Pūslelinė: kodėl vizitą pas odontologą reikėtų atšaukti?

Artėjant odontologiniam gydymui pažvelgę į veidrodį pastebėjote nemalonią staigmeną – pūslelinę? Specialistai įspėja nenumoti ranka ir vizitą nukelti bent kelioms savaitėms į priekį.

Artėjant odontologiniam gydymui pažvelgę į veidrodį pastebėjote nemalonią staigmeną – pūslelinę? Specialistai įspėja nenumoti ranka ir vizitą nukelti bent kelioms savaitėms į priekį. Remiantis statistiniais duomenimis, net 99 proc. procedūrų (pavyzdžiui, profesionali burnos higiena, dantų šalinimas), atliktų esant šiai infekcijai, baigiasi komplikacijomis. Todėl saugojant tiek savo, tiek kitų sveikatą derėtų pasilikti namuose.

Pūslelinė – kas tai?

Herpes simplex virusas (dar kitaip žinomas kaip pūslelinė) dažniausiai pasireiškia lūpų, nosies, burnos gleivinės srityse. Prasidėjęs nežymus perštėjimas galiausiai perauga į vandeningas pūsleles, skausmingas žaizdeles, kurios gali susilieti į vientisą darinį. Šiai problemai daug įtakos turi ultravioletiniai saulės spinduliai, klimato pasikeitimas, stresas, susilpnėjęs imunitetas, peršalimas.

Progresuojant pūslelinei, gali atsirasti herpetinis stomatitas, kurio metu žaizdelėmis pasidengia visa burnos ertmė: atsiranda deginimas, skausmas valgio metu, diskomfortas kalbant, apsunkinta asmeninė higiena.

Vizitą pas gydytoją odontologą reikėtų atšaukti

Jeigu susiduriate su pūsleline, vizitą pas gydytoją odontologą reikėtų atšaukti, kadangi gydomųjų procedūrų metu audiniai yra pažeidžiami mechaniškai. Tokiu atveju virusas lengvai prasiskverbia į organizmo vidų. Be to, šia infekcija galima užsikrėsti oro lašeliniu būdu bei kontaktuojant tiek tiesiogiai, tiek netiesiogiai su kitais žmonėmis per įvairiausius daiktus (rankšluosčius, įrankius, indus).

Gydymas

Medikamentų, kurie padėtų pilnai išgyti nuo pūslelinės, deja, nėra, tačiau ją galima malšinti vartojant specialias acikloviro geriamąsias tabletes arba tepalą.

Vizitas pas gydytoją odontologą jau čia pat, tačiau ramybės neduoda neseniai atsiradusi pūslelinė? Saugodami tiek savo, tiek kitų sveikatą procedūrą nukelkite – bent po kelių savaičių. Kreipkitės į kliniką „Panevėžio odontologai“, kurioje dirbantys specialistai padės surasti labiausiai tinkantį laiką. Registruokitės jau dabar!

Mūsų kvalifikuoti specialistai laukia Jūsų atsinaujinusioje „Panevėžio odontologai“ klinikoje!

Klinikos paslaugos

Odontologijos klinika Panevėžyje pacientams siūlo išskirtines kokybiškas odontologinio gydymo paslaugas

Dantų plombavimas

Tai itin svarbi terapinės odontologijos sritis. Dantų plombavimo dėka atkuriami ėduonies pažeisti dantys, pakeičiamos hermetiškumą praradusios senos plombos, užkertamas kelias bakterijų …

Profesionali burnos higiena

Dantų akmenys – tai kalkinės dantų apnašos. Atrodytų, kalkės yra baltos spalvos, bet dantų akmenys yra pakankamai tamsūs. O taip yra dėl to, kad jo sudėtyje be kalcio druskų dar yra maisto …

Dantų balinimas

Dantų balinimas – tai danties spalvos šviesinimas naudojant chemines medžiagas.

Dantų implantacija

Danties implantas – tai dirbtinė šaknis, pagaminta iš titano, kurią gydytojas įsuka į žandikaulį, o prigijus, ant šios dirbtinės šaknies uždeda vainikėlį, tiltą ar kitą pasirinktą protezą.

Visų dantų atkūrimas ant 4 implantų

Esant bedančiui žandikauliui, visi jo dantys gali būti efektyviai atkurti sriegiant 4 implantus ir ant jų fiksuojant nenuimamą protezą.

Registracija internetu

Pasirinkite paslaugą

Jums patogiausias vizito laikas

Mano vizito tikslas

Kontaktinė informacija