Dažniausios dantų skausmo priežastys

Daugelis žmonių turi įprotį kreiptis į specialistus tik tada, kai nebegali kęsti dantų skausmo…

Daugelis žmonių turi įprotį kreiptis į specialistus tik tada, kai nebegali kęsti dantų skausmo. Dantų skausmą gali sukelti įvairios priežastys – kartais tai burnos ertmės ligos, kurios negydomos laiku progresuoja, kartais – stiprios migrenos ar vitaminų stokos padarinys.

Pajutus net ir menkiausią dantų skausmą, vizito pas gydytoją odontologą atidėlioti nevertėtų, kadangi negydomas skausmas gali sukelti nemalonių komplikacijų.
Klinikos „Panevėžio odontologai“ specialistai komentuoja, kas dažniausiai sukelia dantų skausmą.

Dantų ėduonis

Puikiai visiems pažįstamas ir iš pirmo žvilgsnio nepavojingas dantų ėduonis – dažniausia dantų skausmo priežastis. Burnoje sąveikaujančios bakterijos išskiria rūgštį, ardančią dantų emalį. Tokiu būdu sudaromos palankiausios sąlygos ėduoniui vystytis ir plisti. Jeigu pažeidimai tik paviršiniai, skausmo galite nejusti, tačiau ėduoniui persikėlus į gilesnius audinius, veriantis skausmas – neišvengiamas.

Kai progresuojantis ir negydomas dantų ėduonis persikelia į pulpą – minkštąjį audinį danties viduje, prasideda uždegimas. Jį lydi stiprus, pulsuojantis vidinis dantų skausmas, pasireiškiantis vėlai vakare arba naktį.

Dantų traumos

Po įvairių traumų skilę ar lūžę dantys sukelia aštrų ir stiprų skausmą. Jį nulemia per didelė kramtymo jėga, kurią turi atlaikyti ir taip pažeisti dantys.

Periodonto ligos

Netinkamai prižiūrint dantis, ant jų paviršiaus kaupiasi daugiau apnašų. Nevalomos apnašos mineralizuojasi ir virsta dantų akmenimis. Tokioje palankioje terpėje besikaupiantys mikroorganizmai dauginasi ir sukelia dantenų uždegimą. Dantenų uždegimas gali persikelti į kitus audinius. Uždegimas dantį supančiuose audiniuose dažnai sukelia periodonto ligas, kurių dažniausi simptomai – jautrios, tinstančios, kraujuojančios dantenos, dantų skausmas vartojant karštą arba šaltą maistą.

Bruksizmas

Bruksizmas yra nesąmoningas griežimas dantimis, dažniausiai pasireiškiantis naktį. Griežiant dantimis, po truputį ardomas viršutinis emalio paviršius, todėl dantys pasidaro jautrūs šalčiui arba karščiui. Be to, šią problemą lydi ir kiti nemalonumai – maudžia veido ir kaklo raumenis, kankina galvos skausmas, spengia ausyse.

Protiniai dantys

Kai žandikaulyje mažai vietos, protiniams dantims sunku išdygti, todėl jie sukelia ūmų, į ausį plintantį dantų skausmą.

Kitos sveikatos problemos

Dantų skausmą gali sukelti ir su burnos ertme nesusiję negalavimai – sinuso uždegimas, stipri migrena, ausies uždegimas, kai kurios virusinės infekcijos, vėžiniai susirgimai, diabetas, vitaminų stoka (pavyzdžiui, vitamino B12 stoka).

Dantų skausmo problemą galima išspręsti, jai dar nespėjus progresuoti. Kiekvieno paciento situacija yra inidividuali ir reikalaujanti specifinio gydymo, todėl, suskaudus dančiui, būtina apsilankyti pas gydytoją odontologą. Konsultacijos metu gydytojas nustatys dantų skausmo priežastį, paskirs būtiną gydymą ir supažindins su profilakinėmis priemonėmis, kurios padės greitai atsikratyti skausmo.

Jeigu dantų skausmas užklumpa netikėtai ir pas gydytoją apsilankyti iškart neturite galimybės, jį galite malšinti nuskausminamaisiais vaistais. Tačiau atminkite, kad tai – trumpalaikė išeitis, kuri tik apramins skausmą, bet nepašalins jo priežasties. Daugiau naudingų rekomendacijų sužinosite apsilankę klinikoje „Panevėžio odontologai“!

Mūsų kvalifikuoti specialistai laukia Jūsų atsinaujinusioje „Panevėžio odontologai“ klinikoje!

Klinikos paslaugos

Odontologijos klinika Panevėžyje pacientams siūlo išskirtines kokybiškas odontologinio gydymo paslaugas

Dantų plombavimas

Tai itin svarbi terapinės odontologijos sritis. Dantų plombavimo dėka atkuriami ėduonies pažeisti dantys, pakeičiamos hermetiškumą praradusios senos plombos, užkertamas kelias bakterijų …

Profesionali burnos higiena

Dantų akmenys – tai kalkinės dantų apnašos. Atrodytų, kalkės yra baltos spalvos, bet dantų akmenys yra pakankamai tamsūs. O taip yra dėl to, kad jo sudėtyje be kalcio druskų dar yra maisto …

Dantų balinimas

Dantų balinimas – tai danties spalvos šviesinimas naudojant chemines medžiagas.

Dantų implantacija

Danties implantas – tai dirbtinė šaknis, pagaminta iš titano, kurią gydytojas įsuka į žandikaulį, o prigijus, ant šios dirbtinės šaknies uždeda vainikėlį, tiltą ar kitą pasirinktą protezą.

Visų dantų atkūrimas ant 4 implantų

Esant bedančiui žandikauliui, visi jo dantys gali būti efektyviai atkurti sriegiant 4 implantus ir ant jų fiksuojant nenuimamą protezą.

Registracija internetu

Pasirinkite paslaugą

Jums patogiausias vizito laikas

Mano vizito tikslas

Kontaktinė informacija