Blogas burnos kvapas: dantų ligos požymis ar higienos stoka?

Blogas burnos kvapas kartais persekioja net ir kiekvieną dieną kruopščiai valantis dantis ar skalaujant burną.

Blogas burnos kvapas kartais persekioja net ir kiekvieną dieną kruopščiai valantis dantis ar skalaujant burną. Ši nemaloni bėda sukelia didelį diskomfortą ir nepasitikėjimą savimi, o norint ją įveikti, reikia sužinoti priežastis. Pradėti reikėtų nuo apsilankymo pas odontologą – svarbu įsitikinti, ar dėl blogo burnos kvapo nėra kaltos dantų ar dantenų ligos, kurias sukelia prasta burnos higiena ir tarpdančiuose užsilikęs maistas.

Priežastys trumpalaikės ir ilgalaikės

Priežastys trumpalaikės ir ilgalaikės

Nemalonus burnos kvapas kamuoja vieną iš keturių žmonių ir gali būti nuolatinis arba atsirasti retkarčiais. Šią būklę sukelti gali ne tik prasta higiena, odontologinės problemos, bet ir nosiaryklės, vidaus organų ligos. Tai pat ir tam tikri žalingi įpročiai, pavyzdžiui, rūkymas.

Trumpalaikį blogą burnos kvapą sukelia įvairūs maisto produktai, gėrimai: česnakai, svogūnai, kopūstai, ridikėliai, marinuotos daržovės, egzotiški prieskoniai, stipri kava, alkoholiniai gėrimai.

Svarbu tinkama burnos higiena

Yra žmonių, kurie kasdien ryte ir vakare kruopščiai valosi dantis, tačiau atsikratyti blogo burnos kvapo taip ir nepavyksta… To kaltininku dažnai būna maisto dalelės, likučiai, patekę į tarpdančius, dantenų vageles ar „kišenes“. Jų neišvalant, susidaro itin palanki, drėgna ir šilta terpė bakterijų kolonijoms daugintis. Taigi, nemalonų burnos kvapą sukelia pūvantys maisto likučiai.

Taigi, siekdami gaivaus burnos kvapo, kruopščiai prižiūrėkite dantis ir burnos ertmę. Ryte ir vakare labai svarbu tinkamai išsivalyti ne tik dantis, tarpdančius (naudojant specialų dantų šepetėlį ir dantų siūlą), bet ir liežuvį.

Sukelia dantų ir dantenų ligas

Sukelia dantų ir dantenų ligas

Netinkamai valantis dantis namuose, reguliariai neatliekant profesionalios burnos higienos, ant dantų kaupiasi apnašos, kurios sukelia dantenų uždegimus, ėduonį ir puvimo procesus. Viena nedidelė danties ertmė, kurioje įstringa maisto dalelių, gali tapti nemalonaus burnos kvapo priežastimi!

Besikaupiančios apnašos, bakterijos ir kiti mikroorganizmai, taip pat nusilpęs imunitetas, vitaminų, maistinių medžiagų stygius gali sukelti gingivitą arba dantenų uždegimą. Sergant šia liga, dantenos kraujuoja, kartais pakyla temperatūra. Negydomas gingivitas pereina į periodontitą, kuris yra ne tik blogo kvapo šaltinis, bet ir viena dažniausių dantų praradimo priežasčių. Ligos simptomai – pūliuojančios, kraujuojančios, paburkusios dantenos, paslankūs ar net klibantys dantys, blogas burnos kvapas, padidėjęs dantenų ir dantų jautrumas.

Norint išvengti blogo burnos kvapo, o taip pat dantų ir dantenų ligų, būtina reguliariai lankytis pas odontologą, periodiškai atlikti profesionalią burnos higieną. Neatidėliokite vizito ir registruokitės į odontologijos kliniką „Panevėžio odontologai“ tel.: +370 45 461457, +370 656 41115 arba www. panodontologai.lt.

Mūsų kvalifikuoti specialistai laukia Jūsų atsinaujinusioje „Panevėžio odontologai“ klinikoje!

Klinikos paslaugos

Odontologijos klinika Panevėžyje pacientams siūlo išskirtines kokybiškas odontologinio gydymo paslaugas

Dantų plombavimas

Tai itin svarbi terapinės odontologijos sritis. Dantų plombavimo dėka atkuriami ėduonies pažeisti dantys, pakeičiamos hermetiškumą praradusios senos plombos, užkertamas kelias bakterijų …

Profesionali burnos higiena

Dantų akmenys – tai kalkinės dantų apnašos. Atrodytų, kalkės yra baltos spalvos, bet dantų akmenys yra pakankamai tamsūs. O taip yra dėl to, kad jo sudėtyje be kalcio druskų dar yra maisto …

Dantų balinimas

Dantų balinimas – tai danties spalvos šviesinimas naudojant chemines medžiagas.

Dantų implantacija

Danties implantas – tai dirbtinė šaknis, pagaminta iš titano, kurią gydytojas įsuka į žandikaulį, o prigijus, ant šios dirbtinės šaknies uždeda vainikėlį, tiltą ar kitą pasirinktą protezą.

Visų dantų atkūrimas ant 4 implantų

Esant bedančiui žandikauliui, visi jo dantys gali būti efektyviai atkurti sriegiant 4 implantus ir ant jų fiksuojant nenuimamą protezą.

Registracija internetu

Pasirinkite paslaugą

Jums patogiausias vizito laikas

Mano vizito tikslas

Kontaktinė informacija