Estetinis plombavimas atliktas. Kas toliau?
Jei greitai ir ilgam norite turėti dailią šypseną, puikus pasirinkimas – estetinis plombavimas, panaikinantis beveik visus įmanomus dantų defektus.
Jei greitai ir ilgam norite turėti dailią šypseną, puikus pasirinkimas – estetinis plombavimas, panaikinantis beveik visus įmanomus dantų defektus. Tačiau, siekiant, kad estetiškai plombuoti dantys kuo ilgiau atrodytų puikiai, vertėtų susipažinti su taisyklėmis, kaip prižiūrėti dantis po estetinio plombavimo procedūros.
Estetinis plombavimas – odontologinė procedūra, skirta atkurti nudilusius, nuskilusius, ėduonies pažeistus, spalvą pakeitusius dantis, taip pat patobulinti jų formą, panaikinti per didelius tarpdančius, o esant nedideliems defektams – net pakeisti dantų padėtį lanke.
Estetinių dantų priežiūros atmintinę vertėtų pradėti nuo įspėjimų, kaip nedera elgtis pirmąją dieną po dantų plombavimo. Po šios procedūros visą dieną venkite intensyvia spalva pasižyminčių produktų: kavos, arbatos, raudono vyno, sulčių, kakavos, limonadų, energetinių ir kitų dažytų gėrimų, sojos padažo, burokėlių, morkų, uogų ir kitų produktų, kuriuose yra natūralių ar cheminių dažiklių, nes jie gali nulemti pigmentinių apnašų susidarymą. Tądien taip pat rekomenduojama nesidažyti lūpų lūpdažiu ar kita intensyvios spalvos kosmetikos priemone.
Laimei, kasdienė estetiškai plombuotų dantų higiena niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų higienos. Rekomenduojama juos valyti du kartus per dieną, naudojant minkštą elektrinį ar mechaninį šepetėlį, nepamiršti tarpdančius valančių priemonių, burnos skalavimo skysčio ir vieno danties šepetėlio bei liežuvio valiklio.
Patartina vengti dantų pastų, kurių abrazyvumas, žymimas raidėmis RDA, viršija 55. Dėl savo šiurkščios struktūros jos gali sumažinti estetinių plombų paviršiaus blizgesį bei paspartinti jų susidėvėjimą. Taip pat nereikėtų naudoti blizgesį mažinančių balinančių pastų, dantų pastų su soda ir žolelėmis ar chlorheksidinu, nes jos gali sudaryti tamsų pigmentinį apnašą.
Turint estetiškai plombuotų dantų, kartą per metus rekomenduojama apsilankyti pas odontologą ir atlikti dantų poliravimo procedūrą. Jos metu bus atnaujintos estetinės plombos – jos atgaus savo pirminį blizgesį, bus pašalintos per metus sukauptos pigmentinės apnašos.
Klinikos „Panevėžio odontologai“ specialistai taip pat rekomenduoja du kartus per metus atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą. Rinkitės tokią, kurios metu naudojama ne soda, o glicinas arba eritritolis – šios medžiagos yra švelnesnes ir nebraižo plombų paviršiaus.
Kiti rekomenduojami straipsniai
Paskaitykite ir sužinokite daugiau naudingos informacijos apie dantų ir burnos ertmės sveikatą, profilaktiką ir gydymą.
Klinikos paslaugos
Odontologijos klinika Panevėžyje pacientams siūlo išskirtines kokybiškas odontologinio gydymo paslaugas
Dantų implantacija
Danties implantas – tai dirbtinė šaknis, pagaminta iš titano, kurią gydytojas įsuka į žandikaulį, o prigijus, ant šios dirbtinės šaknies uždeda vainikėlį, tiltą ar kitą pasirinktą protezą.
Visų dantų atkūrimas ant 4 implantų
Esant bedančiui žandikauliui, visi jo dantys gali būti efektyviai atkurti sriegiant 4 implantus ir ant jų fiksuojant nenuimamą protezą.
Dantų protezavimas
Danties kietųjų audinių anatominės formos ir spalvos atkūrimas, kai dantis dėl įgimtos ar įgytos patologijos suyra ir jo negalima atkurti plombinėmis medžiagomis …
Estetinis dantų plombavimas
Estetinė odontologija – tai gana jauna odontologijos sritis. Jos tikslas – atkurti nudilusius, nuskilusius, ėduonies pažeistus, spalvą pakeitusius dantis,
Dantų kanalų gydymas
Endodontinis gydymas reikalingas tuomet, kai danties kanalų viduje esančiame minkštajame audinyje (pulpoje) prasideda uždegimas.
Daugiau mūsų paslaugų rasite paspaudę čia:
Registracija internetu
Prireikus papildomos informacijos, dalinamės mūsų klinikos telefono numeriu +370 656 41115 Taip pat pasidalinus savo kontaktais, susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.