Kokiais atvejais nereikia šalinti protinių dantų?

Nors daugelis žino, kad protiniai dantys nėra susiję su mūsų intelektu, tačiau vis tik jie yra gaubiami įvairių mitų…

Nors daugelis žino, kad protiniai dantys nėra susiję su mūsų intelektu, tačiau vis tik jie yra gaubiami įvairių mitų, ypač dėl to, jog šie dantys išdygsta ne visiems. Tačiau net ir tie, kuriems jie išdygo, ne visada žino, kaip elgtis toliau: laukti ar kreiptis dėl jų pašalinimo. Kadangi protinius dantis rekomenduojama šalinti ne visiems, verta išsiaiškinti, kokiais atvejais jų šalinti nereikia.

Protiniai dantys – tai paskutiniai abiejuose žmogaus žandikauliuose išdygę dantys, dar vadinami aštuntaisiais dantimis. Jie paprastai prasikala 17-25 metų amžiaus žmonėms, nors kai kuriais atvejais tai gali įvykti ir vėliau. Daliai žmonių jie apskritai neišdygsta – pasak statistikos, apie 20 proc. žmonių visai neturi protinių dantų užuomazgų.

Dėl pasikeitusių mitybos įpročių, daugėjant termiškai apdoroto maisto, kuriam sukramtyti nereikia daug pastangų, mažėja žandikaulis, nes
kaulinis audinys greičiau nei dantys prisitaiko prie pokyčių. Net apie 80 proc. žmonių šiems dantims nebeužtenka vietos, todėl jie atsiremia į šalia esančius dantis, pradeda šiuos stumti ir taip nulemia ortodontines problemas – dantų susigrūdimą ir sąkandžio anomalijas, todėl juos dažniausiai rekomenduojama šalinti. Kartais dėl vietos trūkumo protiniai dantys net neprasikala pro dantenas, tačiau net ir neprasikalę, jie gali stumti kaimyninius dantis. Be to, netinkamai augantis protinis dantis suformuoja tarp šio bei gretimo danties problematišką tarpą, kurį sunku išvalyti, todėl ilgainiui jame išsivysto ėduonis. Dažnai būna sunku gerai išvalyti ne tik šį tarpą, bet ir pačius protinius dantis. Higienos trūkumas sukelia pasikartojančius dantenų uždegimus, protinių bei greta esančių dantų gedimus ir net gali nulemti periodonto ligas.

Protinius dantis rekomenduojama šalinti, pasireiškus šioms medicininėms indikacijoms: skausmui ar maudimui, patinimui, atsiradus sunkumui žiojantis, jei dėl netinkamai išdygusio danties kramtant yra traumuojama skruostų gleivinė, jei protinis dantis dėl netaisyklingos padėties pradeda gadinti kaimyninį dantį arba trukdo išvalyti tarp šių dantų esančius tarpdančius. Specialistai teigia, kad kuo ilgiau protiniai dantys išlieka burnoje, tuo didesnė rizika atsirasti patologijai, taip pat, bėgant laikui, sudėtingėja ir jų šalinimo procedūra. Įvairiais tyrimais įrodyta, kad pašalinus protinius dantis, apie 90 proc. atvejų pagerėja gretimų dantų būklė.

Protinių dantų šalinti nereikia tuo atveju, kai jie yra pilnai išdygę burnos ertmėje, sveiki, kontaktuoja su priešingo žandikaulio protiniu dantimi ir atlieka įprastinę kramtymo funkciją, o taip pat galite juos kokybiškai išsivalyti.

Tačiau, pasak klinikos „Panevėžio odontologai“ specialistų, kiekvienas atvejis yra individualus, todėl atsakymą, ar Jums reikia šalinti protinius dantis, sužinosite tik apsilankę pas gydytoją odontologą.

Mūsų kvalifikuoti specialistai laukia Jūsų atsinaujinusioje „Panevėžio odontologai“ klinikoje!

Klinikos paslaugos

Odontologijos klinika Panevėžyje pacientams siūlo išskirtines kokybiškas odontologinio gydymo paslaugas

Dantų plombavimas

Tai itin svarbi terapinės odontologijos sritis. Dantų plombavimo dėka atkuriami ėduonies pažeisti dantys, pakeičiamos hermetiškumą praradusios senos plombos, užkertamas kelias bakterijų …

Profesionali burnos higiena

Dantų akmenys – tai kalkinės dantų apnašos. Atrodytų, kalkės yra baltos spalvos, bet dantų akmenys yra pakankamai tamsūs. O taip yra dėl to, kad jo sudėtyje be kalcio druskų dar yra maisto …

Dantų balinimas

Dantų balinimas – tai danties spalvos šviesinimas naudojant chemines medžiagas.

Dantų implantacija

Danties implantas – tai dirbtinė šaknis, pagaminta iš titano, kurią gydytojas įsuka į žandikaulį, o prigijus, ant šios dirbtinės šaknies uždeda vainikėlį, tiltą ar kitą pasirinktą protezą.

Visų dantų atkūrimas ant 4 implantų

Esant bedančiui žandikauliui, visi jo dantys gali būti efektyviai atkurti sriegiant 4 implantus ir ant jų fiksuojant nenuimamą protezą.

Registracija internetu

Pasirinkite paslaugą

Jums patogiausias vizito laikas

Mano vizito tikslas

Kontaktinė informacija