Ortodontinis gydymas reikalingas ne vien dėl estetinių priežasčių

Galvodami apie ortodontinį gydymą įsivaizduojame, kad jis skirtas tik kreivų dantų tiesinimui…

Galvodami apie ortodontinį gydymą įsivaizduojame, kad jis skirtas tik kreivų dantų tiesinimui. Mūsų klinikos gydytojų teigimu, ortodontinis gydymas – kur kas daugiau nei estetinis šypsenos pagražinimas. Ortodontinio gydymo metu išsprenžiamos rimtos, sveikatos negalavimus lemiančios problemos. Kuo naudingas ortodontinis gydym

Kodėl ortodontinis gydymas svarbus?

Kodėl ortodontinis gydymas svarbus?

Nuo dantų, dantenų sveikatos priklauso daugybė kitų organizmo funkcijų. Kai dantys nėra tiesūs, jie dantų lanke neišsidėsto taisyklingai arba yra per daug arti kitų dantų. Dėl to pasunkėja jų priežiūra – nebe taip paprasta pasiekti kreivus dantis su dantų šepetėliu, kruopščiai išvalyti tarpdančius. Tada jie greičiau genda, kamuoja prastas burnos kvapas, lengviau atsiranda ėduonis.

Sugedusius kreivus dantis sudėtingiau gydyti. Jei laiku neatliekamas gydymas, ėduonis gali plisti ir sukelti uždegimą dantų šaknų kanaluose arba sukelti dantenų uždegimą (gingivitą).
Jei dantys itin kreivi, jie lemia kramtymo ir suprastėjusį žandikaulio judėjimą. Nenatūralūs žandikaulio judesiai gali sukelti sąnarių skausmą, o gydyti šią problemą – brangu ir sunku. Be to, netiesinami kreivi dantys ilgainiui greičiau dėvisi, mažesnį pasitikėjimą savimi.

Ankstyvas ortodontinių anomalijų diagnozavimas ir gydymas būna paprastesnis, trumpesnis, leidžia išvengti sudėtingo gydymo ateityje.

Kaip ortodontinis gydymas padeda burnos sveikatai?

Atlikus ortodontinį gydymą teisingai paskirstomas visiems dantims tenkantis krūvis – tai apsaugo dantis nuo dilimo ir žandikaulio patologijų, dantų traumų. Tiesesnius dantis kur kas paprasčiau prižiūrėti ir valyti, todėl kartu jie apsaugomi nuo greito gedimo, ėduonies ir kitų burnos ertmės ligų susiformavimo.

Galiausiai, ortodontinis gydymas grąžina tiesą šypseną, o tai padidina pasitikėjimą savimi, pagerina suprastėjusią kramtymo funkciją.

Ortodontinio gydymo būdai

Ortodontinei sąkandžio anomalijai ir pavienių dantų kreivumui taisyti naudojami nuimami (burnos raumenų treniruokliai, plokštelės, funkciniai įtvarai, dantų tiesinimo kapos ir kt.) arba nenuimami (breketai) ortodontiniai aparatai.

Tiek vieni, tiek kiti yra veiksmingi, jie paskiriami atsižvelgiant į esamą burnos būklę. Jei dantys labai iškrypę, odontologai rekomenduoja breketų sistemą. Breketai tvirti, dantis ištiesina per ilgesnį laikotarpį, tačiau suteikia itin veiksmingus rezultatus.

Kai kurie pacientai nori komfortiškesnio gydymo būdo – tuomet verta rinktis dantų tiesinimo kapas. Jos nematomos, efektyviai tiesina dantis švelniai stumdamos juos į taisyklingas vietas, tiesinimas paprastai trunka trumpiau nei breketais.

Ortodontinį gydymą mūsų klinikoje gali pradėti tiek suaugę, tiek vaikai. Profesionali „Panevėžio odontologų“ komanda pasiūlys Jums geriausią ortodontinį sprendimą ir kruopščiai rūpinsis Jūsų sveikata viso gydymo metu!

Mūsų kvalifikuoti specialistai laukia Jūsų atsinaujinusioje „Panevėžio odontologai“ klinikoje!

Klinikos paslaugos

Odontologijos klinika Panevėžyje pacientams siūlo išskirtines kokybiškas odontologinio gydymo paslaugas

Dantų plombavimas

Tai itin svarbi terapinės odontologijos sritis. Dantų plombavimo dėka atkuriami ėduonies pažeisti dantys, pakeičiamos hermetiškumą praradusios senos plombos, užkertamas kelias bakterijų …

Profesionali burnos higiena

Dantų akmenys – tai kalkinės dantų apnašos. Atrodytų, kalkės yra baltos spalvos, bet dantų akmenys yra pakankamai tamsūs. O taip yra dėl to, kad jo sudėtyje be kalcio druskų dar yra maisto …

Dantų balinimas

Dantų balinimas – tai danties spalvos šviesinimas naudojant chemines medžiagas.

Dantų implantacija

Danties implantas – tai dirbtinė šaknis, pagaminta iš titano, kurią gydytojas įsuka į žandikaulį, o prigijus, ant šios dirbtinės šaknies uždeda vainikėlį, tiltą ar kitą pasirinktą protezą.

Visų dantų atkūrimas ant 4 implantų

Esant bedančiui žandikauliui, visi jo dantys gali būti efektyviai atkurti sriegiant 4 implantus ir ant jų fiksuojant nenuimamą protezą.

Registracija internetu

Pasirinkite paslaugą

Jums patogiausias vizito laikas

Mano vizito tikslas

Kontaktinė informacija