Kaip ugdyti vaikų įpročius rūpintis savo dantimis?

Mūsų burnos higienos įpročiai pradeda formuotis jau nuo mažų dienų, todėl teigiamas suaugusiųjų pavyzdys yra ypač svarbus.

Mūsų burnos higienos įpročiai pradeda formuotis jau nuo mažų dienų, todėl teigiamas suaugusiųjų pavyzdys yra ypač svarbus. Matydami tėvus, kiekvieną dieną kruopščiai besivalančius dantis bei noriai einančius pas gydytoją odontologą profilaktiniams vizitams, vaikai taip pat įgauna bendrą supratimą apie būtinybę rūpintis savo sveikata. Siekiant užtikrinti šio proceso sėkmę, dalinamės naudingomis specialistų rekomendacijomis.

Teisingai pasirinktos priemonės

Patiems mažiausiems vaikams pačioje pradžioje rekomenduojama naudoti įvairiausius gelius (su medetkomis, šalavijais, ramunėlėmis), mažinančius uždegimą ir bakterijų dauginimąsi. Vėliau, pradėjus dygti pirmiesiems dantukams, galima pereiti prie šepetėlio, kurio galvutė turėtų būti maža, minkštais šereliais, o rankenėlė neslystanti, patogi laikyti. Pirmojo dantuko šepetėlis gali būti užmaunamas ant piršto.

Renkantis dantų pastą, svarbu atkreipti dėmesį į vaiko amžių – iki 3 metų rekomenduojama rinktis produktą su kuo mažiau fluoro arba apskritai be jo. Kadangi vaikas, valydamasis dantis dalį pastos gali praryti, nereikėtų viršyti žirnio dydžio kiekio. Dažniausiai vaikiškos dantų pastos yra švelnaus skonio, be aštrių šveičiamųjų dalelių, todėl valymosi procesas būna malonus. Be to, sulaukus 5-erių metų, galima naudoti dantų siūlą, burnos skalavimo skystį.

Dantis reikėtų valyti ryte ir vakare bent po kelias minutes sukamaisiais judesiais, aprėpiant visus paviršius.

Valytis dantis skatinantys būdai

Dauguma tėvelių atvirauja, kad burnos ertmės priežiūra toli gražu ne visada būna sėkminga – tokiu atveju tenka imtis pačių įvairiausių priemonių (pavyzdžiui, žaisti linksmus žaidimus, dainuoti daineles apie dantų priežiūrą, rinktis kuo žaismingesnes priemones). Jeigu tai nepadeda, rekomenduojama naudoti laikmatį, klausytis mėgstamų melodijų, įsidiegti apdovanojimų sistemą ar įtraukti išmaniąsias technologijas, mokomąsias programėles.

Profilaktiniai vizitai pas odontologą

Pradėti lankytis pas gydytoją odontologą reikėtų vos išdygus pirmajam dantukui, o vėliau – reguliariai profilaktiniams patikrinimams. Tokių vizitų metu vaikas bus supažindinamas su aplinka, įvairiais instrumentais, tėveliai taip pat gaus visą reikiamą informaciją, kaip dantis tinkamai prižiūrėti namuose. Taip vaikas jausis kur kas komfortiškiau, turės vis mažiau baimės, bus lengviau pastebėti esamas problemas, laiku imtis gydymo.

Kas gresia neprižiūrint dantų?

Siekiant užtikrinti visapusę vaiko odontologinę sveikatą, pieniniais dantimis rūpintis yra ypač svarbu. To nedarant, didėja karieso atsiradimo ar netgi dantų netekimo rizika, dėl ko vėliau dantys gali išaugti kreivi, todėl prireiks ortodontinio gydymo. Be to, kuo dažniau dantukai bus valomi bei lankomasi pas specialistus profilaktinėms apžiūroms, tuo greičiau bus pastebimos esančios problemos, suteikiamas reikiamas gydymas.

Rūpinkitės savo vaikų burnos ertmės sveikata kartu su profesionalais – registruokitės konsultacijai jau dabar klinikoje „Panevėžio odontologai“, kurioje dirbantys specialistai įvertins mažojo paciento būklę, suteiks visą reikiamą informaciją bei atsakys į rūpimus klausimus. Laukiame Jūsų!

Mūsų kvalifikuoti specialistai laukia Jūsų atsinaujinusioje „Panevėžio odontologai“ klinikoje!

Klinikos paslaugos

Odontologijos klinika Panevėžyje pacientams siūlo išskirtines kokybiškas odontologinio gydymo paslaugas

Dantų plombavimas

Tai itin svarbi terapinės odontologijos sritis. Dantų plombavimo dėka atkuriami ėduonies pažeisti dantys, pakeičiamos hermetiškumą praradusios senos plombos, užkertamas kelias bakterijų …

Profesionali burnos higiena

Dantų akmenys – tai kalkinės dantų apnašos. Atrodytų, kalkės yra baltos spalvos, bet dantų akmenys yra pakankamai tamsūs. O taip yra dėl to, kad jo sudėtyje be kalcio druskų dar yra maisto …

Dantų balinimas

Dantų balinimas – tai danties spalvos šviesinimas naudojant chemines medžiagas.

Dantų implantacija

Danties implantas – tai dirbtinė šaknis, pagaminta iš titano, kurią gydytojas įsuka į žandikaulį, o prigijus, ant šios dirbtinės šaknies uždeda vainikėlį, tiltą ar kitą pasirinktą protezą.

Visų dantų atkūrimas ant 4 implantų

Esant bedančiui žandikauliui, visi jo dantys gali būti efektyviai atkurti sriegiant 4 implantus ir ant jų fiksuojant nenuimamą protezą.

Registracija internetu

Pasirinkite paslaugą

Jums patogiausias vizito laikas

Mano vizito tikslas

Kontaktinė informacija