Kaip gydyti dantukus, jei kausto baimė ir jautrumas
Nemažai ne tik vaikų, bet ir suaugusių dėl įvairių priežasčių bijo gydytis dantis. Nors odontologijos klinikose visas gydymas atliekamas naudojant nuskausminamuosius vaistus, mažieji pacientai apskritai nenoriai sėda į odontologo kėdę.
Nemažai ne tik vaikų, bet ir suaugusių dėl įvairių priežasčių bijo gydytis dantis. Nors odontologijos klinikose visas gydymas atliekamas naudojant nuskausminamuosius vaistus, mažieji pacientai apskritai nenoriai sėda į odontologo kėdę. Baimė kyla arba iš paties vaiko anksčiau patirto nemalonaus įspūdžio odontologo kabinete arba nugirdus kitų pasakojimus. Vaiką bauginti gali daug dalykų – nauja aplinka, garsai, kvapai, nežinia apie būsimą procedūrą, skausmo baimė, atsiskyrimas nuo tėvų, nepažįstamas žmogus/odontologas.
Gydytoja odontologė pasakoja, kaip reikia elgtis su jautriais vaikais, kurie baiminasi dantukų gydymo: „Jautrius vaikus vizitui pas odontologą reikia pratinti pamažu. Labai svarbus tėvų požiūris į dantų sveikatą ir higieną. Jei vaikas namie nesileidžia valytis dantų, procedūroms odontologo kabinete jis tikrai nebus nusiteikęs. Namie galima paskaityti knygelių, istorijų, paklausyti dainelių kaip gydomi dantukai. Vaiką kas pusę metų reikia atvesti profilaktiniam patikrinimui. Tačiau ne visi vaikai gali ramiai išsėdėti odontologo kėdėje ilgesnį laiko tarpą. Taip gali nutikti dėl jautrių dantų, kitus greitai supykina, todėl gali prasidėti žiaukčiojimas, springimas, dar kiti sunkiai iškenčia net ir menkiausią skausmą. Tad jeigu vaikas labai jautrus ir dantų gydymas jam sukelia stiprias neigiamas emocijas arba dantų būklė prasta ir reikalaujanti daug vizitų pas odontologą, tėvams rekomenduojame vaikų dantų gydymą su bendrąja nejautra – anestezija“.
Alternatyva, padedanti išsivaduoti iš baimės gniaužtų
Gydymas su anestezija yra viena iš alternatyvų, padedanti išvaduoti vaiką nuo daugybės stresą keliančių vizitų pas odontologą. Vieno vizito pas gydytoją odontologą metu sugydomi pažeisti dantys, kuriuose nuolatos kaupiasi maistas, todėl jie yra skausmingi arba taip išgedę, jog juos reikia pašalinti. Bendrosios anestezijos gali reikti ir vaikams, kurie yra baikštūs, nesileidžia ir priešinasi ne tik gydymui, bet ir apžiūrai. „Pasitaiko ir suaugusių, kurie vengia odontologų vien dėl nerimo ar skausmo baimės. Taigi nieko keisto, jog vaikai į gydytoją odontologą reaguoja dar jautriau“, – pasakoja gydytoja odontologė.
Dantukų gydymas taikant anesteziją – komandinis darbas. Kartu su gydytoju odontologu dirba ne tik asistentas, bet ir gydytojas anesteziologas – reanimatologas. Odontologinės procedūros metu, kai taikoma bendroji anestezija, gydytojas anesteziologas nuolat stebi paciento sąmonės būklę, širdies darbą, kraujospūdį, kvėpavimą ir deguonies įsotinimą. Bendrosios anestezijos būdą, stiprumą ir trukmę bendru sutarimu pasirenka gydytojas odontologas su anesteziologu – reanimatologu ir tėvais, kurie lydi mažąjį pacientą. Taip pat yra įvertinama jo sveikatos būklė ir tik tada atliekama paskirta procedūra.
Taip pat gali būti, jog prireiks papildomai ištirti paciento sveikatos būklę ir parengti jį operacijai. Likus 6 val. iki procedūros negalima valgyti kieto maisto, o likus 2 val. gerti kokių nors skysčių.
Kiti rekomenduojami straipsniai
Paskaitykite ir sužinokite daugiau naudingos informacijos apie dantų ir burnos ertmės sveikatą, profilaktiką ir gydymą.
Klinikos paslaugos
Odontologijos klinika Panevėžyje pacientams siūlo išskirtines kokybiškas odontologinio gydymo paslaugas
Dantų implantacija
Danties implantas – tai dirbtinė šaknis, pagaminta iš titano, kurią gydytojas įsuka į žandikaulį, o prigijus, ant šios dirbtinės šaknies uždeda vainikėlį, tiltą ar kitą pasirinktą protezą.
Visų dantų atkūrimas ant 4 implantų
Esant bedančiui žandikauliui, visi jo dantys gali būti efektyviai atkurti sriegiant 4 implantus ir ant jų fiksuojant nenuimamą protezą.
Dantų protezavimas
Danties kietųjų audinių anatominės formos ir spalvos atkūrimas, kai dantis dėl įgimtos ar įgytos patologijos suyra ir jo negalima atkurti plombinėmis medžiagomis …
Estetinis dantų plombavimas
Estetinė odontologija – tai gana jauna odontologijos sritis. Jos tikslas – atkurti nudilusius, nuskilusius, ėduonies pažeistus, spalvą pakeitusius dantis,
Dantų kanalų gydymas
Endodontinis gydymas reikalingas tuomet, kai danties kanalų viduje esančiame minkštajame audinyje (pulpoje) prasideda uždegimas.
Daugiau mūsų paslaugų rasite paspaudę čia:
Registracija internetu
Prireikus papildomos informacijos, dalinamės mūsų klinikos telefono numeriu +370 656 41115 Taip pat pasidalinus savo kontaktais, susisieksime su Jumis kaip galima greičiau.