Mitai apie burnos ertmės priežiūrą

Kiekviena sritis turi savo mitų, burnos ertmės priežiūra – taip pat.

Kiekviena sritis turi savo mitų, burnos ertmės priežiūra – taip pat. Laimei, mitai taip vadinasi dėl to, kad jie yra arba neteisingi, arba teisingi tik iš dalies. Susipažinkite su dažniausiais burnos ertmės priežiūrą lydinčiais mitais ir pabandykite nustoti jais tikėti.

Tinkamai burnos priežiūrai užtikrinti užtenka dantų šepetėlio ir pastos

Tinkamai burnos priežiūrai užtikrinti užtenka dantų šepetėlio ir pastos

Deja, dantų šepetėlis ir dantų pasta negali užtikrinti visapusiškos burnos priežiūros. Pasak specialistų, vien šepetuko ir dantų pastos pagalba sunaikinama tik apie 25 proc. mikrobų – kiti lieka ant gleivinės ir tarpdančiuose. Todėl rekomenduojama tarpdančiams naudoti dantų siūlą, giliau burnoje esantiems dantims – vieno danties šepetėlį, o liežuviui – liežuvio valiklį. Dantų valymą reikėtų pabaigti burnos išskalavimu antiseptiniu skalavimo skysčiu.

Dantų valymas kenkia emaliui

Šis mitas iš dalies yra teisingas, tačiau tik tuo atveju, jei dantis valome kietu dantų šepetėliu. Nustatyta, kad dantų emalis yra pati kiečiausia medžiaga, esanti žmogaus organizme, tad jei savo dantis valysite švelniai, emaliui nepakenksite.

Sveiki dantys yra paveldimi

Iš dalies tai irgi tiesa, tačiau net jei kažkuris iš Jūsų tėvų turėjo tvirtus dantis, tai dar nebūtinai reiškia, kad pasiseks ir Jums. Be to, neprižiūrimi net ir tvirčiausi dantys yra linkę gesti.

Siekiant visapusiškos burnos sveikatos, po valgio reikia kramtyti kramtomąją gumą

Kramtomoji guma iš prekybos centro tikrai neprisidės prie Jūsų burnos ertmės sveikatos. Jei norite po valgio sunaikinti burnoje pradėjusias daugintis bakterijas, rinkitės kramtomąją gumą iš specializuotų dantų priežiūros parduotuvių arba dar geriau – burną išskalaukite antiseptiniu burnos skalavimo skysčiu. Iškart po valgio taip pat neskubėkite valytis dantų šepetėliu – tai gali pakenkti dantų emaliui. Dantis valykitės po valgio praėjus bent pusvalandžiui.

Pas odontologą nereikia eiti tol, kol danties neskauda

Tai vienas labiausiai burnos sveikatai kenkiančių mitų. Net išoriškai sveikai atrodančio danties viduje gali slypėti problemų, kurias reikia gydyti, todėl bent kartą per metus privalu apsilankyti pas odontologą profilaktiškai.

Odontologijos klinikos „Panevėžio odontologai“ specialistai rekomenduoja ne tik kasmet atvykti burnos ertmės apžiūrai, bet ir kas pusmetį atlikti profesionalią burnos higieną. Atvykite – mes profesionaliai pasirūpinsime Jūsų burnos ertmės sveikata.

Mūsų kvalifikuoti specialistai laukia Jūsų atsinaujinusioje „Panevėžio odontologai“ klinikoje!

Klinikos paslaugos

Odontologijos klinika Panevėžyje pacientams siūlo išskirtines kokybiškas odontologinio gydymo paslaugas

Dantų plombavimas

Tai itin svarbi terapinės odontologijos sritis. Dantų plombavimo dėka atkuriami ėduonies pažeisti dantys, pakeičiamos hermetiškumą praradusios senos plombos, užkertamas kelias bakterijų …

Profesionali burnos higiena

Dantų akmenys – tai kalkinės dantų apnašos. Atrodytų, kalkės yra baltos spalvos, bet dantų akmenys yra pakankamai tamsūs. O taip yra dėl to, kad jo sudėtyje be kalcio druskų dar yra maisto …

Dantų balinimas

Dantų balinimas – tai danties spalvos šviesinimas naudojant chemines medžiagas.

Dantų implantacija

Danties implantas – tai dirbtinė šaknis, pagaminta iš titano, kurią gydytojas įsuka į žandikaulį, o prigijus, ant šios dirbtinės šaknies uždeda vainikėlį, tiltą ar kitą pasirinktą protezą.

Visų dantų atkūrimas ant 4 implantų

Esant bedančiui žandikauliui, visi jo dantys gali būti efektyviai atkurti sriegiant 4 implantus ir ant jų fiksuojant nenuimamą protezą.

Registracija internetu

Pasirinkite paslaugą

Jums patogiausias vizito laikas

Mano vizito tikslas

Kontaktinė informacija