Vasaros malonumai, keliantys pavojų jūsų dantims

Vasara – tai vienas iš laukiamiausių sezonų, kai kur kas daugiau laiko praleidžiame atostogaudami ar kitaip smagiai leisdami laiką.

Vasara – tai vienas iš laukiamiausių sezonų, kai kur kas daugiau laiko praleidžiame atostogaudami ar kitaip smagiai leisdami laiką. Šis metas yra kupinas įvairiausių malonumų, kurie, kaip pastebi specialistai, kartais tampa tikrais pavojais mūsų sveikatai, o ypač dantims. Iš pažiūros nekalti dalykai gali sukelti rimtų problemų, kurios planus pakoreguoja ne itin malonia linkme.

Traumos. Gydytojų praktika rodo, kad pacientai, atšilus orams, patiria įvairių traumų vaikščiodami ant slidžių paviršių: dažniausiai tai nutinka ant terasos plytelių, baseinų erdvėse, atrakcionuose, šokinėjant ant batutų ir pan. Jeigu Jums nuskilo dantis, nedelskite ir kuo greičiau skubėkite į artimiausią odontologijos kliniką – tokiu atveju dar galima jį atkurti, išsaugant estetiką ir funkcionalumą.

Maistas. Atostogaudami dažnai pasilepiname įvairiais saldžiais arba rūgščiais gėrimais bei maisto produktais. Nors tokie skanėstai nustebina mus skonių įvairove, dantims tai tampa tikru iššūkiu. Dėl to atsiranda didesnė rizika atsirasti kariesui, audinio paviršiaus pažeidimams, kurie kenkia gilesniems danties sluoksniams. Stenkitės tokių produktų (pvz., energetinių, gazuotų gėrimų, sulčių, ledų, saldainių) vartoti kuo mažiau, taip pat venkite alkoholio.

Burnos higiena. Nesvarbu, ar atostogaujate, ar esate namuose, pasirūpinkite kokybiška savo burnos ertmės priežiūra. Būtinai valykitės dantis bent du kartus per dieną, naudokite minkštą arba pusiau minkštą dantų šepetėlį, tarpdančių siūlą.

Pradėjus jausti skausmą kelionės metu, svarbiausia nustatyti priežastį. Jeigu pradėjote nemaloniai jaustis dėl karieso, dažniausiai užtenka vengti saldžių, rūgščių ar šaltų produktų. Tačiau esant stipresniam skausmui, kuris atsiranda dėl, pavyzdžiui, danties nervo uždegimo ar tinimo, rekomenduojama kuo greičiau kreiptis į artimiausiai esantį gydytoją odontologą.

Norėdami išvengti papildomų problemų, prieš atostogaudami atvykite profilaktinei savo dantų apžiūrai – tai galite padaryti mūsų klinikoje „Panevėžio odontologai“. Čia dirbantys specialistai įvertins bendrą Jūsų burnos ertmės būklę, atliks profesionalią higieną ir pateiks naudingų patarimų, kaip prižiūrėti savo dantis, kokių produktų vengti bei atsakys į kitus kylančius klausimus.

Mūsų kvalifikuoti specialistai laukia Jūsų atsinaujinusioje „Panevėžio odontologai“ klinikoje!

Klinikos paslaugos

Odontologijos klinika Panevėžyje pacientams siūlo išskirtines kokybiškas odontologinio gydymo paslaugas

Dantų plombavimas

Tai itin svarbi terapinės odontologijos sritis. Dantų plombavimo dėka atkuriami ėduonies pažeisti dantys, pakeičiamos hermetiškumą praradusios senos plombos, užkertamas kelias bakterijų …

Profesionali burnos higiena

Dantų akmenys – tai kalkinės dantų apnašos. Atrodytų, kalkės yra baltos spalvos, bet dantų akmenys yra pakankamai tamsūs. O taip yra dėl to, kad jo sudėtyje be kalcio druskų dar yra maisto …

Dantų balinimas

Dantų balinimas – tai danties spalvos šviesinimas naudojant chemines medžiagas.

Dantų implantacija

Danties implantas – tai dirbtinė šaknis, pagaminta iš titano, kurią gydytojas įsuka į žandikaulį, o prigijus, ant šios dirbtinės šaknies uždeda vainikėlį, tiltą ar kitą pasirinktą protezą.

Visų dantų atkūrimas ant 4 implantų

Esant bedančiui žandikauliui, visi jo dantys gali būti efektyviai atkurti sriegiant 4 implantus ir ant jų fiksuojant nenuimamą protezą.

Registracija internetu

Pasirinkite paslaugą

Jums patogiausias vizito laikas

Mano vizito tikslas

Kontaktinė informacija