Kokias ligas ar negalavimus išduoda dantų jautrumas?

Nors laikiną dantų jautrumą, pavyzdžiui, valgant karštą, šaltą, rūgštų maistą, saldumynus, įkvėpus vėsaus oro…

Nors laikiną dantų jautrumą, pavyzdžiui, valgant karštą, šaltą, rūgštų maistą, saldumynus, įkvėpus vėsaus oro arba tiesiog prisilietus prie dantų, jaučia beveik 50 proc. žmonių, kai kuriais atvejais šis nemalonus pojūtis gali užsitęsti arba būti ypatingai stiprus. Tokiais atvejais vertėtų išsiaiškinti, ar jis nėra kurios nors iš šių ligų ar negalavimų pasekmė:

  • Periodontitas. Tai ūmus dantį supančių ir jį palaikančių audinių komplekso uždegimas. Jo metu pasislenka dantenos ir susidaro vadinamosios „kišenės“ tarp dantenų ir danties šaknies. Būtent per jas įvairūs dirgikliai gali pasiekti jautrias dantų vietas ir sukelti nemalonius pojūčius.
  • Gingivitas. Tai ne tokia sunki dantenų uždegimo forma, paprastai – pirmoji periodontito stadija. Tačiau jos metu taip pat gali susidaryti negilios „kišenės“, dėl ko dantys yra dirginami.
  • Bruksizmas. Jo kamuojami žmonės nevalingai griežia dantimis, dėl ko pažeidžiami kramtomieji dantų paviršiai bei kandamieji kraštai ir taip nusidėvi dantų emalis – apsauginis dantų sluoksnis.
  • Virškinimo trakto ligos. Jos sukelia padidėjusį skrandžio rūgštingumą, kuris dirgina dantis – lygiai taip pat, kaip, pavyzdžiui, rūgštus maistas.
  • Danties skilimas. Per danties įtrūkimus ar nulūžusius kraštus į danties audinį lengviau patenka bakterijos, kurios sukelia uždegimą ir dantų jautrumą.
  • Kiti emalio pažeidimai ar nusidėvėjimas. Dantų jautrumas gali padidėti ir dėl per šiurkščios dantų priežiūros, kai naudojamas dantų šepetėlis pernelyg kietais šereliais, dantys per dažnai valomi balinamąja dantų pasta arba gražinami kitomis balinimo priemonėmis, taip pat valant dantis per daug intensyviai. Laikui bėgant, taip yra nuvalomas emalio sluoksnis, kuris yra labai plonas. Prie netinkamos dantų priežiūros galima priskirti ir ilgalaikį dantų skalavimo skysčio, kuriame yra intensyvių rūgščių, naudojimą.
  • Nėštumas. Tai tikrai nėra liga, bet verta žinoti, kad pirmaisiais nėštumo mėnesiais dėl hormonų pokyčio dantys tampa jautresni.

Nesvarbu, kas sukėlė padidėjusį dantų jautrumą, jam užsitęsus, odontologijos klinikos „Panevėžio odontologai“ specialistai ragina neatidėlioti ir atvykti išsiaiškinti to priežastis. Prireikus, Jums bus suteiktas efektyvus gydymas, užkirsiantis kelią šiam nemaloniam pojūčiui.

Mūsų kvalifikuoti specialistai laukia Jūsų atsinaujinusioje „Panevėžio odontologai“ klinikoje!

Klinikos paslaugos

Odontologijos klinika Panevėžyje pacientams siūlo išskirtines kokybiškas odontologinio gydymo paslaugas

Dantų plombavimas

Tai itin svarbi terapinės odontologijos sritis. Dantų plombavimo dėka atkuriami ėduonies pažeisti dantys, pakeičiamos hermetiškumą praradusios senos plombos, užkertamas kelias bakterijų …

Profesionali burnos higiena

Dantų akmenys – tai kalkinės dantų apnašos. Atrodytų, kalkės yra baltos spalvos, bet dantų akmenys yra pakankamai tamsūs. O taip yra dėl to, kad jo sudėtyje be kalcio druskų dar yra maisto …

Dantų balinimas

Dantų balinimas – tai danties spalvos šviesinimas naudojant chemines medžiagas.

Dantų implantacija

Danties implantas – tai dirbtinė šaknis, pagaminta iš titano, kurią gydytojas įsuka į žandikaulį, o prigijus, ant šios dirbtinės šaknies uždeda vainikėlį, tiltą ar kitą pasirinktą protezą.

Visų dantų atkūrimas ant 4 implantų

Esant bedančiui žandikauliui, visi jo dantys gali būti efektyviai atkurti sriegiant 4 implantus ir ant jų fiksuojant nenuimamą protezą.

Registracija internetu

Pasirinkite paslaugą

Jums patogiausias vizito laikas

Mano vizito tikslas

Kontaktinė informacija