koronarinė širdies liga, nuo jos miršta net 2 kartus dažniau nei žmonės, turintys visus dantis! Negana to, netekus daugumos dantų, insulto rizika padidėja net 67 proc. Tai ypač grėsminga statistika Lietuvoje, kur didelis sergamumas bei mirštamumas nuo širdies bei kraujagyslių ligų ir daugybė vyresnio amžiaus žmonių neatkuria prarastų dantų.

Žandikaulio kaulo nykimas

Žandikaulio kaulo nykimas

Netekus dantų, žandikaulio kaulas praranda natūralią atramą, todėl prasideda jo nykimas arba atrofija – tai lemia ne tik žandikaulio pakitimus, skausmą, bet ir vizualinius pokyčius veide: suglemba skruostai, anksti atsiranda raukšlių, įdumba lūpos.

Nerimas ir depresija

Dantų netekimas turi glaudų ryšį su emocinėmis problemomis: žema saviverte, nerimo, miego sutrikiamis ir net depresija. Netekęs dantų žmogus kompleksuoja, vengia šypsotis, vengia socialinio kontakto su aplinkiniais. Tai neigiamai veikia bendrą gyvenimo kokybę, darbą, karjerą.

Alzheimerio liga

Dantų netekimą sukelianti liga, periodontitas, gali būti siejamas su Alzheimeriu vėlesniame amžiuje. Tyrimai rodo, kad negydomas periodontitas net 70 proc. padidina šios destruktyvios ligos tikimybę! Dėl periodontito atsiradusios bakterijos, mikrobai kraujo keliu paplinta visame paciento organizme ir gali pasiekti gyvybinius organus: širdį, smegenis. Smegenyse bakterijos sunaikina sveikas nervines ląsteles. Galiausiai šis puolimas išsivysto į Alzheimerio ligą.

Vienintelis efektyvus metodas, kuris kokybiškai atkuria prarastų dantų funkcijas ir taip pat užkerta kelią minėtoms ligoms – dantų implantai. Tai saugus ir beskausmis metodas, leidžiantis mėgautis gyvenimo komfortu ilgus metus! Jeigu norite sumažinti rimtų sveikatos sutrikimų išsivystymo tikimybę, registruokitės konsultacijai Panevėžio odontologų klinikoje tel.: +370 45 461457, +370 656 41115 arba www. panodontologai.lt.

Mūsų kvalifikuoti specialistai laukia Jūsų atsinaujinusioje „Panevėžio odontologai“ klinikoje!

Klinikos paslaugos

Odontologijos klinika Panevėžyje pacientams siūlo išskirtines kokybiškas odontologinio gydymo paslaugas

Dantų plombavimas

Tai itin svarbi terapinės odontologijos sritis. Dantų plombavimo dėka atkuriami ėduonies pažeisti dantys, pakeičiamos hermetiškumą praradusios senos plombos, užkertamas kelias bakterijų …

Profesionali burnos higiena

Dantų akmenys – tai kalkinės dantų apnašos. Atrodytų, kalkės yra baltos spalvos, bet dantų akmenys yra pakankamai tamsūs. O taip yra dėl to, kad jo sudėtyje be kalcio druskų dar yra maisto …

Dantų balinimas

Dantų balinimas – tai danties spalvos šviesinimas naudojant chemines medžiagas.

Dantų implantacija

Danties implantas – tai dirbtinė šaknis, pagaminta iš titano, kurią gydytojas įsuka į žandikaulį, o prigijus, ant šios dirbtinės šaknies uždeda vainikėlį, tiltą ar kitą pasirinktą protezą.

Visų dantų atkūrimas ant 4 implantų

Esant bedančiui žandikauliui, visi jo dantys gali būti efektyviai atkurti sriegiant 4 implantus ir ant jų fiksuojant nenuimamą protezą.

Registracija internetu

Pasirinkite paslaugą

Jums patogiausias vizito laikas

Mano vizito tikslas

Kontaktinė informacija