Vienmomentė dantų implantacija: privalumai ir trūkumai

Kiekvienas žmogus yra individualus, skirtinga ir kiekviena situacija, todėl net ir šiuolaikiškiausius gydymo būdus galima taikyti ne kiekvienu atveju.

Patyrę odontologijos klinikos „Panevėžio odontologai“ gydytojai pasakoja apie vienos pažangiausių klinikinių procedūrų – vienmomentės dantų implantacijos – privalumus ir trūkumus.

Vienmomentė dantų implantacija – kas tai?

Vienmomentė dantų implantacija – kas tai?

Vienmomentė dantų implantacija – tai minimaliai invazyvi procedūra, kurios metu gydytojas implantologas su visa šaknimi pašalina sugedusį, lūžusį arba gydymui netinkantį dantį ir iš karto į pašalintos šaknies vietą įsriegia implantą. Procedūros metu įprastai neatliekami pjūviai dantenose – dirbama tik pašalinti danties šaknies srityje. Atliekant vienmomentę implantaciją, nereikalingos sudėtingos kaulo ir dantenų priauginimo procedūros. Taikant konservatyvųjį implantacijos metodą, po danties šaknies pašalinimo gyjant kaului, toje vietoje vyksta ir jo rezorbcija ( tirpimas). Todėl net ir po neilgo gijimo laikotarpio implanto įsriegimo metu dažnai tenka atlikti papildomą kaulinio audinio priauginimo procedūrą. Tirpstant kaului, tuo pačiu žemėja ir dantenos, keičiasi jų estetinė išvaizda.

Chirurginės procedūros

Atliekant vienmomentę dantų implantaciją sumažėja chirurginių procedūrų skaičius, ženkliai lengvesnis ir pooperacinis laikotarpis. Dažniausiai išvengiama po tradicinės implantacijos procedūros neretai pasireiškiančio patinimo, kraujavimo, skausmo arba jie pasireiškia minimaliai.

Prigijimo laikotarpis

Vienas didžiausių vienmomentės implantacijos privalumų yra dvigubai trumpesnis implanto prigijimo laikotarpis. Taikant konservatyvųjį metodą ir pašalinus šaknį, kaulas šioje srityje susiformuoja tik per 3-4 mėnesius ir tik tuomet galima atlikti implantacijos procedūrą. Implanto prigijimas kaule užtrunka dar 2-3 mėnesius, tik tuomet implantą galima protezuoti atstatant dirbtiniu dantimi – vainikėliu. Taigi, taikant įprastinį gydymą, jis užtrunka apie pusmetį, kai tuo tarpu atliekant vienmomentės implantacijos procedūrą, šis laikotarpis sutrumpėja iki 3 mėnesių.

Estetika

Dar vienas vienmomentės implantacijos privalumas – geresnis galutinis estetinis vaizdas, nes gijimo metu kaulas ir dantenos persitvarko minimaliai. Tai ypatingai svarbu atliekant priekinių dantų implantaciją. Po vienmomentės implantacijos beveik visuomet galima pagaminti ir gijimo laikotarpiui ant implanto iš karto uždėti laikiną dantį. Jis ne tik atrodo labai natūraliai, bet ir prilaiko dantenas, todėl jos nesukrenta ir išlieka savo vietoje.

Galimi sunkumai

Galimi sunkumai

Kalbant apie vienmomentės dantų implantacijos trūkumus, pasak klinikos „Panevėžio odontologai“ specialistų, pagrindinis jų yra tai, kad ne kiekvienu atveju vienmomentę implantaciją galima atlikti kokybiškai. Per didelė skylė išrauto danties vietoje, pūliniai, infekcijos, gilūs trauminiai danties ir kaulinės sienelės lūžiai, sudėtinga šaknų struktūra ir apsunkintas šalinimas gali turėti įtakos taisyklingam implanto pozicionavimui, implantacijos sėkmę lemiančiam geram pirminiam implanto stabilumui ir nepageidaujamam rezultatui – per giliai ar kreivai implanto padėčiai.

Rezultato prognozavimas

Taikant vienmomentę implantaciją taip pat sudėtinga prognozuoti, kur ir kaip sugis kaulas po danties pašalinimo. Galima tik nuspėti ir tikėtis, kad jo gijimas bus taisyklingas. Todėl, taikant šį metodą, išlieka rizika, kad implantas liks dalinai apsinuoginęs ar aplink implantą liks nesugijusių kaulinių nišų. Dėl stambaus raunamo danties ar buvusio minkštųjų audinių trūkumo gali likti ir ryškus minkštųjų ir kietųjų audinių defektas, tuomet gali prireikti papildomų procedūrų – dirbtinio kaulo ar minkštųjų audinių priauginimo.

Individualus požiūris į pacientą

Taigi, kaip pabrėžia klinikos „Panevėžio odontologai“ specialistai, siekiant efektyviausių gydymo rezultatų, prieš pasirenkant implantacijos būdą, kiekvienu atveju būtina įvertinti konkrečią situaciją ir vienmomentę implantaciją atlikti tik, kuomet tai yra saugu. Patyrę klinikos gydytojai laukia Jūsų pasirengę surasti tinkamiausius Jums sprendimus.

Mūsų kvalifikuoti specialistai laukia Jūsų atsinaujinusioje „Panevėžio odontologai“ klinikoje!

Klinikos paslaugos

Odontologijos klinika Panevėžyje pacientams siūlo išskirtines kokybiškas odontologinio gydymo paslaugas

Dantų plombavimas

Tai itin svarbi terapinės odontologijos sritis. Dantų plombavimo dėka atkuriami ėduonies pažeisti dantys, pakeičiamos hermetiškumą praradusios senos plombos, užkertamas kelias bakterijų …

Profesionali burnos higiena

Dantų akmenys – tai kalkinės dantų apnašos. Atrodytų, kalkės yra baltos spalvos, bet dantų akmenys yra pakankamai tamsūs. O taip yra dėl to, kad jo sudėtyje be kalcio druskų dar yra maisto …

Dantų balinimas

Dantų balinimas – tai danties spalvos šviesinimas naudojant chemines medžiagas.

Dantų implantacija

Danties implantas – tai dirbtinė šaknis, pagaminta iš titano, kurią gydytojas įsuka į žandikaulį, o prigijus, ant šios dirbtinės šaknies uždeda vainikėlį, tiltą ar kitą pasirinktą protezą.

Visų dantų atkūrimas ant 4 implantų

Esant bedančiui žandikauliui, visi jo dantys gali būti efektyviai atkurti sriegiant 4 implantus ir ant jų fiksuojant nenuimamą protezą.

Registracija internetu

Pasirinkite paslaugą

Jums patogiausias vizito laikas

Mano vizito tikslas

Kontaktinė informacija