Patirtis susijungia su naujovėmis

Nesuklysime kliniką UAB „Panevėžio odontologai“ pavadinę istorine. Tai – seniausia mieste veikianti odontologijos klinika. Pacientai čia lankosi jau daugiau nei 60 metų.

Nesuklysime kliniką UAB „Panevėžio odontologai“ pavadinę istorine. Tai – seniausia mieste veikianti odontologijos klinika. Pacientai čia lankosi jau daugiau nei 60 metų. Įstaiga gali pasigirti ne tik ilgamete patirtimi, bet ir inovacijomis. Su protezuojančia gydytoja-odontologe Sigita Skaržauskiene ir implantuojančiu gydytoju-odontologu Jurgiu Paulausku kalbamės apie šiuolaikinius dantų atkūrimo metodus, kurie tinka visiems pacientams.

Baimė – iš nežinojimo

Paklausta, ar lietuviai rūpinasi savo dantimis, S. Skaržauskienė atvira: būna visko. „Dažnai baimindamiesi, kad teks patirti nemažai diskomforto ar skausmo, pacientai vizitą atidėlioja ir kreipiasi į odontologus, kai burnos ir dantų problemos yra įsisenėjusios ir sunkiai išsprendžiamos“. Pašnekovė pastebi, kad jaunoji karta išsiugdo teisingus įpročius – dažnai lankosi pas burnos higienistą, dantis tikrinasi reguliariai. Tai leidžia dantų pažeidimus aptikti dar ankstyvoje stadijoje, todėl jie lengvai ir nebrangiai išgydomi.

Viena dažniausių odontologinių procedūrų, kuri pacientams iki šiol kelią nerimą, yra prarastų dantų atkūrimas. Odontologas J. Paulauskas pastebi, kad, nors žmonės skirtingai įsivaizduoja šią procedūrą, jie darosi drąsesni. „Džiaugiamės, kad vis daugiau pacientų ryžtasi dantų atkūrimui ir vis mažiau jų ateina su išankstiniais nusistatymais ar baimėmis“- teigia specialistas. Jis mano, kad rezultatai būtų dar geresni, pasitelkus švietimą. „Pacientams trūksta elementaraus paaiškinimo kaip vyksta gydymas, nuraminimo. Baimė kyla is nežinojimo: ar skaudės, kiek truks, kokios būna komplikacijos… konsultacijos metu nuosekliai paaiškiname gydymo eigą, ir nerimo nelieka“- patirtimi dalinasi odontologas.

Geriausias sprendimas

Netekus dantų, žmonės susiduria su gyvenimą keičiančiomis pasekmėmis. Pasunkėjus kramtymui, pacientai priversti rinktis minkštą ar trintą maistą. Sutrinka kalba ir fonetika. Prarasto danties vietoje, žandikaulio kaulas negauna spaudimo, todėl pradeda atrofuotis. Dėl kaulo nykimo, keičiasi paciento veido bruožai: įdumba skruostai, gilėja raukšlės aplink burną, suglemba veido kontūrai.

Šių pasekmių nuvargintas žmogus susiduria su dilema: kurį dantų atkūrimo metodą pasirinkti? Gydytojai turi ką patarti. „Jei prarasiu dantį, implantacija bus pirmas pasirinkimo variantas. Ne vieną artimą žmogų jau teko gelbėti – tai padariau dantų implantų pagalba“- džiaugiasi J. Paulauskas. Jam pritaria ir kolegė, protezuojanti gydytoja S. Skaržauskienė. „Jei dantis jau prarastas arba jį reikia šalinti – vienareikšmiškai geriausias dantų atkūrimo metodas yra dantų implantacija“.

Geriausias sprendimas

Gyd. odontologas Jurgis Paulauskas

Tokiu būdu sėkmingai atkuriamas dantis, o šalia esantys dantys nenukenčia (pvz., pasirinkus dantų atkūrimą protezų tiltais, stipriai šlifuojami sveiki kaimyniniai dantys). Įsriegus implantą, pilnai atkuriama kramtymo funkcija. Žandikaulis gauna reikiamą krūvį, todėl nevyksta jo atrofija, išsaugomos sveikos dantenos ir kaulas. To nesuteikia joks kitas dantų atkūrimo būdas.

Nesudėtinga procedūra

Dantų implantacija yra gerokai paprastesnė, nei galima įsivaizduoti. „Net danties traukimas būna sudėtingesnis. Paprastai prireikia dvigubai mažiau anestetikų, nei šalinant dantį. Suveikus nejautrai, atkeliamos dantenos, kaule išgręžiama ertmė implantui ir jis įsriegiamas. Vaistų nuo skausmo neprireikia, nebent pirmą vakarą po procedūros“- apie procesą pasakoja J. Paulauskas.

Implantacijos trukmė priklauso nuo to, kokį metodą pasirinks pacientas. UAB „Panevėžio odontologai“ klinikoje vieną, kelis ar net visus dantis galima atstatyti vos per dieną, pasirinkus momentinę implantaciją. Vienos procedūros metu pašalinamas dantis ir į jo vietą įsriegiamas implantas. Ant implanto tvirtinama danties karūnėlė. Taip sutaupomas paciento laikas ir išvengiama papildomų intervencijų.

Jeigu momentinė implantacija negalima dėl paciento burnos būklės (pvz., reikalingas kaulo priauginimas), taikoma atidėta dantų implantacija. Įsriegus implantą, laukiama 3-5 mėnesius, kol jis prigis. Tada užsukama gijimo galvutė, tvirtinama danties karūnėlė.

Universalus metodas

Universalus metodas

Efektyvus visų dantų atkūrimas

Dantų implantacija – metodas, tinkantis beveik visiems. Prarastas vienas, keli ar dauguma dantų? Visus juos pavyks atstatyti greitai, kokybiškai ir ilgam. Nepriklausomai nuo pacientų amžiaus, implantų prigijimo sėkmė panaši. „Nerimą kelia nebent bendra prasta burnos būklė, sistemines ligos: cukrinis diabetas, artritas, arba jei vyksta gydymas spinduline terapija. Su pacientu aptariame rizikas, taikome visas atsargumo priemones ir viskas praeina sklandžiai. Taip pat didelė sėkmės dalis priklauso nuo žandikaulio anatomijos. Jei kaulo daugiau, reikia mažiau papildomų procedūrų, todėl mažesnė ir komplikacijų rizika bei gydymo išlaidos“- pasakoja implantuojantis gydytojas.

Komandinis darbas

Pašnekovai įsitikinę – UAB „Panevėžio odontologai“ klinikos stiprybė yra darnus, patyręs kolektyvas. „Dantų gydyme svarbus komandinis darbas. Nuo implanto iki galutinio danties išvien dirba tikri profesionalai: chirurgas, dantų technikas, protezuotojas. O jei prireikia kombinuoto gydymo, specialistų atsiranda dar daugiau. Todėl tarpusavio supratimas, pasitikėjimas, mokėjimas komunikuoti yra labai svarbu. Galiu pasidžiaugti, kad UAB „Panevėžio odontologai“ klinikoje turiu draugiškus, kompetentingus ir atsakingai į savo darbą žiūrinčius kolegas“- pastebi J. Paulauskas. Jam pritaria ir S. Skaržauskienė: „Vardas įpareigoja: juk UAB „Panevėžio odontologai“ nuo seno garsėja kaip viena geriausių protezavimo klinikų mieste. Tai suteikia išskirtinumo. Mūsų misija – dirbti kokybiškai, siekti aukščiausios darbų kokybės bei gerų rezultatų. Tik tada pacientai bus sveiki ir laimingi.“.

Daugiau nei pusę amžiaus veikianti klinika UAB „Panevėžio odontologai“ ne kartą įrodė: kai už vairo stoja profesionali komanda, įmanoma viskas.

Mūsų kvalifikuoti specialistai laukia Jūsų atsinaujinusioje „Panevėžio odontologai“ klinikoje!

Klinikos paslaugos

Odontologijos klinika Panevėžyje pacientams siūlo išskirtines kokybiškas odontologinio gydymo paslaugas

Dantų plombavimas

Tai itin svarbi terapinės odontologijos sritis. Dantų plombavimo dėka atkuriami ėduonies pažeisti dantys, pakeičiamos hermetiškumą praradusios senos plombos, užkertamas kelias bakterijų …

Profesionali burnos higiena

Dantų akmenys – tai kalkinės dantų apnašos. Atrodytų, kalkės yra baltos spalvos, bet dantų akmenys yra pakankamai tamsūs. O taip yra dėl to, kad jo sudėtyje be kalcio druskų dar yra maisto …

Dantų balinimas

Dantų balinimas – tai danties spalvos šviesinimas naudojant chemines medžiagas.

Dantų implantacija

Danties implantas – tai dirbtinė šaknis, pagaminta iš titano, kurią gydytojas įsuka į žandikaulį, o prigijus, ant šios dirbtinės šaknies uždeda vainikėlį, tiltą ar kitą pasirinktą protezą.

Visų dantų atkūrimas ant 4 implantų

Esant bedančiui žandikauliui, visi jo dantys gali būti efektyviai atkurti sriegiant 4 implantus ir ant jų fiksuojant nenuimamą protezą.

Registracija internetu

Pasirinkite paslaugą

Jums patogiausias vizito laikas

Mano vizito tikslas

Kontaktinė informacija