Protinių dantų augimas: kada juos reikia šalinti ir kaip pasiruošti operacijai?
Protiniai dantys – tai abiejuose žmogaus žandikauliuose augantys dantys, kurie paprastai atsiranda sulaukus maždaug 17–25 metų arba vėlesnio amžiaus, o tam tikrais atvejais niekada neišdygsta.
Protiniai dantys – tai abiejuose žmogaus žandikauliuose augantys dantys, kurie paprastai atsiranda sulaukus maždaug 17–25 metų arba vėlesnio amžiaus, o tam tikrais atvejais niekada neišdygsta. Priklausomai nuo kiekvieno paciento individualios situacijos, gydytojas odontologas vizito metu nusprendžia, ar protinius dantis šalinti reikia.
Indikacijos, kada protinius dantis šalinti reikia
Remiantis statistiniais duomenimis, apie 80 proc. žmonių protiniai dantys išdygsta netaisyklingai, tačiau kai kuriais atvejais jie, turėdami pakankamai vietos, netrukdo funkcijai. Visgi, protinių dantų šalinimas būtinas, kai:
- pacientas jaučia nuolatinį skausmą;
- jaučiamas patinimas ir maudimas;
- susiduriama su sunkumais išsižioti;
- traumuojama skruostų gleivinė;
- trukdoma šalia esantiems dantims;
- sunku užtikrinti gerą burnos higieną.
Pasiruošimas operacijai
Svarstant apie protinių dantų šalinimą, pirmiausiai svarbu atvykti į konsultaciją pas gydytoją odontologą – vizito metu specialistas įvertina paciento burnos ertmės būklę, atlieka reikiamus diagnostinius tyrimus bei sudaro tikslų gydymo planą. Ruošiantis operacijai, rekomenduojama atvykti pavalgius, kadangi 2–3 valandas po šalinimo nebus galima nei valgyti, nei gerti. Tačiau planuojant sudėtingą dantų šalinimą, pacientui pageidaujant taikoma sedacija ir tokiu atveju prieš procedūrą negalima valgyti 6 valandas.
Ką svarbu žinoti po procedūros?
Siekiant užtikrinti greitesnį gijimo procesą ir išvengti galimų komplikacijų, svarbu laikytis operaciją atlikusio gydytojo rekomendacijų – kraujavimą malšinti vatos tamponėliu, patinimui naudoti ledo kompresą, o jaučiant skausmą vartoti paskirtus (neskystinančius kraujo) vaistus. Taip pat svarbu bent kelias valandas nieko nevalgyti, tą pačią dieną rinktis minkštą ir nekarštą maistą/gėrimus.
Siekiant apsaugoti kraujo krešulį, specialų skalavimo skystį naudoti tik nuo antrosios dienos ir visą gijimo laikotarpį stengtis vengti įvairių žalingų įpročių – tokių, kaip alkoholis, rūkymas.
Turite protinių dantų, trukdančių užtikrinti gerą burnos ertmės funkcionalumą, tačiau jaučiate baimę? Klinikos „Panevėžio odontologai“ gydytojai prioritetą teikia kiekvienam pacientui, todėl net pačių sudėtingiausių procedūrų metu yra užtikrinamas komfortas. Registracija konsultacijai – https://panodontologai.lt/
Kiti rekomenduojami straipsniai
Paskaitykite ir sužinokite daugiau naudingos informacijos apie dantų ir burnos ertmės sveikatą, profilaktiką ir gydymą.
Klinikos paslaugos
Odontologijos klinika Panevėžyje pacientams siūlo išskirtines kokybiškas odontologinio gydymo paslaugas
Dantų implantacija
Danties implantas – tai dirbtinė šaknis, pagaminta iš titano, kurią gydytojas įsuka į žandikaulį, o prigijus, ant šios dirbtinės šaknies uždeda vainikėlį, tiltą ar kitą pasirinktą protezą.
Visų dantų atkūrimas ant 4 implantų
Esant bedančiui žandikauliui, visi jo dantys gali būti efektyviai atkurti sriegiant 4 implantus ir ant jų fiksuojant nenuimamą protezą.
Dantų protezavimas
Danties kietųjų audinių anatominės formos ir spalvos atkūrimas, kai dantis dėl įgimtos ar įgytos patologijos suyra ir jo negalima atkurti plombinėmis medžiagomis …
Estetinis dantų plombavimas
Estetinė odontologija – tai gana jauna odontologijos sritis. Jos tikslas – atkurti nudilusius, nuskilusius, ėduonies pažeistus, spalvą pakeitusius dantis,
Dantų kanalų gydymas
Endodontinis gydymas reikalingas tuomet, kai danties kanalų viduje esančiame minkštajame audinyje (pulpoje) prasideda uždegimas.
Daugiau mūsų paslaugų rasite paspaudę čia:
Registracija internetu
Prireikus papildomos informacijos, dalinamės mūsų klinikos telefono numeriu +370 656 41115 Taip pat pasidalinus savo kontaktais, susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.