Puola ėduonis? Darote šias dantų priežiūros klaidas
Prižiūrite dantis ir burnos ertmę, tačiau ėduonis nesitraukia ir tenka vis dažniau varstyti gyd. odontologo kabineto duris? „Panevėžio odontologai“ gydytojų komanda – apie dažniausias dantų priežiūros klaidas ir kaip jų išvengti.
Daugelis žmonių, patys nepastebėdami, kasdien daro dantų higienos klaidas, kurios lemia išaugusią ėduonies riziką ir net emalio pažeidimus. Norime pacientams padėti apsaugoti dantis ir užkirsti kelią burnos sveikatos problemoms.
Štai keletas dažniausiai pasitaikančių dantų higienos klaidų:
• Dantys valomi per trumpai
Tyrimai rodo, kad nemaža dalis pacientų dantų valymui skiria kiek daugiau nei minutę. Deja, to nepakanka. Pasak gydytojų, norint kruopščiai pašalinti maisto daleles, apnašas ir bakterijas, dantis valyti reikia maždaug 2 minutes.
• Dantų valymas iš karto po valgio
Valgio metu burną veikia įvairios maiste esančios rūgštys, todėl emalio sluoksnis tampa minkštesnis. Jeigu dantys valomi iš karto po valgio, dantų šepetėlis gali paveikti emalį ir sukelti negrįžtamus pažeidimus. Gydytojai rekomenduoja dantis valytis praėjus bent 30 min. po valgio.
• Netinkama dantų šepetėlio priežiūra
Labai svarbu pasirūpinti, kad tinkamai laikytumėte dantų šepetėlį: jeigu šis laikomas gulsčioje padėtyje (pvz. stalčiuje), didesnė tikimybė, kad šepetėlyje atsiras bakterijų, kurios gali neigiamai paveikti dantis ir burną. Taip pat nepamirškite, kad dantų šepetėlį reikia keisti kas 2-3 mėnesius.
• Per stipriai spaudžiamas dantų šepetėlis
Per stiprus dantų valymas gali labai pažeisti dantų emalio sluoksnį. Norint efektyviai pašalinti maisto daleles nuo dantų paviršiaus, nereikia didelio spaudimo: svarbiausia valyti kruopščiai, kokybišku dantų šepetėliu, sukamaisiais judesiais, bent 2 minutes.
• Per kietas dantų šepetėlis
Būkite atsargūs pasirinkdami dantų šepetėlį: antraip rizikuojate pakenkti savo dantims! Štai šepetėliai kietais šereliais daugeliui pacientų netinka, mat gali pažeisti dantų emalį. Gydytojai odontologai rekomenduoja verčiau rinktis šepetėlius minkštais ar vidutinio kietumo šereliais.
• Tarpdančių siūlo vengimas
Tarpdančiai sudaro maždaug 40 proc. dantų paviršiaus! Tai reiškia, kad paprastu dantų šepetėliu pavyks nuvalyti tik 60 proc. dantų ploto. Gydytojai odontologai pastebi, kad statistiškai dažniausiai ėduonis pastebimas būtent tarpdančiuose. Efektyviausias metodas šalinant tarp dantų įstrigusias maisto daleles ir mikroorganizmus yra tarpdančių siūlas: jis turi tapti įprasta kasdienės dantų priežiūros dalimi.
• Dažnas cukraus vartojimas
Jei esate linkę piktnaudžiauti saldžiais produktais, gydytojai turi liūdnų žinių: šis įprotis gali tapti ėduonies priežastimi. Cukrų vartojimas burnoje sukuria terpę, kurioje greitai dauginasi ėduonį sukeliančios bakterijos. Siekiant apsaugoti dantų sveikatą, gali būti labai naudinga sumažinti cukraus vartojimą ir rinktis natūralius vaisius arba becukrius saldiklius – steviją, ksilitolį ir pan.
Prireikė odontologinio gydymo, o galbūt atėjo metas profilaktiniam patikrinimui? Mūsų klinikos „Panevėžio odontologai“ specialistai yra pasiruošę Jums padėti. Registracija vizitui – panodontologai.lt
Kiti rekomenduojami straipsniai
Paskaitykite ir sužinokite daugiau naudingos informacijos apie dantų ir burnos ertmės sveikatą, profilaktiką ir gydymą.
Klinikos paslaugos
Odontologijos klinika Panevėžyje pacientams siūlo išskirtines kokybiškas odontologinio gydymo paslaugas
Dantų implantacija
Danties implantas – tai dirbtinė šaknis, pagaminta iš titano, kurią gydytojas įsuka į žandikaulį, o prigijus, ant šios dirbtinės šaknies uždeda vainikėlį, tiltą ar kitą pasirinktą protezą.
Visų dantų atkūrimas ant 4 implantų
Esant bedančiui žandikauliui, visi jo dantys gali būti efektyviai atkurti sriegiant 4 implantus ir ant jų fiksuojant nenuimamą protezą.
Dantų protezavimas
Danties kietųjų audinių anatominės formos ir spalvos atkūrimas, kai dantis dėl įgimtos ar įgytos patologijos suyra ir jo negalima atkurti plombinėmis medžiagomis …
Estetinis dantų plombavimas
Estetinė odontologija – tai gana jauna odontologijos sritis. Jos tikslas – atkurti nudilusius, nuskilusius, ėduonies pažeistus, spalvą pakeitusius dantis,
Dantų kanalų gydymas
Endodontinis gydymas reikalingas tuomet, kai danties kanalų viduje esančiame minkštajame audinyje (pulpoje) prasideda uždegimas.
Daugiau mūsų paslaugų rasite paspaudę čia:
Registracija internetu
Prireikus papildomos informacijos, dalinamės mūsų klinikos telefono numeriu +370 656 41115 Taip pat pasidalinus savo kontaktais, susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.