Nešiojate breketus? Patarimai, kaip pasirūpinti dantimis ir jų higiena

Dantų tiesinimas breketais – efektyvus ortodontinio gydymo metodas, net sudėtingiausiais kreivų dantų ir netaisyklingo sąkandžio atvejais padedantis pasiekti norimą rezultatą.

Dantų tiesinimas breketais – efektyvus ortodontinio gydymo metodas, net sudėtingiausiais kreivų dantų ir netaisyklingo sąkandžio atvejais padedantis pasiekti norimą rezultatą. Tačiau, renkantis šį metodą, reikėtų žinoti, kad breketų nešiojimas reikalauja atsakingo požiūrio ir kantrybės. Klinikos „Panevėžio odontologai“ specialistai dalinasi patarimais, padėsiančiais užtikrinti sklandų gydymą ir komfortiškesnę kasdienybę.

Breketų sistemą sudaro nedidelės, ant kiekvieno danties paviršiaus visam gydymo laikotarpiui pritvirtinamos vadinamosios „sagutės“ ir jas jungiantis vielos lankas, todėl tampa sudėtingiau užtikrinti tinkamą dantų priežiūrą. Reikėtų nusiteikti, kad nešiojant breketus, dantų valymui prireiks daugiau laiko – jei įprastai tam pakakdavo 2–3 minučių, dabar ši procedūra gali užtrukti gerokai ilgiau – iki 15 minučių. Svarbu žinoti, kad nešiojant breketus, labiau kaupiasi apnašos, todėl, norint užtikrinti gerą burnos higieną ir po gydymo džiaugtis ne tik tiesiais, bet ir sveikais dantimis bei dantenomis, juos prižiūrėti reikės itin kruopščiai.

Labai svarbu pasirinkti tinkamą dantų šepetėlį. Nešiojantiems breketus, geriausiai tiks dantų šepetėlis, turintis ilgus šerelius šonuose ir trumpesnius per vidurį. Dar efektyvesniam dantų valymui rekomenduojama naudoti vieno danties šepetėlį. Dantų pastos sudėtyje turėtų būti fluoro arba kitų medžiagų, remineralizuojančių dantų emalį ir apsaugančių dantis nuo ėduonies. Siekiant išvengti bakterijų kaupimosi, reikėtų naudoti ir skalavimo skystį. Idealu, jeigu ir jo sudėtyje bus fluoro.
Esant galimybei, patartina dantis valyti ne tik ryte ir vakare, bet ir po kiekvieno valgymo ar užkandžiavimo. Jeigu tokios galimybės neturite, kaskart pavalgę dantis bent išskalaukite.

Būtina nepamiršti valyti ir tarpdančius. Efektyviausią tarpdančių priežiūrą galite užtikrinti naudodami tarpdančių siūlą su laikikliu, tarpdančių šepetėlius ir burnos irigatorių. Tam, kad išvengtumėte blogo burnos kvapo, valykite ir liežuvį.

Taip pat reikėtų nepamiršti reguliariai apsilankyti pas burnos higienistą. Siekiant išsaugoti sveikus dantis ortodontinio gydymo metu, patariama profesionalią burnos higienos procedūrą atlikti kas 3–4 mėnesius. Dažnesnių nei įprastai procedūrų prireikia todėl, kad nešiojant breketus sunkiau kokybiškai išvalyti visas prie dantenų ir aplink pačius breketus besikaupiančias apnašas, galinčias sukelti įvairias dantų ir dantenų ligas.

Laiko patikrintas dantų tiesinimas breketais – vienas efektyviausių sprendimų, norint ištiesinti dantis ir gydant sąkandžio anomalijas. O laikantis pateiktų rekomendacijų, būsite užtikrinti, kad pabaigę gydymą breketais džiaugsitės ne tik tiesia, bet ir sveika šypsena.

Norintiems komfortiškesnio, burnos higienos priežiūros pokyčių nereikalaujančio dantų tiesinimo būdo, klinikos „Panevėžio odontologai“ specialistai siūlo rinktis šiuolaikinį sprendimą – dantų tiesinimą nematomomis kapomis.

Svajojate apie tiesius dantis ir nepriekaištingą šypseną? Turite klausimų apie dantų tiesinimą? Kreipkitės į patyrusius klinikos „Panevėžio odontologai“ gydytojus odontologus, pasirengusius pasiūlyti Jums tinkamiausią sprendimą, atsakyti į visus rūpimus klausimus ir pateikti naudingų rekomendacijų.

Mūsų kvalifikuoti specialistai laukia Jūsų atsinaujinusioje „Panevėžio odontologai“ klinikoje!

Klinikos paslaugos

Odontologijos klinika Panevėžyje pacientams siūlo išskirtines kokybiškas odontologinio gydymo paslaugas

Dantų plombavimas

Tai itin svarbi terapinės odontologijos sritis. Dantų plombavimo dėka atkuriami ėduonies pažeisti dantys, pakeičiamos hermetiškumą praradusios senos plombos, užkertamas kelias bakterijų …

Profesionali burnos higiena

Dantų akmenys – tai kalkinės dantų apnašos. Atrodytų, kalkės yra baltos spalvos, bet dantų akmenys yra pakankamai tamsūs. O taip yra dėl to, kad jo sudėtyje be kalcio druskų dar yra maisto …

Dantų balinimas

Dantų balinimas – tai danties spalvos šviesinimas naudojant chemines medžiagas.

Dantų implantacija

Danties implantas – tai dirbtinė šaknis, pagaminta iš titano, kurią gydytojas įsuka į žandikaulį, o prigijus, ant šios dirbtinės šaknies uždeda vainikėlį, tiltą ar kitą pasirinktą protezą.

Visų dantų atkūrimas ant 4 implantų

Esant bedančiui žandikauliui, visi jo dantys gali būti efektyviai atkurti sriegiant 4 implantus ir ant jų fiksuojant nenuimamą protezą.

Registracija internetu

Pasirinkite paslaugą

Jums patogiausias vizito laikas

Mano vizito tikslas

Kontaktinė informacija