Ėduonies simptomai, kuriuos sunku pastebėti

Dantų ėduonis (kitaip – kariesas) – viena iš dažniausių dantų problemų, su kuria susiduria įvairaus amžiaus žmonės.

Dantų ėduonis (kitaip – kariesas) – viena iš dažniausių dantų problemų, su kuria susiduria įvairaus amžiaus žmonės. Negydomas dantų ėduonis gali sukelti rimtesnių odontologinių problemų, todėl, pastebėjus jo simptomus gydymas turėtų būti atliekamas nedelsiant. Klinikos „Panevėžio odontologai“ gydytojai pataria, kaip laiku pastebėti ėduonies simptomus ir laiku sustabdyti jo progresavimą.

Dantų ėduonies formavimasis – ilgas procesas, kurio vystymasis prasideda nuo demineralizacijos. Mūsų burnoje esančios bakterijos skaido maistinius angliavandenius, dėl ko išsiskiria kenksmingos rūgštys. Didėjant rūgštingumui, mažėja pH lygis ir vystosi danties kietųjų audinių demineralizacija. Dėl to emalis tampa porėtas ir atsiranda pirmasis apie dantų ėduonies formavimasi įspėjantis simptomas – nedidelės ankstyvojo ėduonies dėmelės (kitaip – baltos dėmės). Labai svarbu neleisti šioms dėmelėms progresuoti ir, vos tik jas pastebėjus, nedelsiant kreiptis į gydytoją. Šiuolaikiniai profilaktikos metodai padeda sustiprinti demineralizuotą emalio sluoksnį ir laiku sustabdyti ėduonies plitimą. Nepadarius to laiku, vėliau prasideda danties kietųjų audinių (emalio, dentino bei cemento) irimas ir dantyje formuojasi skylė.

Patyrę odontologai primena, kad demineralizacijos proceso išvengti padeda tinkama individuali burnos higiena ir bent du kartus per metus atliekama profesionali burnos higiena. Reguliarūs apsilankymai pas specialistus leidžia ir laiku pastebėti dantų ėduonies užuomazgas bei užkirsti kelią jo vystymuisi.

Siekiant išvengti ėduonies ar pristabdyti jo vystymąsi, labai svarbūs mūsų higienos įpročiai. Dantys turėtų būti valomi ne rečiau nei du kartus per dieną – ryte ir vakare, o, esant poreikiui, ir dažniau. Tinkama asmeninė burnos higiena apima ir tarpdančių bei liežuvio valymą, kur taip pat kaupiasi bakterijos. Tarpdančiuose lieka daug maisto likučių, todėl jų valymui vien dantų šepetėlio neužtenka – būtina naudoti tarpdančių siūlą arba tarpdančių šepetėlį. Sunkiai pasiekiamoms vietoms valyti rekomenduojamas vieno danties šepetėlis. Renkantis dantų pastą, svarbu atkreipti dėmesį, kad jos sudėtyje būtų fluoro, nes fluoras – viena veiksmingiausių apsaugos nuo dantų ėduonies priemonių.

Padėti išvengti ėduonies gali ir subalansuota mityba. Patariama valgyti pakankamai daržovių ir vaisių, taip pat rinktis mažo rūgštingumo produktus, žuvį, neriebią mėsą. Rekomenduojama vengti daug cukraus ir kitų saldiklių turinčio maisto.

Jei visgi ėduonies išvengti nepavyksta, būtina kuo skubiau jį gydyti. Ėduoniui pažeidus danties emalį bei dentiną atsiranda kariozinė ertmė – skylė, todėl būtinas danties plombavimas. Procedūra atliekama siekiant išsaugoti dantų kietuosius audinius ir neleisti mikroorganizmams patekti į jų vidines struktūras, kaulinį audinį. Pažeisti ir neplombuojami dantys gali tapti jautrūs, imti skaudėti, lūžinėti. Ilgiau uždelsus, gali prireikti gydyti dantų šaknų kanalus ar net ištraukti dantis.

Dažniausi dantų ėduonies simptomai yra dantų skausmas, patamsėjusi jų spalva, emalio trupėjimas, suminkštėję dantų audiniai, jautrumas kaklelio srityje. Tačiau, dažniausiai jie įspėja apie jau susiformavusį kariesą. Neretai žmonės ėduonies nepastebi, kol neapsilanko pas gydytoją odontologą ar burnos higienos specialistą.

Klinikos „Panevėžio odontologai“ specialistai primena, kad siekiant išvengti negydomo ėduonies sukeliamų pasekmių, rekomenduojama reguliariai lankytis dantų profilaktiniams patikrinimams.

Profesionalūs klinikos gydytojai odontologai kruopščiai įvertins Jūsų burnos ertmės būklę ir, prireikus, suteiks reikalingą gydymą, padėsiantį išvengti rimtesnių dantų problemų.

Mūsų kvalifikuoti specialistai laukia Jūsų atsinaujinusioje „Panevėžio odontologai“ klinikoje!

Klinikos paslaugos

Odontologijos klinika Panevėžyje pacientams siūlo išskirtines kokybiškas odontologinio gydymo paslaugas

Dantų plombavimas

Tai itin svarbi terapinės odontologijos sritis. Dantų plombavimo dėka atkuriami ėduonies pažeisti dantys, pakeičiamos hermetiškumą praradusios senos plombos, užkertamas kelias bakterijų …

Profesionali burnos higiena

Dantų akmenys – tai kalkinės dantų apnašos. Atrodytų, kalkės yra baltos spalvos, bet dantų akmenys yra pakankamai tamsūs. O taip yra dėl to, kad jo sudėtyje be kalcio druskų dar yra maisto …

Dantų balinimas

Dantų balinimas – tai danties spalvos šviesinimas naudojant chemines medžiagas.

Dantų implantacija

Danties implantas – tai dirbtinė šaknis, pagaminta iš titano, kurią gydytojas įsuka į žandikaulį, o prigijus, ant šios dirbtinės šaknies uždeda vainikėlį, tiltą ar kitą pasirinktą protezą.

Visų dantų atkūrimas ant 4 implantų

Esant bedančiui žandikauliui, visi jo dantys gali būti efektyviai atkurti sriegiant 4 implantus ir ant jų fiksuojant nenuimamą protezą.

Registracija internetu

Pasirinkite paslaugą

Jums patogiausias vizito laikas

Mano vizito tikslas

Kontaktinė informacija