Kada reikia atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą?

Burnos higiena – tai odontologinė procedūra, kurios metu, naudojant specialius instrumentus ir medžiagas, nuo dantų pašalinami susidarę akmenys..

Burnos higiena – tai odontologinė procedūra, kurios metu, naudojant specialius instrumentus ir medžiagas, nuo dantų pašalinami susidarę akmenys, apnašos bei kiti nešvarumai. Besidomintys burnos ertmės švara ir sveikata, tikriausiai žino, jog, siekiant tinkamai rūpintis savo dantimis, burnos higieną reikia atlikti bent 2 kartus per metus. Tačiau yra atvejų, kai pas burnos higienistą reikėtų lankytis dažniau.

Burnos higienos procedūros dažnumas paprastai priklauso nuo individualaus dantų akmenų kaupimosi intensyvumo bei paciento skiriamo laiko ir dėmesio dantų priežiūrai. Jeigu dantų ir burnos švara rūpinatės atsakingai, Jums profesionalios higienos procedūrą pakanka atlikti kas pusę metų. Jeigu sergate periodontitu, profesionalia burnos higiena Jums reikėtų pasirūpinti dažniau. Periodontitas – tai ūmus dantį supančių ir palaikančių audinių komplekso uždegimas. Dažniausiai šią ligą sukelia dantų apnašose atsirandančios patogeninės bakterijos. Šiuo atveju kalta nepakankama ar netinkama dantų priežiūra. Ilgainiui dėl periodontito formuojasi dantų akmenys ir užsisuka užburtas ratas – susidaro palankios sąlygos vystytis dar opesniam uždegimui. Tad sergant šia liga dantų higieną rekomenduojama atlikti kas 3-4 mėn.

Panašiu intensyvumu pas burnos higienistą reikėtų lankytis ir nešiojant breketus. Breketai reikalauja išskirtinio dėmesio burnos ertmės priežiūrai, nes už jų linkusios rastis vadinamosios „baltosios dėmės“ – po kietu emalio paviršiumi esantys demineralizacijos židiniai, po kurio laiko tampantys kariesu. Jos atsiranda ne tik dėl prastos burnos higienos, bet ir dėl piktnaudžiavimo gazuotais, saldžiais gėrimais, rūgščiais maisto produktais ir angliavandenių turinčiu maistu.

Neigiamą vaidmenį burnos ertmės sveikatoje atlieka ir žalingi įpročiai – pavyzdžiui, rūkant, ant Jūsų dantų greičiau kaupiasi akmenys ir pigmentinės apnašos. Tad, jei rūkote, Jums taip pat dantų higieną reikėtų atlikti kas 3-4 mėnesius.

Kadangi visi esame skirtingi, odontologijos klinikos „Panevėžio odontologai“ specialistai rekomenduoja apsilankyti klinikoje ir pasitarti su gydytoju, kaip dažnai Jums reikėtų lankytis pas burnos higienistą.

Mūsų kvalifikuoti specialistai laukia Jūsų atsinaujinusioje „Panevėžio odontologai“ klinikoje!

Klinikos paslaugos

Odontologijos klinika Panevėžyje pacientams siūlo išskirtines kokybiškas odontologinio gydymo paslaugas

Dantų plombavimas

Tai itin svarbi terapinės odontologijos sritis. Dantų plombavimo dėka atkuriami ėduonies pažeisti dantys, pakeičiamos hermetiškumą praradusios senos plombos, užkertamas kelias bakterijų …

Profesionali burnos higiena

Dantų akmenys – tai kalkinės dantų apnašos. Atrodytų, kalkės yra baltos spalvos, bet dantų akmenys yra pakankamai tamsūs. O taip yra dėl to, kad jo sudėtyje be kalcio druskų dar yra maisto …

Dantų balinimas

Dantų balinimas – tai danties spalvos šviesinimas naudojant chemines medžiagas.

Dantų implantacija

Danties implantas – tai dirbtinė šaknis, pagaminta iš titano, kurią gydytojas įsuka į žandikaulį, o prigijus, ant šios dirbtinės šaknies uždeda vainikėlį, tiltą ar kitą pasirinktą protezą.

Visų dantų atkūrimas ant 4 implantų

Esant bedančiui žandikauliui, visi jo dantys gali būti efektyviai atkurti sriegiant 4 implantus ir ant jų fiksuojant nenuimamą protezą.

Registracija internetu

Pasirinkite paslaugą

Jums patogiausias vizito laikas

Mano vizito tikslas

Kontaktinė informacija