Kaip reikia prižiūrėti dantų protezus?

Dantų protezavimas arba dirbtinių dantų įstatymas daugeliui nebeatrodo bauginančiai, juolab, kai procedūros prireikia ne tik…

Dantų protezavimas arba dirbtinių dantų įstatymas daugeliui nebeatrodo bauginančiai, juolab, kai procedūros prireikia ne tik

Dantų protezų rūšys

Dantų protezų rūšys

Pakeitus dantis protezais svarbu atminti, kad ant jų, lygiai taip pat kaip ir ant natūralių dantų, kaupiasi apnašos, susidaro akmenys, todėl juos reikia kruopščiai prižiūrėti. Dantų protezai skiriami į kelias rūšis: fiksuotus ir išimamus. Fiksuoti protezai dažniausiai fiksuojami ant implantų, jie gerai laikosi, yra gaminami iš tvirtų, patvarių medžiagų (metalo, silikono, keramikos, cirkonio keramikos ar plastiko).

Išimami protezai gali būti naudojami, kai burnoje dar yra nuosavų dantų, taip pat ir visiškai praradus dantis. Skirtumas tas, kad išimami protezai gali sužeisti, subraižyti, nuolat kabinti burnos gleivinę, jie ne tokie patvarūs.

Jei kruopščiai prižiūrėsite pasirinktus protezus, jie tarnaus ilgus metus. Klinikos „Panevėžio odontologai“ specialistai dalinasi naudingais dantų protezų priežiūros patarimais.
Valykite protezus specialiomis priemonėmis

Protezai valomi specialiu šepetėliu prailgintais šereliais ir neabrazyvia (nešiurkščia) dantų pasta arba geliu (RDA <55). Taip daroma tam, kad nebūtų subraižytas protezų paviršius. Be to, kruopštesnei priežiūrai rekomenduojame įsigyti vieno danties šepetėlį išvalyti sunkiau prieinamoms vietoms.

Prižiūrėkite burnos ertmę

Protezuotus dantis, kaip ir įprasta, valykite kelis kartus per dieną minkštu mechaniniu šepetėliu ir švelnia dantų pasta. Nepamirškite naudoti tarpdančių siūlą, reguliariai valykite liežuvį.

Mirkykite protezus ir saugiai laikykite

Po dantų valymo, išimamus protezus reikia pamirkyti specialiame tirpale pagal gamintojo nurodytas instrukcijas. Po mirkymo, nuskalaukite juos vandeniu. Jei nakčiai norite juos išsiimti, įdėkite protezus į jiems skirtą dėžutę.

Daugiau papasakosime konsultacijos metu klinikoje „Panevėžio odontologai“, todėl maloniai kviečiame apsilankyti ir sužinoti daugiau naudingų patarimų apie protezų priežiūros ypatumus!

Mūsų kvalifikuoti specialistai laukia Jūsų atsinaujinusioje „Panevėžio odontologai“ klinikoje!

Klinikos paslaugos

Odontologijos klinika Panevėžyje pacientams siūlo išskirtines kokybiškas odontologinio gydymo paslaugas

Dantų plombavimas

Tai itin svarbi terapinės odontologijos sritis. Dantų plombavimo dėka atkuriami ėduonies pažeisti dantys, pakeičiamos hermetiškumą praradusios senos plombos, užkertamas kelias bakterijų …

Profesionali burnos higiena

Dantų akmenys – tai kalkinės dantų apnašos. Atrodytų, kalkės yra baltos spalvos, bet dantų akmenys yra pakankamai tamsūs. O taip yra dėl to, kad jo sudėtyje be kalcio druskų dar yra maisto …

Dantų balinimas

Dantų balinimas – tai danties spalvos šviesinimas naudojant chemines medžiagas.

Dantų implantacija

Danties implantas – tai dirbtinė šaknis, pagaminta iš titano, kurią gydytojas įsuka į žandikaulį, o prigijus, ant šios dirbtinės šaknies uždeda vainikėlį, tiltą ar kitą pasirinktą protezą.

Visų dantų atkūrimas ant 4 implantų

Esant bedančiui žandikauliui, visi jo dantys gali būti efektyviai atkurti sriegiant 4 implantus ir ant jų fiksuojant nenuimamą protezą.

Registracija internetu

Pasirinkite paslaugą

Jums patogiausias vizito laikas

Mano vizito tikslas

Kontaktinė informacija