Vienas ar keli dantys pakeitė spalvą? Žinokite, kada verta sunerimti
Dantų spalvos pokyčiai – dažnas reiškinys, svarbus ne tik estetinei šypsenos išvaizdai.
Dantų spalvos pokyčiai – dažnas reiškinys, svarbus ne tik estetinei šypsenos išvaizdai. Jei vienas ar keli dantys tampa tamsesni, pilkšvi ar gelsvi, svarbu suprasti, kad tai gali būti ne tik estetinė problema, bet ir įspėti apie giluminius danties pakitimus. Plačiau apie tai pasakoja klinikos „Panevėžio odontologai“ specialistai.
Spalvos pokytis
„Dantis nekeičia spalvos be priežasties. Spalvos pasikeitimas, ypač vieno danties, gali reikšti vidinius pakitimus – pavyzdžiui, nervo žūtį, pažeidimą, uždegimą ar mikroįtrūkimus“, – aiškina gydytojai odontologai.
Dantų spalva gali tamsėti dėl rūkymo, dažno stiprios arbatos, kavos ar vartojimo, bet jei spalvos pokytis pasireiškia viename konkrečiame dantyje, tai dažniausiai jau giluminės kilmės požymis.
Kada verta sunerimti?
Reikėtų kreiptis į gydytoją odontologą, jei pastebite, kad:
- Vienas dantis be aiškios priežasties tapo tamsesnis nei kiti;
- Dantis pakeitė spalvą po traumos;
- Pakeitęs spalvą dantis tapo jautrus arba, atvirkščiai, visai nejautrus;
- Šalia danties esančios dantenos paraudusios ar patinusios.
„Tamsėjantis dantis dažnai įspėja apie pulpos (danties nervo) pažeidimus. Tokiu atveju danties viduje gali vykti uždegiminiai procesai, kurie, jei lieka laiku nepastebėti, ilgainiui pažeidžia kaulą ir audinius aplink dantį“, – įspėja gydytojai odontologai.
Ką rodo skirtingos dantų spalvos?
Moksliniais tyrimais įrodyta, kad vidiniai dantų pakitimai dažniausiai lemia pilkšvus, melsvus ar net žalsvus atspalvius. Jie dažniausiai atsiranda dėl:
- danties traumos,
- pasenusio plombavimo,
- danties šaknies kanalų uždegimo,
- ilgalaikio tam tikrų vaistų (pvz., tetraciklino), ypač vaikystėje, vartojimo.
Kita vertus, geltonas ar rudas atspalvis dažniau susijęs su išorinėmis apnašomis, bloga burnos higiena, rūkymu ar dažančiais maisto produktais.
Ką daryti pastebėjus danties spalvos pokytį?
Pirmas ir svarbiausias žingsnis – neatidėlioti ir kreiptis į gydytoją odontologą. Net jei danties neskauda ir nepasireiškia kiti simptomai, spalvos pakitimas dažnai yra vienintelis įspėjimas apie rimtas sveikatos problemas. Pastebėjus spalvos pasikeitimą, labai svarbu atlikti rentgeno tyrimą – jis leidžia pamatyti, kas vyksta danties viduje.
Laiku diagnozavus problemą, ją galima išspręsti tausojančiai – gydymu, estetiniu plombavimu ar vidiniu dantų balinimu. Vėluojant gali prireikti sudėtingesnių procedūrų – šaknies kanalų gydymo ar net danties pašalinimo.
Profilaktikos svarba
Dantų spalvos pokyčių dažnai galima išvengti reguliariai – bent kartą metuose – lankantis profilaktinėse apžiūrose.
„Net jei dantys nekelia diskomforto – tai nereiškia, kad jie sveiki. Tik gydytojas gali pastebėti pirmuosius pakitimus ir laiku užkirsti kelią jų progresavimui“, – sako klinikos „Panevėžio odontologai“ specialistai.
Pastebėjote, kad dantis pakeitė spalvą? Nedelskite
Kuo anksčiau kreipsitės, tuo didesnė tikimybė išsaugoti dantį ir išvengti sudėtingo gydymo. Patyrę klinikos „Panevėžio odontologai“ specialistai atidžiai Jūsų išklausys, atliks išsamią apžiūrą, nustatys spalvos pokyčio priežastį ir parinks tinkamiausią sprendimą.
Registruokitės vizitui telefonu +370 45 463415 arba internetu. Laukiame Jūsų pasirengę Jums suteikti profesionalią pagalbą.
Kiti rekomenduojami straipsniai
Paskaitykite ir sužinokite daugiau naudingos informacijos apie dantų ir burnos ertmės sveikatą, profilaktiką ir gydymą.
Klinikos paslaugos
Odontologijos klinika Panevėžyje pacientams siūlo išskirtines kokybiškas odontologinio gydymo paslaugas
Dantų implantacija
Danties implantas – tai dirbtinė šaknis, pagaminta iš titano, kurią gydytojas įsuka į žandikaulį, o prigijus, ant šios dirbtinės šaknies uždeda vainikėlį, tiltą ar kitą pasirinktą protezą.
Visų dantų atkūrimas ant 4 implantų
Esant bedančiui žandikauliui, visi jo dantys gali būti efektyviai atkurti sriegiant 4 implantus ir ant jų fiksuojant nenuimamą protezą.
Dantų protezavimas
Danties kietųjų audinių anatominės formos ir spalvos atkūrimas, kai dantis dėl įgimtos ar įgytos patologijos suyra ir jo negalima atkurti plombinėmis medžiagomis.
Estetinis dantų plombavimas
Estetinė odontologija – tai gana jauna odontologijos sritis. Jos tikslas – atkurti nudilusius, nuskilusius, ėduonies pažeistus, spalvą pakeitusius dantis.
Dantų kanalų gydymas
Endodontinis gydymas reikalingas tuomet, kai danties kanalų viduje esančiame minkštajame audinyje (pulpoje) prasideda uždegimas.
Daugiau mūsų paslaugų rasite paspaudę čia:
Registracija internetu
Prireikus papildomos informacijos, dalinamės mūsų klinikos telefono numeriu +370 656 41115. Taip pat pasidalinus savo kontaktais, susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.