Kaip ugdyti vaikų įpročius rūpintis savo dantimis?
Mūsų burnos higienos įpročiai pradeda formuotis jau nuo mažų dienų, todėl teigiamas suaugusiųjų pavyzdys yra ypač svarbus.
Mūsų burnos higienos įpročiai pradeda formuotis jau nuo mažų dienų, todėl teigiamas suaugusiųjų pavyzdys yra ypač svarbus. Matydami tėvus, kiekvieną dieną kruopščiai besivalančius dantis bei noriai einančius pas gydytoją odontologą profilaktiniams vizitams, vaikai taip pat įgauna bendrą supratimą apie būtinybę rūpintis savo sveikata. Siekiant užtikrinti šio proceso sėkmę, dalinamės naudingomis specialistų rekomendacijomis.
Teisingai pasirinktos priemonės
Patiems mažiausiems vaikams pačioje pradžioje rekomenduojama naudoti įvairiausius gelius (su medetkomis, šalavijais, ramunėlėmis), mažinančius uždegimą ir bakterijų dauginimąsi. Vėliau, pradėjus dygti pirmiesiems dantukams, galima pereiti prie šepetėlio, kurio galvutė turėtų būti maža, minkštais šereliais, o rankenėlė neslystanti, patogi laikyti. Pirmojo dantuko šepetėlis gali būti užmaunamas ant piršto.
Renkantis dantų pastą, svarbu atkreipti dėmesį į vaiko amžių – iki 3 metų rekomenduojama rinktis produktą su kuo mažiau fluoro arba apskritai be jo. Kadangi vaikas, valydamasis dantis dalį pastos gali praryti, nereikėtų viršyti žirnio dydžio kiekio. Dažniausiai vaikiškos dantų pastos yra švelnaus skonio, be aštrių šveičiamųjų dalelių, todėl valymosi procesas būna malonus. Be to, sulaukus 5-erių metų, galima naudoti dantų siūlą, burnos skalavimo skystį.
Dantis reikėtų valyti ryte ir vakare bent po kelias minutes sukamaisiais judesiais, aprėpiant visus paviršius.
Valytis dantis skatinantys būdai
Dauguma tėvelių atvirauja, kad burnos ertmės priežiūra toli gražu ne visada būna sėkminga – tokiu atveju tenka imtis pačių įvairiausių priemonių (pavyzdžiui, žaisti linksmus žaidimus, dainuoti daineles apie dantų priežiūrą, rinktis kuo žaismingesnes priemones). Jeigu tai nepadeda, rekomenduojama naudoti laikmatį, klausytis mėgstamų melodijų, įsidiegti apdovanojimų sistemą ar įtraukti išmaniąsias technologijas, mokomąsias programėles.
Profilaktiniai vizitai pas odontologą
Pradėti lankytis pas gydytoją odontologą reikėtų vos išdygus pirmajam dantukui, o vėliau – reguliariai profilaktiniams patikrinimams. Tokių vizitų metu vaikas bus supažindinamas su aplinka, įvairiais instrumentais, tėveliai taip pat gaus visą reikiamą informaciją, kaip dantis tinkamai prižiūrėti namuose. Taip vaikas jausis kur kas komfortiškiau, turės vis mažiau baimės, bus lengviau pastebėti esamas problemas, laiku imtis gydymo.
Kas gresia neprižiūrint dantų?
Siekiant užtikrinti visapusę vaiko odontologinę sveikatą, pieniniais dantimis rūpintis yra ypač svarbu. To nedarant, didėja karieso atsiradimo ar netgi dantų netekimo rizika, dėl ko vėliau dantys gali išaugti kreivi, todėl prireiks ortodontinio gydymo. Be to, kuo dažniau dantukai bus valomi bei lankomasi pas specialistus profilaktinėms apžiūroms, tuo greičiau bus pastebimos esančios problemos, suteikiamas reikiamas gydymas.
Rūpinkitės savo vaikų burnos ertmės sveikata kartu su profesionalais – klinikoje „Panevėžio odontologai“ dirbantys specialistai įvertins mažojo paciento būklę, suteiks visą reikiamą informaciją bei atsakys į rūpimus klausimus. Laukiame Jūsų!
Kiti rekomenduojami straipsniai
Paskaitykite ir sužinokite daugiau naudingos informacijos apie dantų ir burnos ertmės sveikatą, profilaktiką ir gydymą.
Klinikos paslaugos
Odontologijos klinika Panevėžyje pacientams siūlo išskirtines kokybiškas odontologinio gydymo paslaugas
Dantų implantacija
Danties implantas – tai dirbtinė šaknis, pagaminta iš titano, kurią gydytojas įsuka į žandikaulį, o prigijus, ant šios dirbtinės šaknies uždeda vainikėlį, tiltą ar kitą pasirinktą protezą.
Visų dantų atkūrimas ant 4 implantų
Esant bedančiui žandikauliui, visi jo dantys gali būti efektyviai atkurti sriegiant 4 implantus ir ant jų fiksuojant nenuimamą protezą.
Dantų protezavimas
Danties kietųjų audinių anatominės formos ir spalvos atkūrimas, kai dantis dėl įgimtos ar įgytos patologijos suyra ir jo negalima atkurti plombinėmis medžiagomis …
Estetinis dantų plombavimas
Estetinė odontologija – tai gana jauna odontologijos sritis. Jos tikslas – atkurti nudilusius, nuskilusius, ėduonies pažeistus, spalvą pakeitusius dantis,
Dantų kanalų gydymas
Endodontinis gydymas reikalingas tuomet, kai danties kanalų viduje esančiame minkštajame audinyje (pulpoje) prasideda uždegimas.
Daugiau mūsų paslaugų rasite paspaudę čia:
Registracija internetu
Prireikus papildomos informacijos, dalinamės mūsų klinikos telefono numeriu +370 656 41115 Taip pat pasidalinus savo kontaktais, susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.