Ką daryti nuskilus dančiui?

Dantys yra vienas tvirčiausių organizmo darinių, tačiau net ir jie gali nuskilti ar nulūžti.

Dantys yra vienas tvirčiausių organizmo darinių, tačiau net ir jie gali nuskilti ar nulūžti. Nesijaudinkite, jeigu Jums nuskilo dantis – svarbu laiku kreiptis pas odontologą, kuris pasiūlys geriausią danties atkūrimo sprendimą.

Traumos, dantų naudojimas ne pagal paskirtį ir labai kieto maisto kramtymas gali baigtis danties nuskilimu. Jeigu užsiimate kontaktiniu sportu, tokiu kaip futbolas ar kovos menai, visuomet turėkite su savimi apsaugines dantų kapas. Taip pat niekuomet neturėtumėte bandyti dantimis plėšti plastikinių pakuočių ar atidarinėti butelių, kąsti itin kietų saldainių ar laikyti kokių nors objektų.

Jeigu Jums jau anksčiau buvo nuskilęs ir pataisytas dantis, turėkite omenyje ir tai, jog jis bus labiau pažeidžiamas ateityje, todėl su juo elgtis turėtumėte atsargiau.

Dantų ėduonis ir kiti pažeidimai taip pat gali susilpninti dantų emalį. Jeigu norite apsaugoti savo dantis, neturėtumėte vartoti labai rūgštaus ar saldaus maisto, įskaitant vaisius ir vaisių sultis, kavą. Rūgščių turintys maisto produktai naikina emalį ir daro dantis labiau pažeidžiamais. Taip pat venkite aštrių patiekalų.

Vyresniems nei 50 metų žmonėms taip pat kyla didesnė dantų nuskilimo rizika, nes emalis su amžiumi silpnėja.

Jeigu Jums nuskilo dantis, turėtumėte kuo skubiau apsilankyti pas odontologą. Jeigu vizitas Jums paskirtas tik už kelių dienų, per tą laiką stenkitės kruopščiai skalauti burną ir pavalgius gerai pašalinkite visus maisto likučius, galinčius suerzinti žaizdos vietą. Reikalui esant galite vartoti nereceptinius vaistus nuo skausmo ir uždegimo, tokius kaip ibuprofenas ir kt.

Vizito metu odontologas Jus supažindins su galimais danties atkūrimo būdais, priklausomai nuo nuskilimo laipsnio. Tai gali būti tiek įprasta plomba, tiek dantų karūnėlė ar laminatės.

Estetinis plombavimas

Tai vienas dažniausiai naudojamų danties atkūrimo metodų tais atvejais, jeigu nuskilo tik maža danties dalis. Estetiniu plombavimu galima pakoreguoti danties spalvą, formą ir atkurti prarastą funkcionalumą. Vieno danties estetinis plombavimas trunka apie valandą, todėl tai yra idealus pasirinkimas, kai norima prarastą danties išvaizdą atkurti greitai.

Dantų laminatės

Jeigu nuskilo didesnė danties dalis, gydytojas gali Jums rekomenduoti dantų laminates. Procedūros metu nuskilęs dantis yra uždengiamas keramikos plokštele ir atrodo identiškai natūraliems dantims. Dantų laminatės taip pat gali būti puikus pasirinkimas tuomet, kai nuskyla jau anksčiau plombuotas dantis.

Dantų karūnėlės

Priešingai nei dantų laminatės, karūnėlės uždengia ne tik nuskilusio danties priekį ar matomą dalį, bet jį visą. Odontologai šį danties atkūrimo būdą paprastai rekomenduoja tais atvejais, kai nuskyla reikšminga danties dalis ir estetinio plombavimo ar dantų laminačių nebepakanka. Dantų karūnėlės ne tik sugrąžina šypseną, bet ir padeda užkirsti kelią tolimesniems pažeidimams, dantų ėduoniui ir skausmui.

Nuskilo ar nulūžo dantis? Odontologijos klinika „Panevėžio odontologai“ pasiūlys geriausią danties atkūrimo būdą kiekvienu individualiu atveju. Neatidėliokite ir registruokitės konsultacijai jau dabar.

Mūsų kvalifikuoti specialistai laukia Jūsų atsinaujinusioje „Panevėžio odontologai“ klinikoje!

Klinikos paslaugos

Odontologijos klinika Panevėžyje pacientams siūlo išskirtines kokybiškas odontologinio gydymo paslaugas

Dantų plombavimas

Tai itin svarbi terapinės odontologijos sritis. Dantų plombavimo dėka atkuriami ėduonies pažeisti dantys, pakeičiamos hermetiškumą praradusios senos plombos, užkertamas kelias bakterijų …

Profesionali burnos higiena

Dantų akmenys – tai kalkinės dantų apnašos. Atrodytų, kalkės yra baltos spalvos, bet dantų akmenys yra pakankamai tamsūs. O taip yra dėl to, kad jo sudėtyje be kalcio druskų dar yra maisto …

Dantų balinimas

Dantų balinimas – tai danties spalvos šviesinimas naudojant chemines medžiagas.

Dantų implantacija

Danties implantas – tai dirbtinė šaknis, pagaminta iš titano, kurią gydytojas įsuka į žandikaulį, o prigijus, ant šios dirbtinės šaknies uždeda vainikėlį, tiltą ar kitą pasirinktą protezą.

Visų dantų atkūrimas ant 4 implantų

Esant bedančiui žandikauliui, visi jo dantys gali būti efektyviai atkurti sriegiant 4 implantus ir ant jų fiksuojant nenuimamą protezą.

Registracija internetu

Pasirinkite paslaugą

Jums patogiausias vizito laikas

Mano vizito tikslas

Kontaktinė informacija