Endodontinis dantų gydymas: kas tai ir kada reikalinga?

Stipriai pažengus kariesui, pacientams dažnu atveju prireikia atlikti endodontinį gydymą – tai odontologinė procedūra, kurios metu sunaikinami dantų šaknų kanaluose esantys mikroorganizmai, sustabdomas uždegimas ir tolesnis infekcijos progresavimas.

Stipriai pažengus kariesui, pacientams dažnu atveju prireikia atlikti endodontinį gydymą – tai odontologinė procedūra, kurios metu sunaikinami dantų šaknų kanaluose esantys mikroorganizmai, sustabdomas uždegimas ir tolesnis infekcijos progresavimas. Jeigu po kiek laiko problema atsinaujina, gali būti atliekamas endodontinis pergydymas.

Simptomai, įspėjantys apie dantų šaknų kanalų problemas

  • Pasireiškiantis stiprus danties skausmas (ypač naktį).
  • Jautrumas šalčiui arba karščiui.
  • Pasikeitusi dantų spalva, patinusios dantenos.
  • Blogas burnos ertmės kvapas.
  • Patirta danties trauma.

Endodontinio gydymo eiga

  • Gydytojas odontologas, padaręs rentgeno nuotrauką ir įvertinęs paciento burnos ertmės būklę, sudaro gydymo planą.
  • Taikant vietinį nuskausminimą ir izoliuojant dantį nuo seilių, atveriamas vainikėlio viršus kruopščiai pašalinant uždegiminę pulpą.
  • Vėliau kanalas steriliai išvalomas ir hermetiškai užpildomas specialia plombine medžiaga – gutaperča.
  • Atlikus gydymą, ant danties dedama laikina plomba, kuri po kelių savaičių turi būti pakeičiama nuolatine (arba protezu).

Profilaktinės patikros metu buvo pastebėtas dantų šaknų kanalų uždegimas, o galbūt jaučiate itin stiprų skausmą? Nedelskite – registruokitės konsultacijai dėl endodontinio gydymo klinikoje „Panevėžio odontologai“, kurioje dirbantys specialistai suteiks Jums visą reikiamą pagalbą.

Mūsų kvalifikuoti specialistai laukia Jūsų atsinaujinusioje „Panevėžio odontologai“ klinikoje!

Klinikos paslaugos

Odontologijos klinika Panevėžyje pacientams siūlo išskirtines kokybiškas odontologinio gydymo paslaugas

Dantų plombavimas

Tai itin svarbi terapinės odontologijos sritis. Dantų plombavimo dėka atkuriami ėduonies pažeisti dantys, pakeičiamos hermetiškumą praradusios senos plombos, užkertamas kelias bakterijų …

Profesionali burnos higiena

Dantų akmenys – tai kalkinės dantų apnašos. Atrodytų, kalkės yra baltos spalvos, bet dantų akmenys yra pakankamai tamsūs. O taip yra dėl to, kad jo sudėtyje be kalcio druskų dar yra maisto …

Dantų balinimas

Dantų balinimas – tai danties spalvos šviesinimas naudojant chemines medžiagas.

Dantų implantacija

Danties implantas – tai dirbtinė šaknis, pagaminta iš titano, kurią gydytojas įsuka į žandikaulį, o prigijus, ant šios dirbtinės šaknies uždeda vainikėlį, tiltą ar kitą pasirinktą protezą.

Visų dantų atkūrimas ant 4 implantų

Esant bedančiui žandikauliui, visi jo dantys gali būti efektyviai atkurti sriegiant 4 implantus ir ant jų fiksuojant nenuimamą protezą.

Registracija internetu

Pasirinkite paslaugą

Jums patogiausias vizito laikas

Mano vizito tikslas

Kontaktinė informacija