Periodonto ligos – kas tai ir kas laukia jų negydant?

Remiantis statistinių duomenų rodikliais, net 95 proc. suaugusiųjų žmonių Lietuvoje susiduria su periodonto ligomis.

Remiantis statistinių duomenų rodikliais, net 95 proc. suaugusiųjų žmonių Lietuvoje susiduria su periodonto ligomis. Tai burnos ertmės sveikatos problemos, apimančios aplink dantis esančius ir juos palaikančius audinius – dantenas, alveolinį kaulą, šaknies raištį/cementą. Laiku nesikreipiant į odontologijos specialistą dėl gydymo, sutrikimas gali progresuoti, galiausiai iššaukdamas netgi danties netekimą.

Viena iš pagrindinių periodonto ligų priežasčių yra minkštosios dantų apnašos, kurios ilgainiui virsta kietosiomis – jose esantys mikroorganizmai sukelia periodonto audinių uždegimą. Todėl svarbu didelį dėmesį skirti tinkamai burnos ertmės priežiūrai namuose ir reguliariai lankytis pas gydytoją odontologą bei burnos higienistą profilaktinėms procedūroms.

Gingivitas. Tai dantenų uždegimas, pasireiškiantis paraudusiomis, kraujuojančiomis dantenomis ir blogu kvapu iš burnos ertmės. Laiku kreipiantis į specialistus, gydymas nėra sudėtingas, kadangi paprastai užtenka atlikti profesionalią burnos higieną ir patobulinti asmeninius burnos ertmės priežiūros įpročius. Priešingu atveju gresia ligos progresavimas.

Periodontitas. Negydant gingivito, liga progresuoja – uždegimas plinta į kitus periodonto audinius pažeisdamas žandikaulio kaulą, kuris ilgainiui pradeda tirpti, atsiranda rizika netekti danties. Tokiu atveju gali būti taikomas giluminis dantenų kišenių arba chirurginis gydymas.

Dantenų recesija. Stipriai pažeistos dantenos gali pradėti trauktis ir apnuoginti dantų kaklelį – tai lemia ne tik padidėjusį jautrumą, bet ir riziką netekti danties. Tokiu atveju taikomas chirurginis gydymas, kurio metu dantenos perkeliamos į tinkamą vietą.

Rūpinkitės savo dantimis reguliariai lankydamiesi pas gydytoją odontologą profilaktinėms procedūroms – tik tokiu būdu apsisaugosite nuo galimo dantų netekimo. Registruotis konsultacijai visada galite mūsų „Panevėžio odontologų“ klinikoje.

Mūsų kvalifikuoti specialistai laukia Jūsų atsinaujinusioje „Panevėžio odontologai“ klinikoje!

Klinikos paslaugos

Odontologijos klinika Panevėžyje pacientams siūlo išskirtines kokybiškas odontologinio gydymo paslaugas

Dantų plombavimas

Tai itin svarbi terapinės odontologijos sritis. Dantų plombavimo dėka atkuriami ėduonies pažeisti dantys, pakeičiamos hermetiškumą praradusios senos plombos, užkertamas kelias bakterijų …

Profesionali burnos higiena

Dantų akmenys – tai kalkinės dantų apnašos. Atrodytų, kalkės yra baltos spalvos, bet dantų akmenys yra pakankamai tamsūs. O taip yra dėl to, kad jo sudėtyje be kalcio druskų dar yra maisto …

Dantų balinimas

Dantų balinimas – tai danties spalvos šviesinimas naudojant chemines medžiagas.

Dantų implantacija

Danties implantas – tai dirbtinė šaknis, pagaminta iš titano, kurią gydytojas įsuka į žandikaulį, o prigijus, ant šios dirbtinės šaknies uždeda vainikėlį, tiltą ar kitą pasirinktą protezą.

Visų dantų atkūrimas ant 4 implantų

Esant bedančiui žandikauliui, visi jo dantys gali būti efektyviai atkurti sriegiant 4 implantus ir ant jų fiksuojant nenuimamą protezą.

Registracija internetu

Pasirinkite paslaugą

Jums patogiausias vizito laikas

Mano vizito tikslas

Kontaktinė informacija