Kada reikalingas endodontinis pergydymas?

Ūmus ir netikėtas danties skausmas, užklumpantis vėlai vakare arba naktį, signalizuoja apie rimtą danties gedimą dantų šaknų kanaluose.

Ūmus ir netikėtas danties skausmas, užklumpantis vėlai vakare arba naktį, signalizuoja apie rimtą danties gedimą dantų šaknų kanaluose. Kartais pažeidimai būna tokie dideli, kad kartą gydytą dantį reikia taisyti antrą kartą. Kodėl ir kada reikalingas endodontinis gydymas ir pergydymas?

Kada atliekamas endodontinis gydymas?

Kada atliekamas endodontinis gydymas?

Endodontinis (dantų šaknų kanalų) gydymas reikalingas tada, kai staiga atsiranda ūmus, labai stiprus, savaime nepraeinantis danties skausmas, kurį sukelia danties nerve (pulpoje) ar aplinkiniuose audiniuose prasidėjęs uždegimas. Kuomet infekcija pasiekia minkštuosius danties audinius, gydymo atidėlioti nebegalima – būtina gydytojo pagalba.

Dantų kanalų gedimą dažniausiai sukelia ilgą laiką negydomas ėduonis, kuris galiausiai pasiekia gilesnius danties audinius, įvairios dantų traumos ir stiprūs sužeidimai, daugkartinis tų pačių dantų gydymas, prasti burnos higienos įpročiai.

Kaip gydomas dantų šaknų kanalų uždegimas?

Šiuolaikinėje odontologijoje dantų šaknų kanalų gydymas atliekamas mechaniškai išvalant pažeistus dantų kanalus ir juos suplombuojant. Danties kanalai išvalomi ir pripildomi specialia kanalų plombavimo medžiaga – išgydytas dantis užtvirtinamas nuolatiniu užpildu (plomba, užklotu, vainikėliu).

Šį gydymą galima atlikti per vieną arba kelis vizitus pas odontologą – viskas priklauso nuo uždegimo paplitimo. Esant skausmingam gedimui, gydymas atliekamas per kelis vizitus – pirmiausia uždedami vaistai, kurie apramina uždegimą ir Jūsų skausmą, o gydymas užbaigiamas tik aprimus uždegimui ir Jūsų simptomams.

Kada reikalingas endodontinis pergydymas?

Neretai pasitaiko atvejų, kada atliktą dantų šaknų kanalų gydymą reikia kartoti, nes infekcija atsinaujino. Taip gali atsitikti dėl nekokybiškai pirmą kartą atlikto gydymo – pažeisti dantų kanalai nebuvo kruopščiai išvalyti ar užpildyti visu ilgiu.

Pergydymas reikalingas ir dėl kitų priežasčių – jei po pirminio gydymo šalia užpildo atsirado kariesas, jei pirmo gydymo metu buvo uždėtas laikinas užpildas, kuris vėliau nebuvo pakeistas nuolatiniu. Taip pat jei netikėtai iškrito senas plombos užpildas, atsirado kariesas po senu vainikėliu.

Dantų šaknų kanalų pergydymas dažniausiai atliekamas per kelis vizitus. Pergydymo metu senos dantų šaknų kanalų plombos pašalinamos, kanalai iš naujo išvalomi, dezinfekuojami ir užpildomi nauja specialia kanalų plombavimui skirta medžiaga.

Kviečiame endotontinį dantų gydymą atlikti „Panevėžio odontologų“ klinikoje! Mūsų odontologai pasirūpins, kad dantų šaknų kanalų gydymas būtų atliekamas kokybiškai ir kruopščiai iš pirmo karto.

Mūsų kvalifikuoti specialistai laukia Jūsų atsinaujinusioje „Panevėžio odontologai“ klinikoje!

Klinikos paslaugos

Odontologijos klinika Panevėžyje pacientams siūlo išskirtines kokybiškas odontologinio gydymo paslaugas

Dantų plombavimas

Tai itin svarbi terapinės odontologijos sritis. Dantų plombavimo dėka atkuriami ėduonies pažeisti dantys, pakeičiamos hermetiškumą praradusios senos plombos, užkertamas kelias bakterijų …

Profesionali burnos higiena

Dantų akmenys – tai kalkinės dantų apnašos. Atrodytų, kalkės yra baltos spalvos, bet dantų akmenys yra pakankamai tamsūs. O taip yra dėl to, kad jo sudėtyje be kalcio druskų dar yra maisto …

Dantų balinimas

Dantų balinimas – tai danties spalvos šviesinimas naudojant chemines medžiagas.

Dantų implantacija

Danties implantas – tai dirbtinė šaknis, pagaminta iš titano, kurią gydytojas įsuka į žandikaulį, o prigijus, ant šios dirbtinės šaknies uždeda vainikėlį, tiltą ar kitą pasirinktą protezą.

Visų dantų atkūrimas ant 4 implantų

Esant bedančiui žandikauliui, visi jo dantys gali būti efektyviai atkurti sriegiant 4 implantus ir ant jų fiksuojant nenuimamą protezą.

Registracija internetu

Pasirinkite paslaugą

Jums patogiausias vizito laikas

Mano vizito tikslas

Kontaktinė informacija