Kokias ligas ar negalavimus išduoda dantų jautrumas?
Nors laikiną dantų jautrumą, pavyzdžiui, valgant karštą, šaltą, rūgštų maistą, saldumynus, įkvėpus vėsaus oro…
Nors laikiną dantų jautrumą, pavyzdžiui, valgant karštą, šaltą, rūgštų maistą, saldumynus, įkvėpus vėsaus oro arba tiesiog prisilietus prie dantų, jaučia beveik 50 proc. žmonių, kai kuriais atvejais šis nemalonus pojūtis gali užsitęsti arba būti ypatingai stiprus. Tokiais atvejais vertėtų išsiaiškinti, ar jis nėra kurios nors iš šių ligų ar negalavimų pasekmė:
- Periodontitas. Tai ūmus dantį supančių ir jį palaikančių audinių komplekso uždegimas. Jo metu pasislenka dantenos ir susidaro vadinamosios „kišenės“ tarp dantenų ir danties šaknies. Būtent per jas įvairūs dirgikliai gali pasiekti jautrias dantų vietas ir sukelti nemalonius pojūčius.
- Gingivitas. Tai ne tokia sunki dantenų uždegimo forma, paprastai – pirmoji periodontito stadija. Tačiau jos metu taip pat gali susidaryti negilios „kišenės“, dėl ko dantys yra dirginami.
- Bruksizmas. Jo kamuojami žmonės nevalingai griežia dantimis, dėl ko pažeidžiami kramtomieji dantų paviršiai bei kandamieji kraštai ir taip nusidėvi dantų emalis – apsauginis dantų sluoksnis.
- Virškinimo trakto ligos. Jos sukelia padidėjusį skrandžio rūgštingumą, kuris dirgina dantis – lygiai taip pat, kaip, pavyzdžiui, rūgštus maistas.
- Danties skilimas. Per danties įtrūkimus ar nulūžusius kraštus į danties audinį lengviau patenka bakterijos, kurios sukelia uždegimą ir dantų jautrumą.
- Kiti emalio pažeidimai ar nusidėvėjimas. Dantų jautrumas gali padidėti ir dėl per šiurkščios dantų priežiūros, kai naudojamas dantų šepetėlis pernelyg kietais šereliais, dantys per dažnai valomi balinamąja dantų pasta arba gražinami kitomis balinimo priemonėmis, taip pat valant dantis per daug intensyviai. Laikui bėgant, taip yra nuvalomas emalio sluoksnis, kuris yra labai plonas. Prie netinkamos dantų priežiūros galima priskirti ir ilgalaikį dantų skalavimo skysčio, kuriame yra intensyvių rūgščių, naudojimą.
- Nėštumas. Tai tikrai nėra liga, bet verta žinoti, kad pirmaisiais nėštumo mėnesiais dėl hormonų pokyčio dantys tampa jautresni.
Prireikė odontologinio gydymo, o galbūt atėjo metas profilaktiniam patikrinimui? Mūsų klinikos „Panevėžio odontologai“ specialistai yra pasiruošę Jums padėti. Registracija vizitui – panodontologai.lt
Kiti rekomenduojami straipsniai
Paskaitykite ir sužinokite daugiau naudingos informacijos apie dantų ir burnos ertmės sveikatą, profilaktiką ir gydymą.
Klinikos paslaugos
Odontologijos klinika Panevėžyje pacientams siūlo išskirtines kokybiškas odontologinio gydymo paslaugas
Dantų implantacija
Danties implantas – tai dirbtinė šaknis, pagaminta iš titano, kurią gydytojas įsuka į žandikaulį, o prigijus, ant šios dirbtinės šaknies uždeda vainikėlį, tiltą ar kitą pasirinktą protezą.
Visų dantų atkūrimas ant 4 implantų
Esant bedančiui žandikauliui, visi jo dantys gali būti efektyviai atkurti sriegiant 4 implantus ir ant jų fiksuojant nenuimamą protezą.
Dantų protezavimas
Danties kietųjų audinių anatominės formos ir spalvos atkūrimas, kai dantis dėl įgimtos ar įgytos patologijos suyra ir jo negalima atkurti plombinėmis medžiagomis …
Estetinis dantų plombavimas
Estetinė odontologija – tai gana jauna odontologijos sritis. Jos tikslas – atkurti nudilusius, nuskilusius, ėduonies pažeistus, spalvą pakeitusius dantis,
Dantų kanalų gydymas
Endodontinis gydymas reikalingas tuomet, kai danties kanalų viduje esančiame minkštajame audinyje (pulpoje) prasideda uždegimas.
Daugiau mūsų paslaugų rasite paspaudę čia:
Registracija internetu
Prireikus papildomos informacijos, dalinamės mūsų klinikos telefono numeriu +370 656 41115 Taip pat pasidalinus savo kontaktais, susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.