Didžiausios kasdienės dantų priežiūros klaidos

Kokybiška dantų priežiūra namuose yra vienas esminių žingsnių, padedančių užtikrinti sveiką bei estetišką šypseną. Tačiau specialistai pastebi, kad daugelis pacientų nežinodami, kaip tai tinkamai daryti ar kokias priemones pasirinkti, rizikuoja savo pačių sveikata.

Kokybiška dantų priežiūra namuose yra vienas esminių žingsnių, padedančių užtikrinti sveiką bei estetišką šypseną. Tačiau specialistai pastebi, kad daugelis pacientų nežinodami, kaip tai tinkamai daryti ar kokias priemones pasirinkti, rizikuoja savo pačių sveikata. Siekdami užkirsti kelią įvairiausioms odontologinėms problemoms, kviečiame susipažinti su dažniausiai daromomis klaidomis.

Nepakankama dantų/dantenų priežiūra. Norint užtikrinti burnos švarą, naudokite ne tik minkštą šepetėlį, bet ir kokybišką pastą, tarpdančių, vieno danties šepetėlius, siūlą, liežuvio valiklį, prireikus – skalavimo skystį. Taip pat svarbu nepamiršti dantenų, kitu atveju gali atsirasti rizika gingivito atsiradimui, periodontito vystymuisi ar kitoms ilgalaikėms neigiamoms pasekmėms.

Agresyvus dantų valymas. Valantis dantis ypač agresyviai, pažeidžiamas emalis, dantenos, sukeliamas jų uždegimas bei galimos įvairios traumos dėl per didelio spaudimo. Todėl tai daryti rekomenduojama švelniais sukamaisiais judesiais, pasirinkus minkštą šepetėlį.

Skubėjimas. Gydytojai primena, kad tiek ryte, tiek vakare valantis dantis svarbiausia neskubėti – skyrus bent kelias minutes savo laiko bei užtikrinus įvairių burnos ertmės zonų švarą, tinkamai pašalinsime susikaupusias apnašas, maisto likučius.

Mityba. Norėdami tinkamai prižiūrėti savo dantis, taip pat turėtumėme atkreipti dėmesį į savo mitybos racioną. Gazuoti gėrimai, sultys, vynas, citrusiniai vaisiai ir kitas rūgštus maistas tirpdo emalį bei sukelia dantų jautrumą reaguojant į šaltį/karštį. Todėl specialistai įspėja pavalgius tokio maisto dantų iš karto nevalyti – palaukite mažiausiai 30 min.

Per dažnas dantų balinimas. Siekiant maksimalios šypsenos estetikos, daugelis žmonių renkasi balintis dantis. Tačiau per dažnos tokio tipo procedūros pažeidžia emalį, dirgina dantenas, sukelia dantų jautrumą. Todėl šis žingsnis turėtų būtų aptartas individualiai su Jūsų gydytoju odontologu.

Dantų naudojimas ne pagal paskirtį. Specialistų praktika rodo, kad dažnai pacientai yra linkę dantis naudoti ne pagal paskirtį – gliaudant riešutus, kramtant itin kietus maisto produktus ar netgi daiktus (pavyzdžiui, plastikines pakuotes, siūlus). Tai turi didelės įtakos lūžiams, plombų pametimui.

Prižiūrėdami savo dantis, nepamirškite to daryti taisyklingai. O jeigu turite papildomų klausimų ar atėjo metas profesionaliai burnos higienai, kviečiame registruotis vizitui klinikoje „Panevėžio odontologai“. Iki susitikimo!

Mūsų kvalifikuoti specialistai laukia Jūsų atsinaujinusioje „Panevėžio odontologai“ klinikoje!

Klinikos paslaugos

Odontologijos klinika Panevėžyje pacientams siūlo išskirtines kokybiškas odontologinio gydymo paslaugas

Dantų plombavimas

Tai itin svarbi terapinės odontologijos sritis. Dantų plombavimo dėka atkuriami ėduonies pažeisti dantys, pakeičiamos hermetiškumą praradusios senos plombos, užkertamas kelias bakterijų …

Profesionali burnos higiena

Dantų akmenys – tai kalkinės dantų apnašos. Atrodytų, kalkės yra baltos spalvos, bet dantų akmenys yra pakankamai tamsūs. O taip yra dėl to, kad jo sudėtyje be kalcio druskų dar yra maisto …

Dantų balinimas

Dantų balinimas – tai danties spalvos šviesinimas naudojant chemines medžiagas.

Dantų implantacija

Danties implantas – tai dirbtinė šaknis, pagaminta iš titano, kurią gydytojas įsuka į žandikaulį, o prigijus, ant šios dirbtinės šaknies uždeda vainikėlį, tiltą ar kitą pasirinktą protezą.

Visų dantų atkūrimas ant 4 implantų

Esant bedančiui žandikauliui, visi jo dantys gali būti efektyviai atkurti sriegiant 4 implantus ir ant jų fiksuojant nenuimamą protezą.

Registracija internetu

Pasirinkite paslaugą

Jums patogiausias vizito laikas

Mano vizito tikslas

Kontaktinė informacija