10 dažniausiai užduodamų klausimų apie dantų balinimą – kas tiesa, o kas mitas?
Tikriausiai daugelis iš mūsų svajojame apie gražią šypseną, tiesa? Tai ne tik pasitikėjimo savimi ženklas, bet ir svarbi bendro įvaizdžio dalis.
Tikriausiai daugelis iš mūsų svajojame apie gražią šypseną, tiesa? Tai ne tik pasitikėjimo savimi ženklas, bet ir svarbi bendro įvaizdžio dalis. Siekiant geriausių estetinių rezultatų, pacientai vis dažniau į odontologijos klinikas kreipiasi dėl dantų balinimo – būtent ši procedūra neretai kelia daugybę įvairiausių klausimų, į kuriuos skubame atsakyti.
Ar dantų balinimas kenkia emaliui?
Mitas
Daugelis žmonių mano, kad balinimo metu atsiranda didesnė rizika pažeisti emalį, tačiau tai nėra tiesa. Atliekant šią procedūrą profesionaliai, yra naudojamos kokybiškos medžiagos (dažniausiai – vandenilio arba karbamido peroksidas), kurios veikia tik dantų paviršiuje esančias pigmentines dėmes, nepažeidžiant emalio struktūros.
Ar galima dantis balinti namuose su soda ar citrinos sultimis?
Mitas
Interneto platybėse sklando mitas, kad įvairios natūralios priemonės (pavyzdžiui, soda/citrinos sultys) gali būti naudojamos namuose balinant dantis. Tačiau specialistai įspėja – tokios priemonės gali padaryti daugiau žalos nei naudos. Soda yra abrazyvi ir gali mechaniškai pažeisti emalį, o citrinų sultys dėl stiprių rūgščių gali išplauti svarbias mineralines medžiagas, sukeliant emalio jautrumą.
Ar balinimas sukelia dantų jautrumą?
Tiesa
Atlikus balinimo procedūrą, dantys gali tapti šiek tiek labiau jautresni temperatūros pokyčiams ar kitiems išoriniams dirgikliams. Todėl siekiant sumažinti nemalonius pojūčius bei kuo greičiau grįžti į įprastą gyvenimo ritmą, pirmiausiai reikia laikytis gydytojo rekomendacijų – atsisakyti rūkymo, dažančių maisto produktų/gėrimų, esant poreikiui vartoti paskirtus vaistus nuo skausmo.
Ar dantų balinimo rezultatai yra trumpalaikiai?
Mitas
Dantų balinimo rezultatai nėra trumpalaikiai – jais galėsite džiaugtis daugiau nei metus, o galbūt ir ilgiau. Tai priklauso nuo kiekvieno paciento individualios burnos ertmės situacijos, gyvenimo būdo, mitybos įpročių, burnos higienos. Taip pat norint užtikrinti savo šypsenos estetiką, svarbu lankytis reguliariems patikrinimams pas gydytoją odontologą.
Ar po dantų balinimo reikia laikytis specialios mitybos režimo?
Tiesa
Pirmosiomis dienomis po balinimo dantys yra jautresni temperatūrų pokyčiams ir kitiems išoriniams dirgikliams, jų paviršius kurį laiką būna labiau pralaidus dažančioms medžiagoms. Todėl rekomenduojama laikytis specialaus mitybos režimo – vengti dažančių produktų, tokių kaip kava, arbata, raudonas vynas, spalvoti/gazuoti gėrimai, burokėliai, uogos.
Ar dantų balinimas veiksmingas visiems?
Mitas
Nors dantų balinimas gali ženkliai pagerinti daugumos žmonių šypseną, tam tikrais atvejais jis nėra veiksmingas. Pavyzdžiui, plombos, vainikėliai, laminatės ir dantų protezai nebąla – jų spalva išlieka tokia pati. Tokiais atvejais rekomenduojama apsvarstyti tokias alternatyvas, kaip estetinis dantų plombavimas, mikroprotezavimas laminatėmis.
Ar dantų balinimas gali būti atliekamas namuose?
Tiesa
Dantų balinimą galima atlikti ir namuose – tokiu atveju reikia pirmiausiai atvykti konsultacijai, kurios metu gydytojas odontologas įvertins Jūsų burnos ertmės būklę ir nuims dantų atspaudus. Pagal individualius duomenis gausite specialias kapas kartu su balinamuoju skysčiu, jas turėsite nešioti numatytą laiko tarpą, kol pasieksite norimą rezultatą (bet ne ilgiau kaip 2 savaites).
Ar dantis galima balinti nėštumo metu?
Mitas
Nėra pakankamai mokslinių tyrimų, kurie patvirtintų, kad dantų balinimas nėštumo metu yra visiškai saugus. Dėl šios priežasties odontologai dažniausiai rekomenduoja palaukti iki gimdymo ar net žindymo laikotarpio pabaigos. Be to, kai kurios moterys nėštumo metu jaučia didesnį dantų jautrumą, todėl balinimo procedūra gali sukelti papildomą diskomfortą.
Ar prieš dantų balinimą reikalingas pasiruošimas?
Tiesa
Ruošiantis balinimo procedūrai, pirmiausiai būtina atlikti profesionalią burnos higieną – šios procedūros metu užtikrinama tiek dantų, tiek aplinkui esančių audinių švara. Taip pat specialistas informuoja, jeigu esama tam tikrų uždegimų, ėduonies pažeidimų ar kitų problemų. Jas svarbu išspręsti, kad dantys būtų sveiki.
Ar dantų balinimas gali sustiprinti dantų emalį?
Mitas
Balinimas nėra skirtas stiprinti emalį – ši procedūra tik pašviesina dantų paviršių, tačiau neturi remineralizuojančio poveikio. Kai kurios profesionalios balinimo priemonės gali turėti papildomų sudedamųjų dalių, kurios sumažina jautrumą ir laikinai apsaugo dantis, tačiau jos nepakeičia reguliarios burnos higienos ir fluoro turinčių priemonių svarbos.
Vis dar kyla abejonių dėl dantų balinimo? Tikime, kad konsultacija klinikoje „Panevėžio odontologai“ padės gauti visus rūpimus atsakymus – vizito metu įvertinsime Jūsų burnos ertmės būklę, papasakosime apie galimus balinimo metodus bei padėsime pasirinkti tinkamai.
Kiti rekomenduojami straipsniai
Paskaitykite ir sužinokite daugiau naudingos informacijos apie dantų ir burnos ertmės sveikatą, profilaktiką ir gydymą.
Klinikos paslaugos
Odontologijos klinika Panevėžyje pacientams siūlo išskirtines kokybiškas odontologinio gydymo paslaugas
Dantų implantacija
Danties implantas – tai dirbtinė šaknis, pagaminta iš titano, kurią gydytojas įsuka į žandikaulį, o prigijus, ant šios dirbtinės šaknies uždeda vainikėlį, tiltą ar kitą pasirinktą protezą.
Visų dantų atkūrimas ant 4 implantų
Esant bedančiui žandikauliui, visi jo dantys gali būti efektyviai atkurti sriegiant 4 implantus ir ant jų fiksuojant nenuimamą protezą.
Dantų protezavimas
Danties kietųjų audinių anatominės formos ir spalvos atkūrimas, kai dantis dėl įgimtos ar įgytos patologijos suyra ir jo negalima atkurti plombinėmis medžiagomis …
Estetinis dantų plombavimas
Estetinė odontologija – tai gana jauna odontologijos sritis. Jos tikslas – atkurti nudilusius, nuskilusius, ėduonies pažeistus, spalvą pakeitusius dantis,
Dantų kanalų gydymas
Endodontinis gydymas reikalingas tuomet, kai danties kanalų viduje esančiame minkštajame audinyje (pulpoje) prasideda uždegimas.
Daugiau mūsų paslaugų rasite paspaudę čia:
Registracija internetu
Prireikus papildomos informacijos, dalinamės mūsų klinikos telefono numeriu +370 656 41115 Taip pat pasidalinus savo kontaktais, susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.