Tarpdančių siūlas – labai reikalingas ar nebūtinas?

Pacientai puikiai žino, jog dantų šepetėlis pašalina ant dantų paviršiaus susikaupusias apnašas ir bakterijas…

Pacientai puikiai žino, jog dantų šepetėlis pašalina ant dantų paviršiaus susikaupusias apnašas ir bakterijas. Tačiau jis efektyviai gali pašalinti tik 60% ant dantų susikaupusių nešvarumų. Sunkiausiai pasiekiamas vietas – dantų tarpdančius bent vieną kartą per dieną reikia valyti dantų siūlu. Kodėl tai reikėtų paversti įpročiu?

Paraudusios, o kai kada ir kraujuojančios dantenos rodo, kad netinkamai prižiūrite dantenas. Paprastai tarpdančiuose kaupiasi kur kas daugiau bakterijų, kadangi iš jų sunkiau išvalyti maisto likučius ir apnašas.

Klinikos „Panevėžio odontologai“ specialistai dalinasi naudingais ir paprastais patarimais, kurie padės išsaugoti gerą tarpdančių ir dantenų sveikatą.

Tarpdančių valymo svarba

Tinkamai nesirūpinant tarpdančių švara, didesnė tikimybė atsirasti dantų ėduoniui. Dantų ėduonis susidaro dėl dantų tarpeliuose likusių maisto likučių, kurie sąveikauja su bakterijomis – tuomet susidaro apnašos, kurios dirgina dantenas, kartais gali sukelti jų kraujavimą bei ligas.

Kaip teisingai prižiūrėti?

Norint apsaugoti ir išvalyti tarpdančius, paprasčiausia naudoti tam skirtą tarpdančių siūlą. Tai idealiausias pasirinkimas tuomet, kai dantų tarpeliai gana siauri. Kai tarpdančiai platesni, galima naudoti specialius tarpdančių šepetėlius.

Be to, kartu su tarpdančių siūlu rekomenduojama naudoti dantų pastą su leistinu fluoro kiekiu (jis apsaugo dantis), skalavimo skystį, vengti saldumynų ir po kiekvieno valgio išsiskalauti burną. Tai padės sumažinti bakterijų kiekį ir efektyviau apsaugos dantis.

Įtraukę kruopščią tarpdančių priežiūrą į kasdienę dantų priežiūros rutiną užtikrinsite geresnę burnos sveikatą. Jeigu norite sužinoti daugiau, apsilankykite konsultacijoje mūsų klinikoje!

Mūsų kvalifikuoti specialistai laukia Jūsų atsinaujinusioje „Panevėžio odontologai“ klinikoje!

Klinikos paslaugos

Odontologijos klinika Panevėžyje pacientams siūlo išskirtines kokybiškas odontologinio gydymo paslaugas

Dantų plombavimas

Tai itin svarbi terapinės odontologijos sritis. Dantų plombavimo dėka atkuriami ėduonies pažeisti dantys, pakeičiamos hermetiškumą praradusios senos plombos, užkertamas kelias bakterijų …

Profesionali burnos higiena

Dantų akmenys – tai kalkinės dantų apnašos. Atrodytų, kalkės yra baltos spalvos, bet dantų akmenys yra pakankamai tamsūs. O taip yra dėl to, kad jo sudėtyje be kalcio druskų dar yra maisto …

Dantų balinimas

Dantų balinimas – tai danties spalvos šviesinimas naudojant chemines medžiagas.

Dantų implantacija

Danties implantas – tai dirbtinė šaknis, pagaminta iš titano, kurią gydytojas įsuka į žandikaulį, o prigijus, ant šios dirbtinės šaknies uždeda vainikėlį, tiltą ar kitą pasirinktą protezą.

Visų dantų atkūrimas ant 4 implantų

Esant bedančiui žandikauliui, visi jo dantys gali būti efektyviai atkurti sriegiant 4 implantus ir ant jų fiksuojant nenuimamą protezą.

Registracija internetu

Pasirinkite paslaugą

Jums patogiausias vizito laikas

Mano vizito tikslas

Kontaktinė informacija